Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » 21 évesen dilemma: a kecsegtet...

21 évesen dilemma: a kecsegtető karrierlehetőséget áldozzam fel, vagy a pezsgő szabadidőt?

Figyelt kérdés

21 éves lány vagyok, lassan végzek az egyetemen, és most elémtoppant egy lehetőség, ami alaposan felkavarta a jövőterveimet. Egy kisebb vidéki városból költöztem egy nagyobb egyetemvárosba, mikor elkezdtem a felsőoktatási tanulmányaimat és az utóbbi egy évben kirajzolódott már előttem, hogy az elkövetkezendő 2-3 évben, amit még reálisan be tudok látni, milyen életúton fogok haladni tovább. Régebben ódzkodtam Budapesttől, de az utóbbi időben gazdagodott az érdeklődési köröm, és ahányszor utánakerestem annak, hogy milyen lehetőségeim vannak új dolgokat látni/tanulni/tapasztalni, mindig a fővárosnál lyukadtam ki. Eldöntöttem, hogy amint kézhez kapom a diplomámat, mindent tiszta lappal kezdek Budapesten, tele vagyok ambíciókkal, tervekkel, tudásszomjjal és már feltérképeztem azokat a helyeket, ahová mehetnék ilyen indítatásokkal. Sajnos a pénzkereset itt nagyon bizonytalan, ráadásul az albérletek is csillagászati áron vannak, valószínűleg alig maradna valami kis spórolnivalóm a hónap végére.


Azonban az élet úgy hozta, hogy a jelenlegi munkahelyemen a főnököm is felfigyelt a kíváncsiságomra és a szenvedélyemre és egy olyan páratlan munkalehetőséget ajánlott, tele kihívásokkal és jó anyagi juttatásokkal, hogy ez egy pályakezdőnek szinte egy égből pottyant ajándék. A fő gond az, hogy a munkahelyem a kis poros szülővárosomban van, az "Isten háta mögött". A barátaim sincsenek már itt, lehetőség sincs tanulni, szórakozni, hódolni a hobbiknak, teljesen le vagyok itt korlátozva, tudom, hogy itt a munka-alvás kombóban tengődnék. Úgy érzem, hogy ez egy 21 évesnek nem normális körülmények, de az ilyen mértékű szakmai fejlődést is bűn lenne elutasítani.


Tehát: pénz, karrier egy ingerszegény környezetben, magányosan vagy inkább szerényebb anyagi körülmények, de cserébe tartalmas, tanulással, utazásokkal teli élet, új arcokkal, és előre megjósolhatatlan spontán lehetőségek?


2017. júl. 15. 10:53
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

Válaszd a karriert, aztán 2-3 év múlva még mindig mehetsz Pestre. Annyi idő alatt bőven kiderül, hogy tényleg olyan álommeló-e, hosszabb távon is. A dolgok folyamatosan változnak. Emellett Pestre is feljárhatsz hétvégenként, kapcsolatokat építhetsz, szórakozhatsz. Pesten hamarabb lesz lehetőséged is munkára, de ez a "poros szülővárosodban" tökéletes lesz tapasztalatszerzésre.

Egyébként milyen munka? Mesélsz róla? Akár privátban is. Kíváncsi vagyok.

2017. júl. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben elvállalnám a munkát. Hétközben a munkára koncentrálsz, hétvégén pedig van idő bulizni. Ha pedig már lesz munkatapasztalatod, egy Budapesti munkahelyre is könnyebben bekerülhetsz
2017. júl. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

azt hiszed Pesten több és jobb szórakozási lehetőségeid lennének?

hisz te mondtad, hogy nem sok pénzed maradna, így ott is le lennél korlátozva


persze bulizhatsz, lazulhatsz most, de hosszútávon a szakai fejlődés, lehetőség a kifizetődőbb

később is jöhet ilyen jó, talán jobb szakmai lehetőség is, de később is bulizhatsz, sőt ha jól csinálod, akkor most is megtudod oldani a kettőt (igaz ritkábban bulizol) és később ha már nagyon jól állsz, akkor meg mind2 meglehet egyszerre!

2017. júl. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Olyan az érdeklődési köröm, hogy Pesten olcsóbb lenne a szórakozás/tanulás, mint itt. Mondok egy példát. Elkezdtem nyelvet tanulni, félig autodidakta módon, félig magántanár segítségével, és mivel egy ritkán tanult nyelvről van szó, és nem lehet Dunát rekeszteni a környéken a nyelvtanárokból, ezért kénytelen vagyok mélyre nyúlni zsebbe. Miközben Budapesten kismillió nyelvklubbot találtam, hogy az adott nyelv szerelmesei csak összeülnek ingyen és bérmentve, és beszélgetnek, tanítják egymást egy kávé/sör mellett.

Vagy például szeretem a természetjárást. Innen több száz km-t kell utazni az első kis dombig, ott a Budai-hegység egy köpésre.

Tudományos konferenciák, előadások itt nincsenek, ahol neves tudósokkal tudnék beszélgetni.

Futok, szerettem volna maratonra felkészülni, de itt nincs normálisan kiépített pálya, csak beton és a térdem feladta a harcot.

Az infrastruktúráról ne is beszéljünk, ha az ország másik felébe szeretnék utazni, alsó hangon 6 óra, míg megoldom a dolgot, Budapest meg konkrétan egy közlekedési csomópont.

Folyamatosan nyomon követem a tudományos élet új könyveit, és a kisvárosomba kell 2-3 év mire egy híresebb mű bekerül a könyvtári repertoárba, így kénytelen vagyok megvenni könyvesboltba, ha valami aktuálisat szeretnék olvasni. És ha a végén nem tetszik a könyv, akkor felesleges ráfordítás volt. Ellenben a budapesti könyvtárak nagyon gyorsan reagálnak az újdonságokra és nincs olyan példány, amit ne találnék meg a katalógusban. Mivel én heti 2 könyvet kivégzek, ez nekem havonta több tízezres tétel is lehet.

Ez csak pár kiragadott példa, szemléltető jelleggel.

2017. júl. 15. 11:32
 5/9 anonim ***** válasza:
Oké, hagyd akkor ezt a munkát, és menj Pestre. Te már eldöntötted, hogy csak Pesten tudsz boldog lenni. Azzal nem vagy előrébb, ha van egy jó munkád, de folyamatosan azon agyalsz, hogy milyen jó lenne máshol lenni.
2017. júl. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
#1 most még nem beszélnék róla, mert nagyon új dologról van szó, még zajlanak a hely építési munkálatai.
2017. júl. 15. 11:40
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem mondanám, hogy eldöntöttem, inkább azt, hogy a szívem oda húz. :)
2017. júl. 15. 11:43
 8/9 anonim ***** válasza:
A szívedet kövesd. A munkát is csak szívvel lehet csinálni. Azon kívül ha új hely... tapasztalatból mondom, lehet, hogy nagyon jónak tűnik, mert még csak elméletben van meg minden. Aztán majd jönnek a problémák is, mert azok mindenhol vannak.
2017. júl. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A hozzáállásoddal szerintem Pesten is megtalálod a lehetőségeket karrier terén is.
2017. júl. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!