Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Csak nekem nem stimmel ezaz...

Csak nekem nem stimmel ezaz egész?

Figyelt kérdés

Tegnap voltam egy Budapesti modern irodahazban probanapon takaritokent. Addig szep es jo volt,hogy nem allhattam munkaba mig nem irtam ala az egyszerusitett foglalkoztatasi szerzodest aznapra. Nap vegen ugye megkaptam az aznapi berem es a papirokat.. A papiromon az volt,hogy brutto 625os oraber,otezer forintot kaptam aznapi berkent. A hirdetesben es az allasinterjun is ugy volt,hogy 150ezer ft netto a fizetes muszakpotlekokkal egyutt,ket muszakos,delutanos es delelottos,de hetvegen is kell dolgozni neha es utana hetkoznap kapom

meg a szabadnapom. Ami fura nekem azaz,hogy eddig akarhol voltam probanapon es megmondtak h kellek en azt a napi bert kaptam meg proba nap vegen amit akkor is kaptam mikor felvettek.. De nem tudom,hiaba szamolgatom brutto 625os oraber az rohejes,a minimalbetes oraber is brutto 733ft,utana olvastam.Ha otezret szamolok heti ot napra meg muszakpotlekkal egyutt se jonne ki a 150ezer nettoba... Azt egy szoval se mondta senki,hogy pl ok ennyit szannak a probanapra adni... De ez elegge elbizonytalanitott.Lehet en vagyok a hulye de elmondanatok ti,hogy latjatok ezt a dolgot?


2017. júl. 5. 09:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem sem stimmel valami, mégpedig az amit írsz. Ha bruttó 625 az órabéred és annak a nettóját kaptad volna akkor még 5000-et sem kaptál volna. Tisztán a 625 ft órabéredet kaptad meg, azaz, 625*8=5000
2017. júl. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hàt én is ezt néztem..Papiron az van,hogy bruttó 625os oraber.. De netto 625oa orabernel se jon ki a havi 150ezer nettoba muszakpotlekkal se..
2017. júl. 5. 09:57
 3/7 anonim ***** válasza:
Ezt tegyétek tisztába, mert br 625 ft nettója még a minimális nettó összegét sem üti. A papíron bruttóban van feltüntetve a 625, de ezek szerint az a nettó. 733 br nettó órabérrel sem lennél előrébb. Nem fogsz te 150-et kapni az tuti.
2017. júl. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Meg annyit se mondtak,hogy minimal berre lennek bejelentve de tobbet kapnek fizetesben..De hogy 150et nem fogok kapni az biztos..
2017. júl. 5. 10:15
 5/7 anonim ***** válasza:
Egyszerűsített foglalkozásban fogsz dolgozni végig? Annak az a lényege, hogy a munkáltató nem fizet járulékot, csak napi 1000Ft fix összeget utánad, viszont így max havi 15 napot lehet dolgozni, az 75.000Ft , ha 625ft-os órabérrel számolok. Szerintem ez pótlékokkal sem lesz sehogy a duplája..
2017. júl. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Elvileg rendesen bejelentve dolgoznek heti ot napot minden heten
2017. júl. 5. 12:35
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is dolgoztam egyszerűsített foglalkoztatásban. Egy hónapban valóban csak 15 napot lehet dolgozni ebben a formában, engem fel is világosítottak, hogyha valaki ellenőrizni jön, akkor én éppen csak beugrottam valamiért... Alapból úgy is állok az ilyen munkahelyhez.

Komoly 67 ezer forintot kaptam kézbe így 2 évvel ezelőtt.

2017. júl. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!