Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Gyári munkás vagyok, változtat...

Gyári munkás vagyok, változtatni szeretnék, nem befolyásoljátok a döntésem, csak úgy érdekel, ki melyiket választaná?

Figyelt kérdés

1. Targoncás jogsi

2. Okj szobafestő mázoló tanfolyam

3. Okj központi fűtés szerelő

4. Okj hegesztő


Erre van lehetőségem, indoklásokat is szívesen fogadok.



2017. júl. 18. 09:37
 1/10 anonim ***** válasza:

4. OKJ hegesztő. Mert ebben van jövő

2-es is jó, ha van kapcsolatod, mert akkor sok melód lesz.

2017. júl. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A targoncás jogsi a legkevésbé fontos ezek közül. Jól jöhet, de ha a munkáltatódnak kell, akkor majd beírat egy tanfolyamra, és jó esetben fizeti az egészet. De sok helyen jogsi nélkül is targoncáznak.

A többi mind jó lehet, óriási szakemberhiány van ezekben a szakmákban. Bármelyiket is választod, ha ügyes vagy, jól kereshetsz vele, és mindig lesz munka.

Te melyiket választod? A kérdésedből azt vettem ki, már döntöttél.

2017. júl. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Targoncás jogsim már folyamatban van, gondoltam abból hátrányom nem lesz, ha megvan...

Hegesztés nagyon érdekelne, de volt munkahelyemen bizonyos munkafolyamatokat hegesztők csináltak és igazából nem tudom elképzelni hogy az a sok füst amit belélegeznek, ne vezetne brutális fájdalmas halálos ágyhoz...

Szobafestő és fűtésszerelő ismerősöm nincs, fogalmam nincs, mennyire tudnék velük elhelyezkedni, jófogáson meg googlen keresgéltem de nem nagyon találtam az rlmúlt hetekben, hogy bárki keresné székesfehérváron őket, és nekem fontos lenne szfvár környéke, mert kislányom miatt a költözés már nem opció.

2017. júl. 18. 09:56
 4/10 anonim ***** válasza:

szerintem a szobafestő, meg a szerelő dolog is olyasmi hogy hirdeted magad valahol, kimész a házhoz megnézed mit kell, megcsinálod és ennyi. bár ez csak az én elképzelésem, lehet nem így van.

hegesztőnél jobb helyeken használnak pormaszkot (ahol dolgoztam ott legalábbis volt nekik) úgyhogy azzal kevésbé zavaró a por, fūst stb.

targoncával pedig egy jó cégnél elég sokat lehet kaszálni.

mind jó, ha érteni is fogsz hozzájuk.

2017. júl. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A felsoroltak közül majdnem minden területen dolgozik ismerősöm.


A targoncával kapcsolatban nem, így ehhez nem tudok hozzászólni.

Unokabátyám hegesztő. Ő rengeget keres, de viszont sokat van távol a családjától, mert sok helyre hívják.

Egyik barátom víz-gáz- és fűtésszerelőként dolgozik. Mindig van munkájuk. Sok is.

Egy ismerősöm festő. Nekik is sok munkájuk van, nem sokat pihennek. Viszont a téli időszakban kevesebb helyre hívják őket. Szintén jól keresnek.


Én ezek közül a festő szakmát választanám. Az első háromhoz annyira nem érzem magam hozzáértőnek, viszont a szobafestés, mint szakma tetszik.

2017. júl. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Targoncáztam egy raktárban egy ideig, és dolgoztam korábban festő mellett is. Hosszútávon a raktár kiszámíthatóbb, ha jó a hátad, és bírod a kötöttséget, gyakorlatilag a munkaidő nagy részében ülhetsz. Nem esik az eső, nem fúj a szél, minden hónapban ott a fix összeg a számládon, míg maszekolással ez nem mondható el. Én szerettem, de adódott egy jobb lehetőség.


A festés-mázolás szabadabb, de maszek mellett alkalmazottként mifelénk nem éri meg, egy gyárban jobban fizetnek két műszakban, mint egy vállalkozónál, és be se jelent rendesen. Utazós, ahol van munka, lehet, hogy egy hétig is távol vagy a gyerektől.

A csőszerelő ugyanez.


A hegesztésről én is csak hallottam, hogy nagy pénzeket lehet keresni, de azok a gázok... Hát engem még a kis ívhegesztőm szaga is zavar, milyen lehet naphosszat tartályokat, meg ilyesmit varrni.

2017. júl. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 acelsziv ***** válasza:

Gázok ellen lehet védekezni. A maszkot már rég feltalálták.

szerintem hegesztő. Ha jól kitanulod és megtanulsz akár röntgen gép alá is hegeszteni - tehát ahol a varratot rtg -vel ellenőrzik - akkor vagyonos ember leszel.

2017. júl. 20. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Hegesztő akart lenni a férjem, és sikeres vizsgát tett. Akkor még jól látott, szakmai fogások is a kezében voltak. ( 2002 ben kb )

Mikor melot talált, sajna olyan helyen volt ahol évekig nem gyakorolhatta a szakmát napi szinten. Nagyon ritkán hegesztett.


És abban az időben se keresték magukat degeszre, és most se. Max a minimálbér duplája ha kifizetik.

Lehet hogy külhonban jobban megfizetik, nem tudom. Oda már öregek vagyunk...


Targoncás vizsgával keresnek emberkéket. ( szórólap a póstaládánkba, Veszprém pl )

Szoba festő mázoló, se milliárdos. Max jól él. De nem biztos hogy pl téli kevesebb megrendelés mellett elmegy síelni...


Központi fűtés szerelő se rossz. Nem csak kazános fűtési rendszerek vannak. Lehet hogy egyedi megrendelést Te tervezheted.... Mondjuk ennek is inkább nyáron van a szezonja, hisz télre már kellene hogy működjön...


Hegesztővel kezdtem ;)

2017. júl. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Most úgy néz ki, hogy duális képzés keretein belül indítanak itt nálunk asztalos képzést felnőtteknek ingyen, nos eredetileg 8.után annak akartam menni, csak anyukám nem engedte hogy olyan sulit jelöljek meg ami nem ad érettségit, szóval úgy néz ki utolér a gyerekkori álmom így 30 éves koromra.
2017. júl. 29. 22:00
 10/10 anonim ***** válasza:

Soha nem értettem az olyan szülőket : " anyukám nem engedte hogy olyan sulit jelöljek meg ami nem ad érettségit " Én tudtam mira képes a lányom és azt vettem figyelembe...

Na és?? kitanulja a szakmát, és utána érettségizik.

Ha az asztalos szakma is " ott van " a kedveltek listáján, és most lenne erre lehetőség, Ki ne hagyd!!

( nagy divat az újra hasznosítás is. ha kreatív vagy amúgy is, a fantáziádat kiélheted. vannak kreatív csoportok a facen. legtöbbb butor fotója ami oda kerül, sok az átalakított sok éves bútorból készült )

2017. júl. 30. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!