Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy néz ki az Aldinál,...

Hogy néz ki az Aldinál, Lidlnél mondjuk 6 órás munkaidőben a beosztás?

Figyelt kérdés
Van benne valami rendszer vagy összevissza kell igazodni, mikor hogy hívnak be? Hány munkanap után van pihenőnap? Kezdőként mennyit lehet kapni nettóban?
2017. jún. 4. 20:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Össze-vissza. A 6 óra csak kamu, nem napi hat órát dolgozol, hanem havi munkaidőkereted van.

Nekem volt olyan, hogy egy héten h,k, p reggel 6-12-ig, majd szombaton 10-21ig. Sőt, kezdőként minden szombatomat így osztották be. Mikor szóvá tettem, azt mondták azért, mert vasárnap csak olyan ember kell, aki egyedül is hagyható.

Erre én, oké, de akkor is miért kell az egész szombatomat elcseszni, miért nem jöhetek délelőttre vagy délutánra. Erre semmi érdemleges válasz.

Volt olyan, hogy egy héten 3 napot dolgoztam összesen, 2x 10-21ig 1x 6-12ig. Persze az egésznapozásban az egyik szombat volt...

Egy hónapra (minimum 2 hétre) előre adják a beosztást, össze-vissza.

Persze bolt függő, hogy milyen a vezető, aki csinálja a beosztást. Az enyém egy patkány volt. Megvártam, hogy legyen egy havi fizum és felmondtam, már a második héten azt mondtam volna, hogy pápá, de kíváncsi voltam legalább a fizut megadja-e amit ígér. Legalább az rendben volt.

A fizu mindkét cég weblapján fenn van. Annyi, hogy az elérehtő maximumból 20-30000-et vonj le, mert a kezdők fizuja kevesebb. Kb egy év mire a maxot el lehet érni.

Ezekben a boltokban kevés az ilyen dolgozó, megértem miért...

2017. jún. 5. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és nem úgy van, hogy 12-kor vége, mehetsz haza.

Végig dolgozni kell, 11:45kor még bele kell kezdened egy raklap áruba, amit nem hagyhatsz ott, szóval ha nem végzel csak 12:30kor, akkor van fél óra túlórád puszira, mert nem fizetik az ilyen túlórákat.

Ha kasszás vagy 12:00kor leváltanak, de amíg el nem számolnak nem mehetsz el. Minimum fél óra.

Vagyis egy héten minimum másfél órával vagy benn többet, ingyen.


A hűtőpult leárazásánál pedig, ha 13:00ra vagy kiírva műszakba, akkor legyél benn 12:00-ra. Ingyen.

2 szabadnap van egy héten (ez a kötelező) és csúsztatás a többi nap. Ami akár még ki is jöhetne az ilyen plusz bentlétekből, ha a héten a 30 helyett nem 35-38 órát dolgoznál.

2017. jún. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Jah és még annyi, hogy volt olyan is, hogy

H,K 13:00-21:00, szerda otthon cs,p 6-12:00, szombat 10-21, vasárnap otthon.

Szóval még az sem volt, hogy egy héten csak délelőtt, hanem pihenőnap előtt-után más műszak.

2017. jún. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

köszi a részletes választ !

ez Aldi vagy Lidl volt ?

2017. jún. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

egykutya A két cég. még vásárLás szempontjából is, De talán amI különbséget jelenthet, az az emberi tényező, vagyis hogy milyen a helyi "főnök".



(Bocsi a kései válaszért)

2017. jún. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!