Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Igazságügyi igazgatási (jogi)...

Igazságügyi igazgatási (jogi) diplomával, és egy felsőfokú angol nyelvvizsgával van esélyem bekerülni az információs hivatalhoz?

Figyelt kérdés
2017. máj. 31. 14:57
 1/6 anonim ***** válasza:
13%

Ezzel a diplomával nagy sz*rra lehet menni.Én ott is hagytam 1 hónapja ezt a szakot mert hülyeségnek tartom.

Az egyetlen jogi szak ami ér valamit az a jogász.

Szerintem nincs esélyed ne haragudj. Protekció...

21/L

2017. máj. 31. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%
De ha ennyire szar, akkor minek mentél da előző?
2017. máj. 31. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
23%

Én már megvagyok győződve nem a papír számít meg a nyelvvizsga.


Kit érdekel milyen papírod van.


Valahova be akarsz kerülni, kapcsolat kell, igényes külső, ilyenek.


Most itt pl. azt sem értem elvégeztél egy szakot akkor nem mondtak semmit hova tudnának felvenni??


Mert pl. nálam egyszerű volt, mikor leállamvizsgáztam mondta az elnök, a vizsga elnöke hogy "sikeres munkakeresést az interneten", szóval nálam egyértelmű volt.

2017. máj. 31. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
58%

"Mert pl. nálam egyszerű volt, mikor leállamvizsgáztam mondta az elnök, a vizsga elnöke hogy "sikeres munkakeresést az interneten", szóval nálam egyértelmű volt."


Hát ez aztán tényleg egyértelmű. Én 8 általános után is ugyan ezt a tanácsot adtam volna.

2017. máj. 31. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

Azért mentem oda mert azt ígérték mennyire jó, milyen sok helyre lehet vele elhelyezkedni.

A nagy szart :D

Ez nem karrier szakma :D

Mehetsz a bírónak főzni a kávét vagy az ügyész csicskája lehetsz.

A papíroktól fulladsz meg egész életedben ezzel a szakkal.

Ha nem államisnak vesznek fel akkor soha az életben kb nem leszel államis a 3 év alatt. Legalábbis a mi egyetemünkön. 4,5-ös átlaggal nem lett államis.

Nekem meg nincs kidobni való 1 millám ilyen fos szakra.

Persze utána ha van még kedved saját pénzből mehetsz tanulni bűnügyi nyomozónak pl vagy kriminológusnak de ezzel is csak akkor kapsz munkát ha valaki nyugdíjas lesz.

Lehet lepontozni de ez a szomorú igazság erről a szakról...

2017. máj. 31. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én ezen a szakon végeztem, igaz már több, mint tíz éve és egy bíróságon dolgozom. Igaz, amikor főiskolára jártam, már akkor is ott dolgoztam, munka mellett végeztem. Lehet, hogy nem karrier szakma, de a jogász az? Ha bekerülsz egy bíróságra fogalmazónak, három évig gályázhatsz a szakvizsgáig, amit ha megcsinálsz, akkor lehetsz bírósági titkár. De mivel olyan kevés bírói hely van, nálunk pl. évek óta nem neveztek ki új bírót, sőt még bírói helyet is vontak el, akár tíz évet is várhatsz arra, hogy kinevezzenek. Addig titkárként szívhatod a ... -t, ötször annyit dolgoznak, mint a bírók, jóval kevesebb pénzért. Én bírósági ügyintézőként dolgozom, önálló aláírási joggal, ami pl. az egyetemről kikerült jogvégzett fogalmazónak például nincs, dupla annyi fizetéssel, mint egy fogi, sőt. Ja és a húsz év alatt még soha nem főztem kávét egy bírónak sem.
2017. jún. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!