Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » 3 müszak,6 nap,12órában...

Gabo13 kérdése:

3 müszak,6 nap,12órában dolgozom (6nap alatt 60 óra). Hogy lehetséges ez ha 7 nap alatt max 56 a megengedett magyarországon?

Figyelt kérdés

2017. jún. 27. 22:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Több műszak esetén heti 72 óra a maximum. Az időkeret beosztás általába 4 hónap, azon belül nem köteles a munkáltató egyenletes elosztani a munkaidőt, csak az a lényeg, hogy meglegyen az időszak alatt a kötelező pihenő idő, illetve a heti 1 nap.
2017. jún. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Le a kalappal előtted.

Én már összeestem volna.

Pedig nem vagyok egy gyenge lány. 😮

Nem tudom,hogy van a munka törvénykönyve, meg egy héten csak egy pihenőnap van?

2017. jún. 27. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy szépen kizsákmányolnak. Papíron jóllehet kevesebbet dolgozol.
2017. jún. 28. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
3 műszakban hogyan dolgozol napi 12 órát?
2017. jún. 28. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Csabeszmester ***** válasza:
Hogyan lehet 3 műszakban napi 12 órát dolozni?? Nagyon egyszerűen....anno melóztam 3 hónapot egy gyárban ahol az volt a trendi hogy a megnövekedett megrendelések miatt orrba szájba kellett "kötelezően" túlórázni. Sok ember otthagyta emiatt a gyárat és konkrétan a 3.-dik műszak csak papíron létezett ugyanis elszeleltek az emberek és a maradék 2 műszakból lett a 3-dik műszak kiadva. Pl. A délelőttös műszak 6-tól 14-ig volt és utána maradt este 6-ig. A délutános műszak nem 14.00-ra jött hanem délelőtt 10-re és este 10-ig tolta. Az éjszakás műszak este 6-tól reggel 6-ig tolta. Plussz kötelező volt a szombat is...mondjuk ott csak 8 órát kellett volna dolgozni (ugyanis én basztam bemenni szombaton,mikor szóvátették akkor közöltem velük hogy vagy szombaton túlórázok és hétközben normál műszakot viszek vagy hétköznap túlórázok és szombaton otthon töltöm a megérdemelt pihit). Szóval lehet itt sok mindent megcsinálni. Másik helyen úgy gondolták hogy majd folyamatos 3 műszakot viszek úgy hogy 7 napig megszakítás nélkül megyek délelőttbe utána 2 nap pihi,majd 7 nap délután 2 nap pihi majd 7 nap éjszaka 3 nap pihi...ahhaa persze hetente max 6 napot lehet menni és 1 nap pihenőidőt kötelező kiadni a törvény szerint. Na itt 2 napot eltöltöttem aztán szevasz tavasz,nem vagyok én robot hogy a cégért éljek. Aztán csodálkoznak hogy sok selejtet csinálnak a dolgozók vagy bekövetkeznek üzemi balesetek mert kipihenetlenek a dolgozók,tiszta nemnormális cégek vannak itt Keleten...de ahogy hallom az ország másik felén sem jobb a helyzet ilyen téren.
2017. jún. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy valószínűleg magasan iskolázott vagy, ilyen formán válogatás nélkül elfogadtad az első adandó munkalehetőséget, és mivel nem vagy tisztában a munkajoggal, nem is próbálsz tenni ellene, hogy kizsákmányoljanak. De tuti, hogy ezt majd a kormány hibájának rovod fel, miközben sörrel a kezedben röhögsz vmi Maunika shown.
2017. jún. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ. Azóta kicsit jobban átnéztem a témát.

Hogy lehet 3 műszak 12 órában dolgozni? Egyszerű: 2 műszak dolgozik a harmadik pihen.

Ja és a kedves agyoniskolázott tipikus magyar mentalitású barátomnak írnám hogy remélem megtudod mi az a munkaidőkeret amikor heti 72 órát dolgozhatsz törvényesen. Jelezném igen csak középiskolám van, alkoholt nagyon ritkán iszom és igen a kormány rabszolga államot hozott létre a multikat előnybe részesítve a dolgozókkal szemben. Ja és a Mónika Sohw szerű népbutító műsorokat utálom. De azért köszönöm önbecsülést erősítő jellegű egoista válaszod.

2017. júl. 9. 16:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!