Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Van olyan, aki inkább gyárban...

Van olyan, aki inkább gyárban dolgozik?

Figyelt kérdés
Sok diplomás ismerősöm, rokonom van, a legtöbb tényleg nem büfé szakos és mégis nettó 120-nak örülni kell. Ennyit is csak Budapesten fizetnek. Egy gyárban többet keresnek.
2017. júl. 10. 07:53
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Orvos rokonom is örülni fog nettó 140 000 fizetésnek, amikor több év tapasztalata lesz.
2017. júl. 10. 07:55
 2/15 anonim ***** válasza:
57%
Szarugy. De most őszintén, ez kin múlik? Vagy terjesszék ki a szociális hálót annyira, hogy diplománként alanyi jogon járjon +50-100, hogy a bölcsészkéknek ne kelljen szembesülni a munkaerő piac működésével?
2017. júl. 10. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Hátha szerinted pl egy orvos vagy természettudományi diplomás bölcsész, az téged minősít.
2017. júl. 10. 08:09
 4/15 anonim ***** válasza:

Az igazság az, hogy lehet az embernek akármilyen jól hangzó diplomája, ha az adott munkakörben nem veszik fel.. akkor pedig örülni kell még annak a vacak nettó 120-nak is..

Arról nem is beszélve, hogy sajnos a legtöbb helyen nem a tudást nézik, hanem a hátteret..

2017. júl. 10. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nyugat-Magyarországon a gyári munkás keresete minimum 150 000 Ft.....
2017. júl. 10. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
78%

Jelen.

Óvodapedagógusi diplomával inkább gyárban robotolok, ugyanis a lakáshitelt és a rezsit valamiből fizetnem kell, és szeretnék családot alapítani is.

Nem szeretetből csinálom, hanem kényszerből, és megjegyezném, hogy minden napom szenvedés, de valamiből élni kell.

2017. júl. 10. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Nincs diplomám, csak egy 2 éves okj-s menedzserasszisztensim, aztán csináltam egy logisztikai ügyintézőit, és felsőfokú német nyelvvizsgám van, és alap angolom.

Lehúztam pár évet irodában, eljutottam a "szakma csúcsára is" (cégvezető mellett asszisztens, gyakorlatilag én vittem a cégét). És rendszeresen húztam a számat, hogy nulla szabadidőm van, mert hétvégén is képes hívni az a büdös banya, hogy "ezt akkor hétfő reggel az asztalomon akarom látni". Plusz ugye a felelősség, mert még az esős időért is én vagyok a hibás.

Mindezt rongyos 100-110 ezerért.

Berágtam, otthagytam az egészet, és másnap egy gyárban kezdtem. (A volt főnökasszonyom ki volt akadva, hogy hogy beégettem, meg mi az, hogy ilyet merek mondani, hogy gyárban jobb a fizetés.)

Olyan területre kerültem, ahol egész normális kollégák vannak, nem nehéz a munka, viszont koncentrációt igényel. (Vizuális ellenőr) Van felelősség, de mégsem annyi. Nincs napi stressz, nem kell aggódni, hogy lesz-e holnap munkahelyem, ha lejárt a a műszakom, onnantól egy percet nem kell maradni, stb. Mindennél együtt 220-at kapok kézhez, plusz caffeteria.

Egy dolog nem tetszik, az a három szak. De ennek is vannak előnyei.

Jó esélyeim vannak előrelépni, mivel már van vezetői gyakorlatom. Most pályáztam, már csak egy kör van hátra. Akkor kb. 300-as fizetésre számíthatok. Viszont több lesz a stressz.

Több irodai állást is találtam, csak rajtam múlt, hogy nem vállaltam el. De én még egyszer nem leszek senki csicskája 100 ezerért.

Kisebb vállalkozások azt hiszik, hogy ez egy jó fizetés.

Multiknál meg inkább felvesznek valami büfészakost, mert van diplomája, és mekeg angolul. (Elvileg középfokú nyelvvizsga, csak nem érti amit mondanak és nem mer megszólalni)


A felettesemnek sincs diplomája, talán érettségi. Egy év után elérhető. (Cellavezető)

Eggyel feljebb kb. 3 év után szoktak léptetni. A műszakvezetők 300 felett kapnak kézhez.

Ugyanitt az irodai munka (mérnök asszisztens, gyártási adminisztrátor) keresete 120-150. De legalább légkondis az iroda, és csiniben jár dolgozni. ;)

2017. júl. 10. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Diplomásként (amire nem vagyok büszke, de megvan), illetve 2 szakmával két met nyomok. Egy irodában gúvadom a számítógépet (amit utálok, pont csak letudom, mert tudom, hogy kellek, csak ezt nem ismerik be, és próbálnak szivatni, de pont leszarom), mellette taxis vagyok, amit szeretek csinálni, többet kiveszek belőle havonta, mint amennyit az irodában keresek a szopós melóval. Egyik se vág se a szakmáimba, és a diplomámhoz sincs semmi közük. És akkor mi van? Valamit muszáj sajnos melózni, de én legalább az egyiket szeretem, és így, több lábon állva legalább az irodában a főnökömet el tudom küldeni a halál f@$zára, ha már tele van vele a tököm, mert már nem hat meg ha fenyegetőzik, mert van másik bevételem az ő kis szarja mellett is. Taxisként meg jól kijövök a "főnökömmel", magamat csak nem utálhatom már annyira :)

Ha a diplomából akarsz sokat kisajtolni, meg attól várod a "jóságot", akkor nagyon el vagy tévedve. Külföldön jobb pénz jár egy diplomás pozícióért, de jó szakemberként, szakmunkásként, valami kézzel fogható szakmával külföldön is jobbak az esélyeid. Ez van. Hiába mondják, hogy "szellemi munkaerő", meg "ennyit meg annyit tanult érte" stb stb, a motorolajat az autószerelő cseréli le a diplomás autójában, a tetőt az ács dobja fel a diplomás házára, a hentesnél veszi a diplomás a húst, és még sorolhatnám, hogy milyen szinten megállna a világ a nem agyoniskolázott, de a szakmáját becsülettel végző szakik nélkül. Ne menjünk mélyebben bele, mert így is le leszek ugatva a magukat egy diploma felirattal fémjelzett papír miatt túlértékelő "értelmiségiek" által.

Ja, és igen, én is menekülök az irodából minden nap, és inkább a taxiban pácolódok így nyáron is a 40-45 fokban, mint, hogy az irodai "értelmiségtől" kapjak agyf@$zt. :)

2017. júl. 10. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Engem személyen még nem érint a kérdés. 15 éves vagyok és külföldön élek. Csak elszomorít magyar ismerősök sorsa. Tényleg ennyit érdemel pl egy orvos ? Szerintem borzasztó. Az is, hogy sokan mennyire lenézik a nem irodistákat.
2017. júl. 10. 09:42
 10/15 anonim ***** válasza:

na ugye?

És 15 évesen (még ha egy kicsit naívan is) de kvázi jól látod a helyzetet.

Itthon az van, ha nincs nagy papírhalmazod, vagy éppen pozíciód, akkor egy senki vagy az emberek szemében. Ha már jobb/drágább autód van az átlagnál, akkor biztos lopod a pénzt, csalsz, hazudsz, meg se fordul senki fejében, hogy lehet 0-24-ben melózol (kézzel fogható munkát, és nem a "komaságból" megszerzett menedzseri székben ülve marod vel a nagy gubát)

Sajnos valamiért lenézik azt, aki nem diplomás. Hozzám szállnak be a taxiba magukat túliskolázottnak és felsőbbrendűnek képzelők (még egyetemisták is), akiktől azt várnánk, hogy értelmiségként kicsit nyitottak, és túllátnak azon, amit a képükbe tolnak, de sajnos nem. Ő az egyetemista, a majdani "értelmiség", és meg csak a taxis, a "kutya". Ha tudná, hogy nekem is megvannak a "tiszteletköreim", a fölösleges papírhalmaz, csak éppen taxizni szeretek, és nem utolsó sorban, ha nincs protekciója, meg a faternak ismerősei, akkor majd ő mehet a friss diplomával a tescoba árufeltöltőnek, de az is lehet, hogy a mostani "csá tesókám, elvinnél ennyiért?" kérdésből, "szevasz kolléga, neked milyen az estéd?" kérdés lesz :)

2017. júl. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!