Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit csinál pontosan a perioper...

Mit csinál pontosan a perioperatív asszisztens?

Figyelt kérdés
Azt már értem hogy a műtőben van ő is de ott pontosan mit csinál?

2017. jún. 5. 18:11
 1/9 anonim ***** válasza:

Peri jelentése körül.

Tehát gondolom a műtét körül asszisztál. Odaadja a szikét, meg amit épp az orvos kér.

2017. jún. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az a műtős asszisztens, az megint más
2017. jún. 6. 14:31
 3/9 anonim ***** válasza:
Alapban vannak a műtőssegédek, asszisztensek. Az már, hogy preoperatív dolgokhoz osszák be, vagy posztoperatívhoz, vagy ahogy írj az 1-es a műtőben van, az már beosztás kérdése és kórházé. Legalább is nálunk nincs külön lebontva, nincs ezekre külön munkaköri leírás. Egyedül a radiológiai műtősasszisztens, de az alapban más.
2017. jún. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Akkor nem tudom minek indítanak ilyen képzést. Ha valaki mégis elvégzi akkor melyik állást, munkakört tudnak betölteni? Mert így konkrétan ilyen álláshirdetés nincs.
2017. jún. 8. 14:56
 5/9 mdancza válasza:

Szerintem műtőssegédként dolgozhatsz, viszont egy év munkaviszony után erre a képzésre az aneszteziológus és műtős szakasszisztens is ráépíthető.

Korábban ezeket az 55-ös ápolóra lehetett csak építeni.

A perioperatív asszisztens képzés pedig egy éves.

Ilyen formán a műtősnői végzettséget 3 (1+1+1) év alatt meg tudod szerezni, míg az ápoló felől közelítve 5 (2+1+1+1) év.

2018. febr. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ez a képzés


mennyi ideig tart ?

2019. febr. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Tényleg


egy éves ?

2019. febr. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mik a


tantárgyak ?

2019. febr. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Bár már régi a kérdés de hátha valakit még érdekel.

Én perioperatív asszisztens vagyok, a beosztásom perioperatív műtősnő. Azon kívül, hogy én a D kategóriába vagyok sorolva, a műtéti szakasszisztensek meg az E-be semmi különbség nincs. Ugyan azt csináljuk csak kevesebb pénzért.... De a műtéti szakasszisztens képzés 3 év a perioperatív meg csak 1 év.

2022. márc. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!