Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szoktál nemet mondani egy új...

Szoktál nemet mondani egy új feladatra vagy bármire a munkahelyeden? Hogyan?

Figyelt kérdés

Maximalista és megfeleléskényszeres vagyok, így gürizek és mindig mindent megcsinálok a munkahelyemen, de elkezdett zavarni, hogy míg a közvetlen kollégáim a fél napjukat csak "bandázással" vagy mások kibeszélésével töltik én a belem is kihajtom és egyébként sem fér már bele plusz feladat a munkaidőmbe, viszont soha nem mondtam még nemet a munkahelyemen, sosem utasítottam vissza új feladatot. Az is igaz, hogy többnyire meg sem kérdezik, hogy belefér-e még a munkaidőmbe, inkább csak vagy célozgatnak, hogy ez is az én feladatom lesz vagy észre sem veszem és kineveznek egy egész terület felelősének vagy csak én csinálom, mert nincs más, aki csinálja stb. Most már nagyon sok! A főnököm nem az a fajta, akivel lehet beszélgetni. Sajnos a múltkor már kifakadtam az egyik vezető előtt és tök értelmetlenül, összeszedetten, bőgve csak annyit nyögtem ki, hogy már nagyon sok a feladat, már nem bírom. Azóta nézegettem "hogyan mondjunk nemet" jellegű önsegítő könyveket, de nem tudom elképzelni, hogy mindez nálunk beváljon, amit ott leírnak.


Figyelgettem, hogy csinálják mások, hülyének tetetik magukat, úgy csinálnak mintha nem értenének hozzá vagy egyszerűen csak nem csinálják meg stb. Vagy ti, hogy szoktátok csinálni? Hogy kerülitek el, hogy rátok "ragadjon" a sok feladat és előbb utóbb, már túl sok legyen?


2017. jún. 21. 15:47
 1/8 A kérdező kommentje:
Légyszi azt is írjátok oda, hogy milyen munkakörben dolgoztok vagy legalábbis körvonalakban.
2017. jún. 21. 15:48
 2/8 A kérdező kommentje:
*összeszedetlenül
2017. jún. 21. 15:49
 3/8 anonim ***** válasza:

Közölöm, hogy nincs benne a munkaköri leírsomban. Ha nem nagy a a plusz feledat és a főnök megkér (nem pedig utasít) akkor megszoktam csinálni. De ha nincs kedvem akkor csak egyszerűen azt mondom, hogy 'bocs, de nem'.

Egy nemzetközi fuvarozócégnél vagyok adminisztrátor.

2017. jún. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem meg mindig az volt a bajom, hogy nem kellett csinálni semmit, az egész napom azzal telt, hogy színleljek valami munkafélét, nehogy rájöjjenek hogy nincs semmi dolgom, és kirúgjanak :( Én cseréltem volna veled szívesen.
2017. jún. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Projekt menedzserként dolgozom. Amikor az időm engedi, akkor szívesen segítek kollégáknak, de ha nem, akkor egész egyszerűen udvariasan megmondom, hogy erre nincs kapacitásom. Ha főnök kéri, akkor indoklással is (felsorolom a már meglévő feladatokat és határidőket). Egyetlen esetben sem volt még olyan, hogy bármi hátrány ért volna emiatt, max 1-2 kolléga húzta a száját, de ez egyáltalán nem érdekelt.
2017. jún. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én előző munkahelyemen megtanultam hogy nem csinálok meg mindent amire utasítanak és nem szerepel a munkaköri leírásomba mert az csicskákztatás, semmi több, illetve bérem ettől több nem lesz, csak észreveszik hogy minél több mindent megcsinálok és utána meg majd elvárják hogy gürizzek a puszta semmiért. Én jelenleg úgy csinálom, ami a dolgom, ami szerepel a munkakörömbe megcsinálom, ha esetleg nagyon szépen megkérnek valamire és épp nincs annyi dolgom, tehát úgy látom hogy időmbe belefér akkor megcsinálom. De sosem viszem túlzásba, mert semmi értelem, nekem attól jobb nem lesz.
2017. jún. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nálunk a munkaköri leírást sokszor valamelyik adminisztrátor készíti utólag, az enyém is csak egy sablon munkaköri leírás, egyáltalán nem azt tartalmazza, ami bele van írva. Volt, hogy én is írtam már munkaköri leírást, mikor audit volt és gyorsan meg kellett csinálni, tehát arra nem tudok hivatkozni. A főnökeim alkalmatlanok a pozíciójukra, inkább nem részletezem, hogy miért. Egyébként hivatalosan adminisztrátor vagyok, valójában a főnököm feladatait látom el és nem csak az adminisztrációt + nagyon sok egyebet, ami nem lenne feladatom és hatásköröm, csak rám ragadt, és kineveztek felelősnek (nem papíron) úgy, hogy észre sem vettem. Sajnos az a típus vagyok, aki nem nyugszik, amíg nincs valami elintézve és ezért mindent megteszek, amire képes vagyok, és ennek már érzem a hátrányát. A tulajdonos egyszer azt mondta nem a pozíció megnevezése számít, nem az a lényeg, hogy papíron minek vagyunk nevezve, vagy mi szerepel a munkaköri leírásunkban, tehát erre esélytelen hivatkoznom.
2017. jún. 21. 16:25
 8/8 Fatal_3rror_ ***** válasza:

Eleinte elvállaltam és megcsináltam mindent, amíg nem ismertem a cégbeli hierarchiát és én voltam az "új fiú" a csapatban.


Mostanra egyrészt megismertem a kollégákat, tudom ki az akinek elsőre ugrani kell, mert felettesem, vagy csak szimplán jó pont, meg tudom kik azok akiket nyugodtan lekoptathatok. Másrészt megismertem valamilyen szintem magam, ismerem a korlátaimat, és tudom mi fér bele az időmbe és mi nem. Harmadrészt a feletteseim is ismernek, tudják hogy mi az a szint amit el tudok végezni, és mi az amit már úgysem csinálok meg hiába sózzák rám.


Na meg tudok szortírozni, ha azt mondják hogy árajánlatot kell holnap leadni akkor azt le kell adni mert muszáj. Ha valamelyik felettesem elém dobja a rossz telefonját hogy "vigyem szervizbe" akkor mondom hogy oké, majd ha lesz egy kis időm és végzem tovább a munkám. Ők meg megunják és megoldják maguk. Szólni sem szólnak mert látják hogy dolgozom azon amin kell.

2017. jún. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!