Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek milyen az ha egy...

Szerintetek milyen az ha egy munkás úgy dolgozik ahogy az energiája engedi és nem úgy ahogy elvárnák? F18

Figyelt kérdés
Akkor ez azt jelenti hogy nem tartja tiszteletben a munkáltató az "embert"?Mivel az ember elfárad pl nehéz munkáktól,és nem egy robot akit beállítanak hogy mennyit csináljon egy adott időn belül.És ha ezért még ki is rúgnak? Azt látom hogy szinte mindenhol nagyon gyorsan kell dolgozni közben meg a főnök nem veszi figyelembe hogy a munkás hulla fáradt.Csak az érdekli hogy dolgozzon.Ez nem emberi sztm.Mit gondoltok erről?
2017. jún. 19. 21:12
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
18%
De azért meg rögtön menne a hiszti, ha kevesebb pénzt kapnál hónap végén.
2017. jún. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Psycho ***** válasza:
100%

Több dolgot definiálni kell. Mi az, hogy elvárás? Ugye azt értjük ez alatt, hogy van egy norma, amit meg kell csinálni. Önmagában ezzel semmi baj nincs, mégiscsak legyenek elérendő célok, amiket általában az ügyfelek megrendelései szabályoznak. A baj ott van, amikor ez a norma köszönőviszonyban nincs a realitással. Teljesíthetetlen elvárásoknál jönnek a konfliktusok. A főnök megkapja az elérendő darabszámot "fentről" (ahol sajnos fogalmuk nincs sokszor arról, hogy mi van "odalent", vagyis a termelésben), és őt is cseszegetik, hogy legyen meg a darab. Emiatt frusztrált, mert nem közvetlenül rajta múlik a termelés, viszont az állása a tét. A dolgozó is frusztrált, mert tudja, hogy nonszensz, amit teljesíteni kéne. És fent is frusztráltak, mert csak annyit látnak, hogy nincsenek meg a tervek, és így csúszni fog a teljesítés. Az egész a rossz kommunikáció és fejetlenség, információhiány és túlvállalás miatt. :( Sajnos sokkal gyakoribb az ilyen, mint kéne. Pedig nem lenne nehéz ezt áthidalni.


Az már egy másik téma, ha az elvárások reálisak, és mégsem hozzák a szintet. Illetve az sem feltétlenül jó (és ez is érdekes téma), ha a sztenderd többnyire reális, viszont valaki nagyon túlteljesít (sztahanovista). Ettől rendszerint megemelik az elvárásokat ("nézd csak, hát ott a Pistike, ő tudja akkor ti is!"), és a túlteljesítés lesz az új sztenderd. Emiatt meg a kollégák fogják Pistikét kinézni.

2017. jún. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
18 vagy ? :D Majd rájössz idővel, hogy a tisztelet adás a munkaadót érdekli a legkevésbé, a haszon, a bevétel a lényeg, az embernek nincs értéke, ezért is ilyen a hozzáállás, egy nagy nulla ! Igás állatnak nézni azt akit lehet, felkelsz mikor a nap és húzod az igát amíg lenem megy.
2017. jún. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

#2

Az a baj,hogy nem tudok alkalmazkodni másnak az elvárásaihoz.Tudok jó pofizni de a munkám attól még nem felel meg senkinek.Ezt úgy is mondhatnám hogy nem tudnak erőt adni nekem a munkához.

2017. jún. 20. 00:38
 5/19 A kérdező kommentje:

#3

Ez valóban így van csak a kérdés az hogy ki az aki ezt eltűri.Én azon vagyok hogy váltsak csak még fogalmam sincs hogy milyen irányba mivel ez mindenhol megtalálható ez a hozzáállás.

2017. jún. 20. 00:54
 6/19 Psycho ***** válasza:

Ha alulmotivált vagy, az lehet a munkáltató hibája, valamint (bocsi) a tiéd is. Utóbbi abból adódhat, hogy olyasmit csinálsz, ami valójában egyáltalán nem érdekel, nem köt le, nem tetszik (függetlenül minden mástól), vagyis kényszerválasztás eredménye az a munka. Még szép, hogy ilyenkor nem tapsol neki az ember. Ilyenkor érdemes elgondolkodni a váltáson - már, ha meg lehet lépni. És a pénz az nem minden: attól nem fogod nagyobb kedvvel végezni ugyanazt a munkát, ha 3x annyi a fizetés. Legfeljebb ott tart, konzervál. De beszéltem én már olyannal aki inkább nemet mondott a radikálisan nagyobb fizetésre is, más okok miatt.


Ha a munkáltató pedig nem képes biztosítani azokat a feltételeket, ami mellett a dolgozóinak legalább többsége motivált legyen, akkor ott rég baj van. És az elvárások mértéke csak egy ilyen szempont a sok közül. Munkakörülmények, szabályzatok, vállalati kultúra, eszközök, ergonómiai szempontok (megvilágítás, zaj, hőmérséklet stb.), na meg persze a személyes rész: vezetőség, kollégák, hozzáállás, bánásmód stb. Mind-mind befolyásolja a motivációt.


Megjegyzem, azért ritka, de van remény. Ismerek olyan helyeket, ahol azért nem borzalom sem a munka, sem az emberi tényező, és még csak megszakadni sem kell, és a fizetés is a régiós medián felett van, pedig gyár. Hátulütője, hogy viszonylag nehéz bekerülni, de hát pontosan a kiválasztási rendszer az, ami alapján kiszűrhetőek azok, akikkel kábé lehetetlenség együtt dolgozni, mert hisztisek, agresszívek, agyamentek, stb.

2017. jún. 20. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Azért az nem mindegy, hogy tényleg az elvárások nagyok, vagy pedig a dolgozó bénázik. Velem is esett már meg, hogy dolgoztam együtt két emberrel csapatban, velük egész jól ment minden. Majd ők lassan felmondogattak, és új dolgozókat kaptam magam mellé, akikkel viszont sokkal lassabban ment a munka, a főnök is panaszkodott, volt hogy engem cs**zett le olyanért, amit a másik vétett. És a kollégák pattogni kezdtek, amikor normálisan rájuk szóltam, hogy legyenek kicsit gyorsabbak. Azt mondták, ők így dolgoznak, és kész, el kell fogadni. Egy nagy fenéket! Ha egyszer van egy standard elvárt tempó, és én megszoktam, hogy normálisan megy a munka a közvetlen kollégákkal, akkor nyilván nem fogom elfogadni, hogy az újonnan jöttekkel viszont belassulnak a dolgok.
2017. jún. 20. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Psycho,

Köszi a felvilágosítást:)Ez nagy segítség.


Minden választ köszönök.


#7

Eggyik eddigi munkahelyemen sem tudtam ráébreszteni a munkatársakat és főnököket hogy "lassan járj,tovább érsz" Ez volt a "célom" a munkahelyeimen de nem nyitottak erre sajnos pedig nagyon sok energiát megspórólnának,kevesebb lenne a selejt és ha rövid távon nem is,de hosszú távon ez a hozzá állás nagyon eredményes.Egyik helyről ahonnan kirúgtak,utolsó napon azt láttam-mivel munkatársaim előtt"dobtak"ki- hogy senki nem vágyott utánam a szabadságra hanem dolgoztak tovább mint a robotok.Ezek után mondtam hogy akkor én nem erőltetem,ha ez nekik jó akkor csinálják.Én megpróbáltam mutatni nekik a "példát" de úgy látszik a többség nagyon jól el van és nem akarnak változtatni.

2017. jún. 20. 15:57
 9/19 anonim ***** válasza:

Lassan járj, tovább érsz, persze.

Én is ezt gondolom, de ebben a világban hol lehet ezt végbevinni...

2017. jún. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
10: Meg ha kínaiaknak dolgozol, kizárt, hogy ezt velük megértesd.
2017. jún. 21. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!