Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Van még esélyem diákmunkát...

Van még esélyem diákmunkát találni?

Figyelt kérdés

15 éves vagyok, eddig diákszövetkezeteken keresztül próbáltam munkát vállalni Kalocsa környékén, Solton, esetleg Pakson (komppal). Rengeteg szövetkezet weboldalán rákerestem a településekre, ahol nem lehetett, végigolvastam a hirdetéseket... Google-ban is rákerestem, hogy Kalocsa diákmunka, Solt diákmunka, stb. Több formában is. Órákat töltöttem el internetes álláskereséssel.

Találtam is állásokat. Sok alá az volt írva feltételnek, hogy 16 éves kor fölött... Ennek ellenére írtam e-mailt a szövetkezetnek, ha nem válaszoltak akkor Facebook-on érdeklődtem. Rámenős voltam, már nagyon ideges vagyok amiatt, hogy nincs munkám. Vagy nemleges volt a válasz (15 évesen nem jelentkezhetek), vagy már nem volt elérhető az állás. (Valamelyik szövetkezet Facebook-on azt írta, hogy a TESCO csökkentette számukra az elérhető időpontokat...)

Tehát kerestem árufeltöltő, áru összekészítő, raktáros, leltáros, bolti kisegítő munkakörökben is (egyedül a kukoricacímerezés és a napszám az, hogy csak végső esetben, talán). Pénztározás, adminisztratív munkák csak 18 éves kortól vannak. Spar, Tesco, Lidl, Penny Market, ezekről az üzletekről beszélek.

Tehát, szövetkezeten keresztül nem tudok idén nyáron munkát vállalni... Nézegettem otthon végezhető munkákat, de szerintem tudjátok, hogy ennek a mondatnak mi lenne a vége...

Új terv: Dunapataji vagyok, tehát a Szelidi-tó elérhető munkahely lenne. (Viszonylag kicsi üdülőközpont, internetes állásajánlatok nincsenek.) Gyorséttermek, kisboltok, 1-2 szórakozóhely van. Arra gondoltam, hogy végigjárom a szóba jöhető területet, és mindenhol diákmunka után érdeklődöm... Ez egy lehetséges módja az álláskeresésnek (az én esetemben), vagy mindenhol szépen megfogalmazva elküldenek majd az édesanyámba? Lehetséges ilyenkor már állást találni?

Csütörtök délelőtt szeretnék menni az állásvadászatra, mert akkor nincs nagy forgalom, nem kéne sorba állnom, várakoznom mindenhol és lenne idejük rám a dolgozóknak, ha úgy van.


A kérdés adott, mit gondoltok, esélyes? :/


A válasz(oka)t előre is köszönöm! 15/F



2017. jún. 27. 19:31
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Viszont így is mindenképp rosszabbul járok, mert ha nem szövetkezeten keresztül vállalok munkát, kevesebb lesz a nettó bérem.
2017. jún. 27. 19:34
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem szeretnélek biztatni fekete munkára, de pont tegnap találkoztam két 14 éves sráccal, akik besétáltak egy boltba (élelmiszer) és megkérdezték, hogy dolgozhatnának-e nyáron, kisegíthetnek-e valamiben. Kaptak munkát, takarítanak és árut pakolnak.
2017. jún. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

#2 És ha nem fizetnek ki? Sok hasonló dolgot hallottam a rokonság és az ismerősök által.

Ha nem lesz más, és így kapok csak munkát, akkor valószínűleg belemegyek, de ilyenkor szokták a kevésbé utánajárt diákoknak megadni az egyébként megszerezhető nettó minimálbér értékét. Az alatt én nem vállalok munkát, kérdés, hogy megadják-e.

2017. jún. 27. 19:55
 4/18 A kérdező kommentje:
*Mármint nem adják meg nekik
2017. jún. 27. 19:56
 5/18 anonim ***** válasza:
72%

"Rámenős voltam, már nagyon ideges vagyok amiatt, hogy nincs munkám."

15 évesen miért ezen aggódsz, hogy nincs munkád? Ennyire rosszak a családi körülményeid, nincs más lehetőség?

15 évesen hivatalosan még nem vállalhatsz munkát. Lehet hogy kapsz, de nem legálisan. Ezen gondolkozz el. Diákszövetkezetnél épp ezért esélytelenül próbálkozol szerintem, igen. Ők biztos nem fognak kockáztatni hogy dolgoztassanak egy 15 évest.

2017. jún. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

#5 Ha nem értesz hozzá, miért írsz választ?

Iskolai szünidőben foglalkoztatható vagyok törvényileg is, ezt tudják jól a szövetkezetek, a többség támogatja is ezt. Csak a legtöbb munkáltató inkább 16 éves kortól vesz fel diákokat, gondolom az egész éves munkaerő miatt.

18 éves kor alatt kell írásos szülői engedély is.

Legalább a küldés gomb előtt utánanézhettél volna, 2 perc ma már az egész...

Azért köszönöm a segítőkész szándékod. :)

2017. jún. 27. 20:04
 7/18 A kérdező kommentje:
A családi körülményekről annyit, hogy amúgy sem vagyunk túl stabil anyagi helyzetben, ráadásul épp „válás” zajlik (szokás szerint bonyolult), 2 testvérem van. Ha nagyobb összegű dolgot szeretnék magamnak, dolgoznom kell. Idén először volna rá lehetőségem legálisan.
2017. jún. 27. 20:08
 8/18 anonim ***** válasza:

Nos, a normális munkákra 16+ és 18+ az életkor, ezzel nem tudsz mit csinálni.

A nagy foglalkoztatók pedig iskolaszövetkezeteken keresztül foglalkoztatnak.

Amit ilyenkor találsz, az max pár nap szórólapozás vagy forgalomszámlálás.

Ahol esélyed van, az a napszám (esetleg feketében kérdezgetsz, ahogy fent is említették, de szerintem nem sokan fogják bevállalni), nagyon kell a mg-nak a segédmunkás, ott mindig lesz helyed.

2017. jún. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Ha feketén is dolgoznál, szerintem kérj mondjuk heti kifizetést és akkor meglátod hohy fizetnek. Még így is kevesebbet buksz rajta, mintha a havi fizut választod és úgy nem fizetnek ki.

Amúgy szerintem jó ötlet, hogy személyesen odamész és megkérdezed. Öcsém is dolgozott így feketén fesztiválon, rendezvényeken, megkapta a bérét. Amit még tudok javasolni, hogy a vendéglátás pl. mindig szívesen foglalkoztat asztal leszedőket, mosogatóst, stb. Ebben a barátom dolgozott 14-15-16 évesen.

Sok sikert!

2017. jún. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem szórólapozás. Azt tudod úgy is csinálni, hogy nem a te nevedben, hanem egy olyan valaki nevében, aki már 18 éves elmúlt. És természetesen te kapod a pénzt. Viszont csináld meg a csütörtöki túrát is, ki tudja mi lesz, szerintem lehet esélyed.
2017. jún. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!