Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Vajon törekednem kellene a...

Vajon törekednem kellene a beilleszkedésre az új munkahelyemen? Van egyáltalán esély arra, hogy változzon a helyzet?

Figyelt kérdés

Néhány napja Ciprusra költöztem egyedül, elkezdtem dolgozni egy bárban, ahogy a kollégáim már évek óta egy csapatot alkotnak, èn vagyok az egyetlen új munkás. Már az elsö napon észrevettem, hogy nem igazán akarnak velem kommunikálni, föleg a lányok. Megértem, hogy nekik sem könnyü befogadni egy vadidegent, viszont nekem ez nagyon kellemetlen. Magát a munkát szeretem, viszont nem érzem jól magam itt. Soha nem voltam az a s*ggnyaló típus szóval most sem eröltetem meg magam, de azért próbáltam ismerkedni velük. Egyébként soha nem volt problémám a beilleszkedéssel, az emberek általában könnyen megkedvelnek.

Arra lennék kiváncsi, hogy vajon érdemes lenne várakoznom, hogy megszokjanak? Egyáltalán lehetséges ez, hogy idövel megváltozzon a viszonyom velük? Mellesleg ök nem azok a tipusu emberek, akikkel szivesen tölteném az idömet esetleg megosztanék velük bármit is..

Esetleg volt valakinek hasonló tapasztalata?


2017. jún. 24. 18:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Néhány napja vagy csak ott még. Biztos, hogy változni fog a helyzet. Törekedj, de ne nyomulj.
2017. jún. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha bekerülsz egy összeszokott társaságba előfordulhat,hogy méregetnek,kiféle miféle vagy,felakarják térképezni,hogy kivel állnak szemben.Az is lehet,hogy ők mivel régebb óta dolgoznak ott,picit befásultak és ezért látod őket passzívnak.Azt gondolom az első benyomás nagyon fontos,nem kell erőltetni csak legyél megközelíthető,nyugodt,mosolyogj,ha kérdeznek ne csak félvállról válaszolj.Ennyit tudsz tenni,ezen felül nem gondolom,hogy teperned kellene.
2017. jún. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem biztosan semmi bajuk veled, csak te még szinte idegen vagy nekik. Írod, hogy csak néhány napja kezdtél ott. Egyébként meg lehet, hogy látszik rajtad ez a hozzáállás, hogy nem azok a típusú emberek, akikkel szívesen töltenéd az idődet, így negatív a kisugárzásod.

Egyébként meg mint újnak, igen törekedned kéne arra, hogy elfogadjanak, ne csak várd, hogy majd mindenki a nyakadba ugrik és kinyalja a fenekedet.

2017. jún. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Az éjjel elveszítettem az állásomat azzal az indokkal, mert nem elegendö a teljesítményem. Pincérek voltunk. Összesen hárman, a többiek már évek óta ott vannak és a helyieket is ismerik, akik bejárnak, szóval esélyem sem volt, pedig tényleg nagyon igyekeztem. Azt hittem jól dolgozom, gyorsan és figyelmesen próbáltam felszolgàlni, attól eltekintve, hogy a másik két munkatársam szerintem direkt nem hagyott érvényesülni, talán ezt akarták.. Ha messziröl látták, hogy jönnek vendégek, már rajtrakészen álltak. Nagyon nevetséges és gyerekes volt, hogy így versenyeztünk. Na de nem baj! Azért köszönöm nektek a válaszokat!
2017. jún. 25. 10:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!