Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Határozottságot mennyire kell...

Határozottságot mennyire kell színlelni állásinterjún?

Figyelt kérdés

Sunyi ember vagyok aki számítóan gondolkodik és háromszor végiggondolja mielőtt bármit csinál. Ezt delkaráltan vállalom. Ez egy erény. A határozott ember ezzel szemben nem gondolkodik, hanem cselekszik. Aki nem gondolkodik az pedig el fog bukni. A határozottság egy eszköz a szociometriai státusz növelésére. Társas kapcsolatokban elengedhetetlen a színlelése.


Állásinterjún is? Szakmai rész nyilván kell de az emberi részre mennyire koncentráljak?


Programozó vagyok



2017. júl. 31. 22:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%

Sunyi ---> megfontolt.

Egy programozónál ez előnyös. A kódnak nem azt kell megmutatnod, hogy mekkora kan vagy, hanem bugmentesre kell megírni.


Interjún csak annyira rakd oda magad, hogy nyílt, derűs személyiségnek látszódjál, aki kiváló (bullshit alert!) CSAPATJÁTÉKOS.

2017. júl. 31. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%

Pont ebben a szakmában érdektelen a fellépésed. Az alkalmazót nem érdekli a személyiséged, csak a tudásod. Ha egy magadba fordult kockásinges gyógyegér vagy, de el tudod végezni a feladatot, nyertél. Ha egy sunyi kis gyökér vagy, aki lekamuzza a Holdat is az égről, aztán a tudásod nulla, akkor kibacnak a csukott ablakon.

Az IT-ben érdektelen a személyiséged, csak végezd a dolgod, mint egy drón.

2017. júl. 31. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk a cégnél az IT osztályvezető jó cimborám, és a múltkor szóba került, hogyan szűrik felvételkor az új kádereket. Azt mondta, nézik azt is, hogy mennyire csapatjátékos az ember, és e képesség hiánya a későbbiekben is lehet ok a kirúgásra.


Szóval nem igaz az, hogy tök autistákat is felvesznek fejlesztőnek, ha jól programoz.

2017. júl. 31. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
79%
Most hallom először, hogy a sunyiság erény. Tényleg kifordult magűból a világ.
2017. aug. 1. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem a kérdező nem tudja pontosan, mit jelent a "sunyi" és a "számító" kifejezés, mert a továbbiakban semmi ezekhez kapcsolhatót nem írt. Amit ő keres, az valószínűleg a "megfontolt" szó, viszont ez sem áll ellentétben a határozottsággal, szóval elég nagy BS-et érzékelek itt. :D
2017. aug. 1. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
79%
sunyi jelentése kb mint egy utolsó féreggel ér fel nálam....
2017. aug. 1. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
79%

"A határozott ember ezzel szemben nem gondolkodik, hanem cselekszik."


Ez nettó hülyeség!

A gyorsan gondolkodó, döntés képes ember az határozott, és nem ész nélkül cselekszik! Van aki 1 végig gondolásra is megkapja a jó eredményt, nem kell neki háromszor.

2017. aug. 1. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

"Szóval nem igaz az, hogy tök autistákat is felvesznek fejlesztőnek, ha jól programoz."

Elég baj az, hogy diszkriminál sok cég. Az autista nem tehet róla, hogy olyan amilyen, mégis dögöljön éhen a társadalom szerint, mert nem kap munkát, a segély pedig nem sok.

Egyébként a Microsoft szívesen lát autista programozókat is, szóval nem igaz, hogy nem veszik fel őket. Egy normális cégnek a tudás számít.

2017. aug. 1. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
91%

Határozott ember az én fogalmaim szerint magabiztos, tudja mit akar, inteligens és gyors döntéshozásra képes...

Aki nem gondolkodik, hanem cselekszik, az nem határozott, hanem retardált...


Amúgy tökmindegy milyen állásinterjún vagy, ha kamuzol tartsad magad akármilyen jónak, le fogsz bukni és kiraknak...

Nem kell se határozottnak színlelni magad, de "megfontoltnak" sem kell lenni.

Egyszerűen légy önmagad.

2017. aug. 1. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választokat. Szakmai kérdésben sosem kamuznék, az kiderül. Nem vagyok csapatjátékos de sarokban kuporgó autista sem tehát ez nem okozna gondot.


Igazából csak azért kérdeztem, mert a környezetemben rengeteg ember van akikről tudom hogy nullszériás senkik de hitelesen meg tudják játszani magukat és el tudják érni a szociális helyzetekben a vezetői pozíciót úgy, hogy egyébként meggondolatlanul elrontanak mindent.


Ismerkedésnél is pl ha magamat adom akkor minden nőnek "van barátja". Ha megjátszom a határozottságot, nyilván határokon belül, akkor kb 80% odaadja a telefonszámát.


Ezért gondoltam arra, hogy végülis nem szégyen tanulni és fejlődni. Ha kell, lemásolok egy egész viselkedéskultúrát, ahogy már sokszor tettem sikerrel. Állásinterjúknál még egyszer sem.


Van az a mondás, hogy "Akinek nincs határozott jelleme, az módszerrel pótolja.". Na ez én vagyok. Nekem módszereim vannak.

2017. aug. 1. 10:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!