Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi lehet az oka, hogy nem...

Mi lehet az oka, hogy nem tudtam beilleszkedni a munkahelyi közösségbe?

Figyelt kérdés

Egy évvel ezelőtt kezdtem részmunkaidőben a munkahelyemen. Döntően 35-65 éves nők a kollégáim, én 22 éves vagyok és bár nagyon kedvesek velem és segítőkészek, mégsem éreztem úgy, hogy akár barátot is szerezhetnék. Ezt a korkülönbségnek tudtam be, ők központi témaként hozakodnak elő mindig olyan témákkal, mint a háztartás, gyerekek, olyan emberekre hivatkoztak, akiket nem smerek, így nem tudtam mindig szerves része lenni a beszélgetéseknek. Inkább akkor csevegtem egy jót a kolleginákkal, ha valakivel kettesben maradtam, de ha már csoportosan voltunk, soha senki nem szolitott meg. Nem igazán zavart.


Azonban most jött egy velem egykorú lány a céghez és fél év alatt megszerezte mindenkinek a telefonszámát, együtt kávéznak, vásárolgatnak az idősebb munkatársnőkkel, így a korkülönbség-elméletem megdölt. Elkezdtem morfondírozni, hogy vajon miben vagyok mások, mint ők, hogy én nem tudtam belefolyni ténylegesen a közösségbe?


Egy időben volt pár hétig gyakorlaton egy srác, aki nagyon ott volt a tudományok terén, és egyedül vele tudtam igazi barátságot kialakítani, és ez azóta is tart, hogy már máshol dolgozik. Egyszer beszélgettünk valami fizikai elméletről és annyira felmérgeltük a főnökünket, hogy beszüntette a közös munkánkat.


2017. júl. 21. 23:56
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Elnézést a nyelvtani hibákért, bevallom, nem olvastam át.
2017. júl. 21. 23:58
 2/11 anonim ***** válasza:
15%
A részmunkaidősök sosem annyira részei a kollektívának, mint akik reggeltől estig össze vannak zárva.
2017. júl. 22. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy pár hónapja már teljes állásban dolgozom ott.
2017. júl. 22. 00:16
 4/11 anonim ***** válasza:
53%

Nem biztos, hogy mindig arra kell várni, hogy téged szólítsanak meg vagy kérdezzenek, ha olyan a beszélgetés, szállj be te is magadtól. Biztos van olyan téma is, amihez te is hosszá tudsz szólni, nem csak a háztartás meg gyereknevelés. Annak a másik lánynak valószínűleg nem csak az ölébe hullottak a telefonszámok, hanem tett is érte, hogy megszerezze őket. Te kérted már el valakiét? Nemet mondott?

Valahol meg tudlak érteni, én 19 voltam mikor kezdtem dolgozni, és egy srác kivételével 30 fölötti volt mindenki. Ahogy te is mondtad, ezek a korkülönbségből fakadó ellentétek több helyen is kiütköztek, ettől függetlenül, ha nem a gyerek meg a háztartás volt a téma, akkor jól el lehetett velük beszélgetni. Ha azt várom mikor szólít meg valaki, még mindig ott lennék, hogy csak a nevüket tudom.

Szóval a kérdésem az lenne, te mit tettél azért, hogy beilleszkedj a közösségbe?

2017. júl. 22. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
28%
Dolgozni kellene azon a munkahelyen nem pletykálni meg a háztartásról diskurálni. A munkával kapcsolatos dolgokat kell ott megbeszélni ,nem a magánéletet. Barátot se onnan kell szerezni, mert legtöbbje csak állbarát és azért férkőzik a bizalmadba ,hogy aztán az elkotyogott dolgaidat ferdítve elpletykálhassa, avagy ellened fordítsa.
2017. júl. 22. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
50%

Lehet, hogy az a fiatal csaj szintén ugyanazokról a dolgokról beszélt.

Nálunk is fő téma a háztartás, gyerek, mit csinált előző nap a pasijuk/férjük, ki mit fog főzni aznap, meg hasonlók. Más témát fel se lehet nagyon hozni, max a többi dolgozó kibeszélése jöhet még szóba.

Vegyesen vagyunk, vannak fiatal 20-25 évesek is, tehát ez az unalmas személyiség nem korfüggő.


Ha nagyon össze akarsz barátkozni velük, akkor meg kell próbálnod ezekhez a témákhoz hozzászólnod.

2017. júl. 22. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
63%
Szóló csaj vagy, nincs közös témád a többi hasonló életet élő kollégával. Jól írta az előző, ki mit süt, főz, mi volt szülői értekezleten, szaros alsógatyát hány darabot mosott mikor hazaért, stikában kivel lép félre, milyen akciók vannak a tescoba, gyerek hányat tüsszögött . Na ez a közösség, soha nem érdekelt ha őszinte akarok lenni. Elvégeztem a dolgomat, untat és fáraszt más fa sz sá ga, az ilyen együgyű, gagyi eszmecserék.
2017. júl. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Hát ha a csoportos beszélgetések tényleg csak ekörül a tengely körül forognak (és ha belegondolok, akkor tényleg csak a diéta-család/ismerősök-főzés szentháromságáról esik szó) mindenhol, akkor én semmilyen női munkaközösségbe nem fogok tudni beilleszkedni. Egyébként ha kettesben vagyok a kolléganőkkel és én terelem olyan területekre a beszélgetéseket, amik engem érdekelnek, akkor mindig kiderül, hogy okos és bölcs nőkről van szó, különösképp a főnökeim azok, akiktől leesik az állam, hogy mi mindent látnak át logikusan, szóval nem értem.
2017. júl. 22. 10:09
 9/11 anonim ***** válasza:

Az életkorukra fogni ezt marhaság. Én 25 vagyok, és ismerek-jóba vagyok egy 53 éves nővel. Esti iskolában ismertem meg, beszélgetünk, összejárunk a suli óta is. Szóval erre fogni szerintem kár.


Olyan van, hogy valaki nehezen nyit, alakít ki kapcsolatokat nehezen ismerkedik egy adott környezetben. Lehet ilyen vagy te is, vagy te nem érdekled őket valami miatt.


Ha nem megy velük a barátkozás, vedd figyelembe azt, hogy egy munkahelyre elsősorban dolgozni járunk nem pletykpartizni. Munkaidő vége, munka leadva, húzás haza, a melós dolgokat aznapra elfelejteni, ennyi.

2017. júl. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Mivel a beszélgetés nem rontja a teljesítményünket, ezért nem látom okát annak, hogy miért kéne síri csöndben végignyomni 8 órát. A gondolkodós, odafigyelős feladatoknál, ami még nem megy rutinból, én sem szeretem, ha beszélnek hozzám.
2017. júl. 22. 10:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!