Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Erősen ajánlott munkaidőn...

Erősen ajánlott munkaidőn kívüli programokkal mit szoktatok kezdeni?

Figyelt kérdés
Olyan munkahelyre kerültem a héten, ahol minden hónap végén összeülnek a kollégák inni. Az a problémám ezzel, hogy nem iszom alkoholt, és hó végén nekem sosincs pénzem beülni valahova, hiszen többnyire kajára sem marad. Nem értem amúgy sem, hogy miért lett szokás mostanában mindenhol, hogy a munkatársakkal ilyen szinten bratyizzunk. Én dolgozni járok be, nem haverkodni. Arra ott vannak a barátaim. Gondolom, így ki leszek rekesztve majd, vagy tévedek?

2017. jún. 2. 15:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek olyat, aki abszolut utálja ezt, de elmegy és jopofizik, mert ráadásul előléptették.

Ahogy ismerem, ő minden ilyen undok helyzetet kiáll (céges vacsik, fáraszto szomszédrizsa, unalmas balekok panaszai), hihetetlen türelemmel képes végighallgatni mindent es megvárni mig az illető kibeszéli magát és empátiát, érdeklodest mutat. De ez az ellenkezo nemmel is igy van. Ha valaki pl hajt rá, az illetőnek fél évig nem esik le hogy nem kell neki..

Népszerű, közkedvelt ember, rengeteg barátja van, imádják a munkahelyén.

Közben egy kapott üveg sör is megromlik a hűtőjében, utál inni, megvan a véleménye(magában)a fáraszto emberekről, kín neki a céges buli, de mindig képes hozni a kedves, udvarias formát, senkinek nem szol be, nem szakitja félbe, nem siet el, nem mond nem-et.

2017. jún. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

* én amugy az ilyeneket kihagyom. Volt, ahol csapatépites kotelező tréningszerűen volt muszáj utálatos szemét pletykás kollégákkal balatonozni, kibirtam az idiota buszos utazást lapitva, vánszorogtam kastelyt nézni a csoporttal, az esti party helyett meg bezárkoztam a szobámba, hogy joejt.

Az egyik kerti étteremben a pincérrel tudtam hülyülni, simán randigyanus volt minden, kémia a levegőben, ha nem utazgattunk volna jobbra balra, és nem kellett volna a csoporthoz kötve lennem.


A kövi munkahelyen már abszolut elzárkoztam ilyenektol de azt amugy is ideiglenes m.helynek szántam, mig nincs jobb.


A mostani helyemen NINCS céges bandázás!:) pont ezért szerintem mindenki kijon mindenkivel mert tartva van a 3 lépés. Nincs bent magánélet!:) egyedul most a szülinapi köszöntésemmel hoztak zavarba munkaidőben..hatalmas torta és tüzijáték rajta...ebből tudom hogy viszont szulinapokra illik készulni

2017. jún. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
60%

Én se iszok. Nem szoktam ilyen összejövetelekre elmenni.

Előléptetést csak rokoni alapon osztogatnak, így felesleges a nagy jópofizás is.

A szabadidőmet nem a munkatársaimmal szeretném eltölteni. Józan állapotban is nyomulnak rám, részegen gondolom csak rosszabb lenne....


Nem volt amúgy semmi következménye még, hogy nem mentem ilyen "programokra". Nem utáltak ki.

2017. jún. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én csak akkor megyek el ha valóban van kedvem hozzá. Munkaidőm kívüli programok nem kötelezőek. Az ivós bulikat én sem szeretem, nem vagyok hajlandó berúgni, hogy mások tetszését elnyerjem. Mivel nem egy birka vagyok a nyájban hanrm saját egyéniség. Ettől még van állásom és nem rúgnak ki. Egyébként meg annyira nem bánom hogy az alkoholista láncdohányos munkatársaim nem a barátaim. Nekik emiatt soha nincs pénzük én félre tudom tenni az ital meg cigi árát utazásra vagy valami hasznosabb dologra. Ennyi.
2017. okt. 3. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!