Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti hogy osztjátok be az éves...

Ti hogy osztjátok be az éves szabadságotokat?

Figyelt kérdés
2017. jún. 5. 12:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Próbálok minél kevesebbet kivenni, csak vészesetekre veszek ki szabit, hogy nehogy az legyen, hogy egyszer, amikor nagy szükség van rá, ne legyen elég. Az év végén a megmaradtakat egyben veszem ki.
2017. jún. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mivel levelezőn járok egyetemre munka mellett, így őszi és tavaszi félév vizsgaidőszakára 4-5 szabit számolok félévenként, december végén 5-6 nap szabadság mindig van a leállás miatt,suli péntek-szombat van havi 1-2 alakalommal, szombaton általában bejárok, pénteken ha nagyon fontos, arra 4 szabit számolok. Ez így kb. 18-20 nap, a maradék 2-4-et meg félrerakom következő évre vagy váratlan eseményre. sajnos, csak így tudom beosztani. Nyaralásra nem futja a szabadságokból, így a hosszúhétvégéket használom ki kirándulásra, utazásra.
2017. jún. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

év közben csak amit nagyon muszáj.. aztán mikor a többieknek elfogyott a szabadságuk és muszáj dolgozniuk.. na akkor jön el az én időm.


Tavaly pl egész decemberben voltam bent 2 napot melózni.. a többi szabadság volt. Főnöknek nem tetszett, de bekaphatja.. ő mondta, hogy nem lehet átvinni szabit a következő évre.

2017. jún. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
én sehogy. év végén kifizetik a ki nem vett szabadságokat...:D
2017. jún. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy. Nem veszek ki egyet se, év végén pedig kifizetik mind szerencsére. Marha jól jön az a pénz a téli fűtésre.

Ez van.

2017. jún. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Eddig úgy csináltam, hogy év végén vettem ki a nagy részét. Ezzel az a baj, hogy majdnem bent maradt a szabadságom, mert beütött a nagy év végi kapkodás.
2017. jún. 5. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Jobbára iskolai szünetekhez igazitom. Karácsony környékén, ünnepek közt szeretek még nagyon nem dolgozni. Mindig kiveszem az egészet.
2017. jún. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Kiveszek 1-1 hetet minden évszakban, az összesen 20 nap. A maradék 3 napot meg akkor veszem ki, amikor épp szükségem van valamiért 1 nap szabira. :)

Nálunk nem engedik, hogy 1 hétnél tovább legyél távol, szóval azt sajnos nem tudom megoldani, hogy tömbösítem és nem megyek be egy hónapig. Pedig jó lenne. :D

2017. jún. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Tom Benko ***** válasza:
100%
Sehogy. Mifelénk a beosztás teljesen a főnöktől függ, ő megmondja, minekünk meg jogunk van befogni a pofánkat.
2017. jún. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Én májusig nem veszek ki szabadságot csak akkor ha nagyon nagyon kell egy nap.

Nálunk sokszor van túlóra akár egy nap tovább kell maradni vagy szombaton kell bemenni. Nálunk létezik olyan lehetőség hogy a túlórákat kivegyük csúszóba az adott hónapba, ha nem jönne össze mert kell az ember fizetik természetesen. Persze ez a része hogy mi csúszót kérünk a túlórára pénz helyett ez a mi döntésünk, ha mi nem szólunk erről akkor fizetik. Én azt szoktam ha kell a szabi és van lehetőség túlórára mert van amikor nincs, akkor bemegyek szombaton vagy összeszedek annyi órát tovább maradással hogy kijöjjön a 8 óra plusz és akkor lecsúszhatom. Nyáron én 6-8 munkanapot szoktam kivenni. Általában egy teljes hetet csinálok és egy hosszabb hétvégét. A maradékot meg bent hagyom lehetőség szerint év legvégéig amit maximum a maradék idő alatt akkor veszek ki ha fontos a szabi, vagy év végén a karácsony-újévi leállásra veszem ki azt a pár nap kötelezőt amit előírnak, illetve leállás előtt annyit amennyi még marad. Nálunk következő évre csak január elejéig engedi átvinni mert akkor még nem nagyon van meló, de ha mégis bejön több meló akkor kifizeti. Ha karácsony előtt sem tudják kiadni akkor kiszokták fizetni és volt már rá példa hogy a főnököm karácsony előtt kifizette nekem a 3 bent maradt szabimat amit már nem tudott kiadni, ezt pusztán jó indulatból tette mert kiadhatta volna csak nagyon kérte hogy menjek inkább mert van meló és így hálálta meg hogy kivételesen előbb kaptam meg, plusz felkerekítette majdnem 1000 Ft-tal hogy kerek összeg legyen.

2017. júl. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!