Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ismertek olyat, aki csak...

Ismertek olyat, aki csak nagyon későn kezdett el dolgozni,40 éves korában?

Figyelt kérdés
Mekkora hátrány ez?
2017. júl. 9. 14:09
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/223 anonim ***** válasza:
100%
nem. de 0 tapasztalat, ha nem dolgozott gondolom nem is keresett semmi pénzt. vagy segélyen volt vagy nem tudom hogy érted. én 23 éves vagyok, de már nem is kényszerülök rá, hogy dolgozzak. illetve itthon elbohóckodok a vállalkozásomban alig kell dolgozni és jön a pénz. nem 40éves korban kell elkezdeni az igazi életet. vagy talán elhúzódó betegség miatt? de akkor is hátrány.
2017. júl. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/223 A kérdező kommentje:

Ha 40 évesen elmegyek egy telefonos ügyfélszolgálathoz,ott megfogják kérdezni,hogy hol dolgoztam eddig?


Jobb hazudni,vagy jobb megmondani az igazat?

2017. júl. 9. 14:13
 3/223 A kérdező kommentje:

Én sajnos mentális betegség miatt munkaképtelen vagyok.

Amíg nem lesz saját lakásom,addig nem fogok tudni dolgozni,és mire ezt megszerzem,az évtizedekbe is kerülhet.

2017. júl. 9. 14:14
 4/223 A kérdező kommentje:
Nekem sajnos nincs pénzem arra,hogy saját vállalkozásba kezdjek.
2017. júl. 9. 14:15
 5/223 anonim ***** válasza:
100%
Ilyet nem ismerek, de olyat igen, aki sok kihagyás után próbált dolgozni. Elég nagy hátrány, de ha becsületes, lelkiismeretes, és megbízható vagy, kaphatsz állást. Ha azt látják rajtad, hogy tényleg dolgozni akarsz, és csinálod is, akkor nem lesz gond. Megkérdezik, hogy eddig mivel foglalkoztál. Semmiképpen ne hazudj, mert ki fog derülni az igazság. Mondd el őszintén, hogy beteg voltál, azért nem dolgoztál. Egy normális munkáltató meg fogja ezt érteni.
2017. júl. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/223 anonim ***** válasza:
20%
Ne aggódj, sokan 40 évesek, mire elvégzik az egyetemet...
2017. júl. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/223 anonim ***** válasza:
71%

De egyetem mellett dolgoznak ám!

Sőt, sokan már középiskola alatt is!


Ti egy álomvilágban éltek.

Ha látja a munkáltató, hogy rendes, becsületes, akkor alkalmazni fogja?

Mondjuk egy telefonos ügyfélszolgálat?

Vicces... van ezirányú tapasztalatotok?

Tudjátok, milyen cégeknek van telefonos ügyfélszolgálata?

A nagy multiknak, akiket nem érdekel, hogy kedves-rendes embert vesznek-e fel. A teljesítmény, na az már érdekli őket.

15 évet húztam le egy közmű-szolgáltatónál, bocsánat a kifejezésért, de a szrt is kihajtják az emberből.

X év alatt, az évi 52 hétből 50 héten keresztül túlóra, vagy kötelezően szombaton, vagy "jobb esetben" le lehet tudni hétköznap, amikor is az ember olyan, mint a mosott szr. Magánélet nulla.

Azt is elárulom, hogy 40 éves kezdőt nem fognak felvenni.

Sem ide, sem máshova.

Kőkemény harc van a munkaerő-piacon, nincs idő a munkaidőben az ember lelkét pátyolgatni, márpedig az ügyfél ordítani meg anyázni fog, ha nem azt kapja, amit elképzelt, és az ügyfélnek mindig igaza van.

Az ügyféllel senki nem fog szerződést bontani, ha csúnyán beszél, ellenben téged egy másodperc alatt kirúgnak ugyanezért.

De mondom, fel sem veszik az embert 40 évesen, személyes tapasztalat, hogy nem tud úgy pörögni egy 40 éves, és nem képes a rendszereket úgy megérteni, olyan gyorsan kezelni, mint egy 20 éves, aki ebben nőtt fel.


Ez az eddigi válaszolóknak szólt. Feltételezem, hogy volt azokban a válaszokban némi ferdítés is, hogy a kérdező azt hihesse, ez így rendben van. De jó az bárkinek is, ha füllentünk, a kérdező ebben ahitben ringatja magát, aztán majd pofára esik, mikor sehova nem veszik fel? Majd jön újra kérdezni, hogy mit csinál rosszul.


Hidd el, kérdező, hogy sokkal-sokkal több ember küzd szocilis fóbiákkal és mentális zavarokkal, mint ahányan ezzel elmennek orvoshoz. Én is voltam depressziós, jártam pszichológushoz, pszichiáterhez, szedtem antidepresszánst. De emellett sajnos minden nap be kellett mennem dolgozni. Akkor is, amikor egy percet sem aludtam, vagy amikor csatakosan bőgve riadtam fel hajnalban. Nagyon-nagyon sokszor volt, hogy legszívesebben a falhoz vágtam volna a monitoromat, és abban a pillanatban felmondok, de nem tehettem meg, mert azóta éhen haltam volna. Nekem nem volt szülői segítségem, nincs senkim, ellenben van egy elég durva lakáshitelem. Picsogással semmire sem megyek.

A mentális betegség - ha nem olyan súlyos, hogy kórházi kezelést igényel - akkor gyógyszerekkel és terápiával nagyon hatásosan kezelhető.


És akkor visszatérve az eredeti kérdésre: 40 éves kezdőt nem ismerek, de kb 25 évest igen. Egy kollégánk lánya. Az apja egyedül nevelte. Érettségije óta eltelt 5-6 év, a lány semmit nem hajlandó dolgozni, pedig egyik napról a másikra élnek, igencsak elkelne még egy fizetés. Fiatal, életerős, de ő sem tiszta. Nagyon gáz, hogy nem hajlandó segíteni, és ezt a betegségével magyarázza, de az a legrosszabb, hogy meg sem próbálja. Megszokta, hogy így is van mit enni, akkor minek erőltesse meg magát? Érdekes módon amikor apucit le kell húzni, és elmenni új ruhákat venni a plázába, akkor nincs szociális fóbiája. Az apja meg van olyan hülye, hogy továbbra is mindent meg akar neki adni, és elnézi, hogy "tanulással" tölti az időt a lány, de semmi értelmes vagy hasznos dolgot nem tanul, hanem csak ezzel bekkeli ki a munkát.

Ha kérdeznek a lányról, letereli, neki is kínos, próbál magyarázkodni, vagy inkább másról kezd el beszélni. Ha ezzel az emberrel egyszer történik valami, a gyerekre nem számíthat, még az a kis 20 ezres segély sem jár neki, mert mire is járna. Nem tudom, mi lesz az ilyen emberekkel, utcára kerülnek, vagy hogy fognak élni, ha most nem hajlandók dolgozni. Mert annyira nem súlyos az állapotuk, csak nem képesek felfogni, hogy egyszer vége szakad annak, hogy eltartják őket, és akkor meg sehova nem fognak kelleni tapasztalat nélkül. Aztán majd sírnak mindenkinek, hogy milyen szemét egy világ ez, ők dolgoznának, de nem kapnak lehetőséget.

2017. júl. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/223 anonim ***** válasza:
87%
Csak olyat ismerek aki sose dolgozott, mindig eltartották.
2017. júl. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/223 A kérdező kommentje:

Nálam nem egy egyszerű probléma ez.

Fizikailag képtelenség,hogy állandóan egy idegen helyen legyen 8 órát.


Nem akarok belemenni a részletekbe,de nem depresszióról van szó.

Hidd el,ha fizikai fájdalmaid vannak,akkor nem tudsz dolgozni,akkor sem ha 20 éves vagy akkor sem ha 40.


Én pedig nem teszem tönkre a tesetemet,amíg nem muszáj.

De nem is bírnám jelen állapotban.


Én nem erre vagyok kíváncsi,mert számomra nincs más opció.

A kérdésem az,hogy megéri e őszintének lenni vagy inkább jobb hazudni?


Nekem bármilyen munka jó lesz akkor a lényeg,hogy megtudjak majd élni valahogyan,és ne kelljen 8 órát egy idegen helyen lennem.

Ezt akarom elérni,ez a tervem.


Sajnos nincs más választásom,mert ilyen állapotban nem is alkalmaznának sehol,és nem is bírnám ki fizikai fájdalmakkal.

2017. júl. 9. 15:15
 10/223 A kérdező kommentje:

Sajnos te nem érted ezt,ez csak olyan érti,aki benne van.


Nem ismerem az illetőt,hogy neki milyen problémája van,de én elég súlyos eset vagyok.Ritka betegségem van,amit Magyarországon még nem is nagyon kezelnek.


Vannak fizikai tényezők,amik szükségesek a test működéséhez,ha ezeket nem tudod megkapni vagy végrehajtani,meghalsz.Nemhogy dolgozni tudj.


Sajnos fel kell fogni,hogy vannak ilyen emberek,és hiába állsz a fejed tetejére,akkor sem lesznek munkaképesek.

2017. júl. 9. 15:24
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!