Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek ebből meg lehet...

Szerintetek ebből meg lehet élni? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Szeretek jegyzetelni és gyűjtőmunkákat készíteni. Magán szorgalomból oldalakat jegyzetelek művészek életéről. Most épp (nem ebben a pillanatban, hanem általánosságban) a nagyszüleim életrajzát írom.


A lényeg az, hogy imádok ilyesmiket csinálni, az órákon is ez a kedvencem.


Pont ezért érdeklődnék affelől, hogy van-e olyan munka ill. meg lehet-e abből élni, ha "dokumentumkönyveket" írnék.


Tehát mondjuk a Stonhenge témát kivesézem 200-300 oldal terjedelműre, ezt kiadnám egy könyvben és ebből élnék. Jó, nyilván nem egy könyvből élnék nyugdíjamig, de értitek a lényeget.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2017. júl. 20. 21:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Megélni nem lehet belőle, de hobbinak remek. Én már írtam 2 könyvet, 50 novellát, 200 verset, de a kutyát sem érdekli, pedig a barátok szerint jók. Szóval az írás mellett tanulj ki 1-2 szakmát is.
2017. júl. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Így ahogy te leírod biztos, hogy nem. Ahhoz, hogy egy dokumentum könyv keresett legyen ahhoz az adott témakörben valamilyen szinten ismert névnek kell lenni. Valamint az is kell hozzá, hogy ismerd személyesen az adott dolgot és legyen róla saját mondani valód, ne a mások által már leírt dolgokat írd le újra. És persze az se árt ha van kapcsolatod ami által ki tudod adni a megírt köynvet és reklámot is csinálnak neki. Az hogy szeretsz jegyzetelni és gyüjtő munkát végezni az még nem feltétlenül elég hozzá. Főleg ha a gyűjtő munka alatt azt érted, hogy könyvekből és netről gyűjteni.
2017. júl. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Szerintem ez egy jó adottság, és biztos, hogy fogod tudod használni - ha elsőre nem is épp dokukönyv írásra.


Három olyan munka is eszembe jut rögtön, ahol kutatómunkát végeztem olyan területen, amiről korábban fogalmam se volt, de a lényeg, hogy az adatokat odafigyeléssel kellett gyűjteni, rendszerezni és összegezni. (Nem, nem szokványos sima excel mágiára gondolok, bár volt monoton része) Az egyik ezek közül a szakdolgozat volt, és bár én utáltam, lehet Neked tetszeni fog az egyetem, mert pont ez a lényege. :D

Egy ismerősöm meg hivatásos (újság)író, és operákról meg színészetről szóló könyveket és cikkeket ír, lektorál, szerkeszt.


Később, komplexebb munkákhoz nagyon jól fog jönni ez a készség - csak arra figyelj, hogy ne "vessz el" túlságosan benne, kombináld más tevékenységekkel, és nézd a nagyobb képet is. Valószínű, hogy néha más munkákat is el kell majd vállalnod mellette, de nem feltétlenül a 8-4-ig mókuskereket.


Indíthatnál például blogot kezdésnek, pusztán szenvedélyből, ha meg látogatják rendesen, lehet némi reklámbevételed az adsense-ből, vagy egyéb módon kamatoztatod... referenciának sem utolsó, tapasztalatod is lesz stb. Ennek a fantáziád szab határt. Például, ha szépen írsz, kalligráfiával is foglalkozhatsz. Nemrég mentem el egy étterem mellett, aminek a falát egy iszonyat ügyes művész dekorálta feliratokkal és rajzokkal. Nem tudtam elkérni a számát, mert "kis" ügyfelekkel már nem foglalkozik - annyira hogy már ugyanannak az étteremnek se vállal több munkát.


Ja és készülj fel rá, hogy mindig lesznek akik azt mondják majd, hogy "ez nem rendes munka", "ebből nem lehet megélni". Te viszont nyugodtan bizonyítsd be az ellenkezőjét. :)

2017. aug. 4. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
3 - as válasz nagyon jó.
2017. aug. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
#3 köszönöm szépen, nagyon hasznos volt a válaszod. Megfogadom.
2017. aug. 8. 17:11
 6/6 anonim ***** válasza:

Kimondottan nem lehet eleinte meg élni belőle , de amint van hol bemutatnod az alkotásod utánna ha jo akkor meg lehet élni belőlle .

Én eleinte saját szorakozásomként irtam bkog cikkeket autókról ismerősök kocsijairól , jelenleg a totalcar egyik ujság írója vagyok azaz a hobbim a munkám . Amugy autó villamossági szerelő a szakmám , de sohase dolgoztam benne .

Ugyhogy amint van lehetőség a tudásod be muatni akkor meg lehet élni belőlle .

2017. aug. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!