Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti felmondanátok, ha nem...

Ti felmondanátok, ha nem elégítene ki a munkátok?

Figyelt kérdés
Most telik le a próbaidőm. Jó fizetést kapok és nem kell csinálnom semmit. Lehet, hogy furcsán hangzik, de pont ez a baj. Nem csinálok semmit, nincs semmi dolgom. Nem elégít ki, utálok bejárni dolgozni, nem érzem magam hasznosnak. Ketten vagyunk de váltásban. A pénz ami miatt még csinálom, na de meddig lehet? Másik munkahely nincs kilátásban egyelőre. Olyan szöveget hogy örüljek hogy nem kell semmit csinálnom, mef van munkám stb. nem kérek. Aki érti a problémát nem is fog ilyet írni aki pedig nem, lapozzon tovább.
2017. júl. 18. 11:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Ha tudok jobbat, akkor felmondanék. Munkaerőhiány van most Magyarországon, tehát sztem nem nehéz munkát kapni. De te mmost mivel foglalkozol? Hogyhogy nem kell csinálnod semmit?
2017. júl. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Értem, hogy unalmas, meg nem érzed magad hasznosnak, de legalább keresel pénzt. Végül is, azért az is valami haszon.

Majd akkor mondj fel, ha lesz másik munkád. Felelőtlenség lenne így felmondani, hogy leírod, hogy nincs kilátásban más.

Nekem is volt ilyen. Én elfoglaltam magam, olvastam, tanultam. Egyébként örülök, hogy nem jöttem el, mert később más feladatokat kaptam és utána már egyáltalán nem volt unalmas, sőt, néha már túl sok is volt :)

2017. júl. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Az előző munkámmal voltam így. Jópénzért semmit sem kellett csinálnom. 1 évig bírtam, de a végén már teljesen megutáltam. Felmondtam a semmire, még nem volt munkalehetőségem. Kb 3 hét után találtam egy másik munkát, igaz kevesebb pénzért, de ezt szeretem.

Ha van annyi tőkéd, hogy kibírj egy pár hónapot munka nélkül akkor már holnap mondj fel és keress egy olyat amit szeretsz csinálni. ;)

2017. júl. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy mondanék. Sosem tudhatod, mit hoz a jövő. Lehet a következő munkahelyedből pont a sok munka miatt lenne eleged, és még van bőven lejjebb.
2017. júl. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
69%

Tipikusan informatikus betegség.

Ha van munka akkor nem is ebédel az ember, de ha nincs akkor tényleg nincs. Ez nem tűnik gondnak, sőt, sokaknak talán áldás is, de nem az.

Én mindig keresek magamnak elfoglaltságot, vagy szólok a főnöknek hogy adjon ki valami melót. Őrültségnek tűnik, de hihetetlenül képes unatkozni az ember az irodában feladat nélkül.

2017. júl. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyunk egyformák, van aki halálra unja a tétlenséget, más meg örül, ha lazíthat. Nekem a legjobb melóm eddig az volt, hogy nem kellett csinálni semmit (telepőrzés), lehetett viszont laptopozni. Mivel egy introvertált kocka vagyok, nekem ez így tökéletes volt. De megértem a kollégáimat, hogy ők nem tudnak egész nap laptopozni meg tévézni, meg olvasni, és utálják a hosszú, magányos szolgálati időt.
2017. júl. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Nem mondanék fel, csak ha találtam már valami újat. Mert pénzből élek, ennyi. Ismerek olyant, aki hónapokkal ezelőtt ugyanígy felmondott, és azóta sem talált mást, mert válogat. Mostanra ott tart, hogy ha nem talál vmit, akkor kb két hónap múlva vissza kell költöznie az anyjához, mert nem fogja tudni kifizetni a lakbért. Ha nem muszáj, a megtakarításomat nem arra szeretném költeni, hogy lakbért fizessek.
2017. júl. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Szerintem ne mond fel.

Milyen a munkahely? Mennyire van megszabva mit kell csinálni?

Olvasni, rejtvénytfejteni, játszani stb nem tudsz munkaidőben?

Mert akkor ezekkel is elütheted az időt, amikor semmi nem kell csinálni.

Ha viszont úgy kell tenni, mintha lenne mit csinálni, az tényleg unalmas, nekem volt olyan munkahelyem, ahol órákig sepregetni kellett ugyanazon a pár m2-n,hogyha arra jár a főnök, akkor úgy tűnjön, hogy csinálunk is valamit. Az ilyennek semmi értelme, ha nincs feladat akkor legalább engedjenek mást csinálni.

De szerintem ne mondj fel, várj még vele,hogy mennyire változik próbaidő után. És ha fel is mondasz, legyen B terv, keress mást előtte.

2017. júl. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Amíg nincs jobb, ami biztos, addig nem mondanék fel. Egyelőre nem tehetem meg, hogy munka nélkül maradjak, magamat tartom el, és a tartalékaim legutóbb lakásvásárlásra mentek el, ami maradt, az pedig csak rövid időre lenne elég. Ha te is hasonló helyzetben vagy, akkor várj, amíg jön jobb lehetőség, ahol meg is várnak, ha esetleg felmondási időt is le kell töltened a jelenlegi helyen, és keresgélj folyamatosan. Ha van annyi tartalékod, hogy munka nélkül maradhatsz, vagy van segítséged, aki eltart addig, amíg nem találsz munkát, akkor akár most is felmondhatsz.
2017. júl. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

sok ilyen állás van Budapesten, semmi meló, és kap az illető valamennyi pénzt érte.


Csak aztán szerintem jön egy pillanat hogy ez megy hosszú távon.


Ha normálisak a kollégák és jön a pénz akkor ne mondj fel szerintem. Én legalábbis ezt tenném.


Ha 1. nem jön a pénz nem kapsz fizut, vagy 2. átmegy a cég diliházba, na akkor lépnék le, adnám be a papírokat.

2017. júl. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!