Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Vezetőktől kérdezném elsősorba...

Vezetőktől kérdezném elsősorban, de bárki válaszát szívesen fogadom, aki tud a kérdésre érdemben válaszolni. Előfordult már veletek, hogy olyan kollégát bocsátottatok el, akit nem volt rá méltó?

Figyelt kérdés

Nem volt ugyan a legtökéletesebb, de ugyanilyen elven Te sem, illetve más munkatárs sem; akit viszont fel szeretnél venni, sokáig tart, míg beletanul, nem is sikerül a megfelelő pályázóra lelni, üres álláshely, stb., vagy később derülnek ki a problémák.


A dolgozó persze önérzetes, mert sok mindenki hibáját felfedezi, - ami önmagában természetesen nem probléma - , csak nem érti, hogy miért kellett így cselekedni. Új helye ugyan van / lesz, de azért tart a váltástól.



2017. aug. 12. 10:55
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Elő.

"csak nem érti, hogy miért kellett így cselekedni" - számos oka lehet. Dolgozóként sok mindent nem értünk, hiszen nincsen rálátásunk egészében a cég ügyeire. Nem értheti, ha jogszabályi okokból, vagy egyszerűen anyagilag szükséges a létszámcsökkentés, és a munkájától függetlenül ő is szerepel a listán.

Egy nagy társaságnál nem a tulajdonos fogja elbocsátani, még csak meg sem nevezi őt, hanem egy közvetlen felettes, vagy egy középvezető, akinek döntést kell hoznia. Ha a feladat az, hogy pl osztályonként két főnek távoznia kell, akkor a két főt meg kell jelölni. Ha nem sikerül, akkor az adott felettes lesz az egyik. Ez volt a helyzet nálunk. Hálátlan feladat, de feladat, amivel megbízzák az embert, hiszen a munkájához tartozik. Nincsenek miértek...

2017. aug. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy időt szakítottál rám. :)


Megvan hirdetve az állás több csatornán is, csak most még nem tudtak a pályázatokkal foglalkozni. Jelenleg helyettesítések helyettesítése folyik és még a vezető-helyettes is azt kérdezte tőlem a múlt héten. "Ugye te leszel? " Nem tudom, valahol másról van itt szó. Később kitérek rá, de most ki lépnem a netről.

2017. aug. 12. 11:33
 3/19 A kérdező kommentje:
*meg van hirdetve, 3 szó :)
2017. aug. 12. 11:34
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha valakit elküldtem, annak mindig jó oka volt. Sokszor nem a munkájának a minősége, hanem a viselkedése. Az ilyeneknél még az is jobb, ha betanulatlan van helyette, vagy senki, mert már a jelenlétévelis kárt okoz: bosszantja a többieket, rombolja a munkamorált.
2017. aug. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Igen, természetesen ez is benne lehet, viszont nem érzem magam összeférhetetlennek, mert a mai napig is normális hangnemet ütök meg, mint ahogy másik is énfelém. Inkább egy kicsit különc lehettem, akit elsősorban a munkavégzés érdekel, és nem jár be a teakonyhába beszélgetni, cigizni, stb.
2017. aug. 12. 12:01
 6/19 A kérdező kommentje:
*mások 😊 Viszont vannak valóban durva hangvételű kollégák, akik lealázó módon viselkednek; érdekes őket senki még csak nem is szankcionálja. ☹
2017. aug. 12. 12:05
 7/19 anonim ***** válasza:
85%
igen eléggé érdekes hogy aki bunkóskodik,lenéz,durván megbánt másokat azokat nem dobják ki a munkahelyről,mert a főnöknek nagyon kedveskedik,túlzottan is,nem értem az ilyen embereket ők a főnököt kedvelő emberkék,de a többi emberekkel rossz viszonyt,munka képtelenek alig dolgoznak,nem tudnak viselkedni a másikkal szemben :( és ők jutnak feljebb,fentebbi poziciókba mindenkit eltaposnak :(
2017. aug. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Az előrejutást részben maguknak is köszönhetik, hiszen kellenek az alapok (rosszindulatú lennék, ha ezt nem ismerném el); de azért nagyban hozzájárul az is, hogy rendesen a kezük alá dolgozunk és "brainstormingolnak" tőlünk és / vagy más egységektől, amit a főnöknek sajátjaként adnak el.
2017. aug. 12. 14:56
 9/19 anonim ***** válasza:
84%

Engem bocsátottak már el azért ill mondam is fel, mivel a vezető olyan légkört teremtett, hogy inkább léptem, mert nem voltam hajlandó munka helyett lébecolni a kávégépnél a bunkó kollégákkal és jópofizni


Azóta megtanultam a kávézgatást beiktatni ill szerencsére a mostani munkahelyemen nem kényszerből kell jópofizni, hanem normálisak a kollégák

2017. aug. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Nekem nincs problémám a kollégákkal, de egyszerűen nem férne bele minden határidős munka az időmbe, ha még ki is ülnék trécselni. Túlórázni meg nem tudok és nem is nagyon szeretnék, mert mennem kell a gyermekért. Emiatt sokszor hazavittem a munkát, amiért még le is lettem tolva. A lényeg, hogy a határidőket mindig tartottam. Egyszerűen nem tudtak épkézláb választ adni arra, hogy miért nem kellek a továbbiakban. Most meg megy a para. 😐
2017. aug. 12. 15:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!