Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nemrég kezdtem dolgozni egy...

Nemrég kezdtem dolgozni egy új helyen, és nem tudom, hogyan nyissak a régebb óta ott dolgozó kollégák felé, miről tudnék velük esetleg beszélni, vagy valami tanács?

Figyelt kérdés

2017. jún. 25. 20:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Én nem puncsolok nekik,mert nagy az arcuk,az se érdekel ha nem beszélünk semmit,nem barátkozni mentem oda.
2017. jún. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igazad van, de szerintem jobb olyan közösségbe menni reggelente ahol jó a hangulat.
2017. jún. 25. 20:46
 3/4 Psycho ***** válasza:

Két dolgot is tehetsz, attól függően milyen embernek tartod magad.


Ha érzel "bátorságot", hogy random odamenj hozzájuk (bocsi, lehet ez egyértelmű számodra, de biztos nem mindenkinek az), akkor közeledhetsz mainstream témákkal, pl. napi aktualitások, hírek, időjárás, bár ez lehet kicsit gagyi és nem túl életszerű.

Kérdezősködhetsz a munkával kapcsolatos dolgokról is, ha új vagy, biztos sok még az újdonság. Tud-e valaki jobb technikát egy feladatra, mi hol van, ők hogy csinálják. Lehet picit személyesebb is (de javaslom, egyelőre mindenképp határokkal), pl. mióta dolgozik ott az illető? Ez az első ilyen munkahelye? Stb.


Ha az ilyen aktív kezdeményezést túl nehéznek találod, akkor sincs semmi gond. Ha úgy érzed, elég megértő és segítőkész a közvetlen felettesed, esetleg megkérdheted, tud-e segíteni ebben. Lehet naiv vagyok, de ez esetben ő tovább kommunikálhatná a többiek felé, hogy esetleg nyissanak ők is feléd, legyenek érdeklődőek (én legalább is ismerek olyan munkahelyet, ahol ez ilyen formában abszolút bevett és működőképes szokás).


Sok sikert! :)

2017. jún. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, van bátorságom oda menni csak nem akarok gagyi témákat felhozni, mert a végén bolondnak néznek, de akkor majd kérdezgetek a munkáról meg ilyenek, aztán gondolom majd alakul😊
2017. jún. 25. 22:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!