Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Óvónőképző szakközépiskolával...

Óvónőképző szakközépiskolával és tanítóképző főiskolával óvónő lehetnék?

Figyelt kérdés

Mielőtt mindenki kioktat, tudom hogy óvónőnek óvodapedagógus kell!!!Ma már így hívják, jó pár éve "csak" óvónő volt.Én még akkor jártam 4 évig óvónőképzőbe,rengeteg gyakorlat volt oviban, pszichológia és pedagógia 4 évig, plusz a foglalkozások módszertana, rengeteg gyakorlat oviban.Ezzel akkor simán el lehetett helyezkedni óvónőként. Később már menni kellett főiskolára.Én is így voltam óvónő évekig, majd az élet elsodort iskolába napközis nevelőnek, akkor végeztem el a tanítóképző főiskolát.Évekig tanítottam,majd a gyermekvédelemben vezetőként dolgoztam pár évet, de most állás nélkül maradtam.Rengeteg óvónői állás van környékemen meghirdetve, van esélyem rá ha jelentkeznék hogy felvesznek?

Neten több helyen olvasom, esetleg kis faluba, ahova óvodapedagógust nem kapnak, vagy csak délutános óvónőnek.



2017. júl. 18. 06:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kezdd el a főiskolát, vesztenivalód nincs, a tanító diploma miatt a tárgyak felét átugorhatod, szinte csak a módszertan marad. 2-3 félévbe be tudod sűríteni. Jó pont lehet felvételnél, ha legalább már úton vagy a diploma felé. :)
2017. júl. 18. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Volt egy ismerős akinek szintén szakközepiskolája volt, csak kisegítőként dolgozott (egyedül nem lehetett a csoporttal, foglalkozást se tarthatott, nem végezhetett dokumentàciót). Szeptembertől kezdi az egyetemet (ha felveszik).
2017. júl. 18. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
44%
Persze, hogy felvesznek! - pályázz mielőbb!!! Szakképzett, gyakorlattal rendelkező óvónő és pedagógus vagy. Sikerülni fog!
2017. júl. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

1. A pályázatokban mindig le van írva, milyen feltételekkel kell rendelkeznie a pályázónak.

2. Bármelyik pályáztató óvodavezetőt felhívod és rákérdezel.

2017. júl. 18. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
54%
Engem tanítóképzős diplomával felvettek volna oviba, de csak dajkának. A rokonom ugyanolyan képzettséggel jelentkezett mint te, és felvették volna óvónőnek, ha nem talált volna közben jobb munkahelyet. Szerintem téged is felvesznek teljes állásba.
2017. júl. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szörnyű! Diplomával dajkának?! Ped.asszisztensnek elfogadható, mivel nem az a szakmád teljes egeszében...
2017. júl. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!