Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Maradnátok a munkahelyen ha...

Maradnátok a munkahelyen ha kevesebb pénzért ugyanannyi munkát sőt még többet várnának el?

Figyelt kérdés

Mit tennétek ebben a szituban? A vezetőség visszanyeste mindenki bérét de alaposan (ne menjünk bele hogyan, odatolták a papírt és alá kellett írni és kész -munkáltatói erőfölény a gyakorlatban című előadás biztos ismeritek) de mindezen csökkentés mellett a munkaidő és feladatmennyiség semmit se változik arról szó sincs. Ugyanúgy napi 8, heti 40ó, csak jó ötödével kevesebb pénzért.

Sőt még nincs vége mert páran meg fognak ugrani elmennek új embert a helyükre nem lesz, így a maradókra még az eddieknél is több feladat hárul, tehát nem kevesebb pénzért ugyanannyi munka hanem kevesebb pénzért több munka a vége.


Mit csinálnátok? maradnátok? mennétek?

Van olyan (már csak ex-) kollegám aki annyira szívére vette hogy azonnal felmondott noha meg is mondta más állás láthatáron sincs neki, de inkább elmegy feketén padlót nyalni dobozt pakolni valahova mint ilyen hozzállású helyen maradjon egy percet is.

Lehet ő tette jól?


2017. aug. 12. 19:29
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Ha esélyes, hogy 1 hónapon belül el tudok helyezkedni, alá se írom a szerződésmódosítást. Ha emiatt kirúgnak, akkor egyrészt perelhető a munkáltató, másrészt az eredeti bért kell kifizetnie a 30 napos felmondási időre.
2017. aug. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
85%
semmiképpen. mi vagy te, fehér rabszolga???
2017. aug. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván attól függ, hogy van- e jobb lehetőség.
2017. aug. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Sztrájkoljatok együtt és rúgják ki a popónyalókat spórolásként javasoljátok;)


Mondjuk aláírva már bathatjátok...bár még sztrájkolhattok...tudnak új szerződést nyomtatni.

A cég bukik nagyobbat, ha megáll a termelés-munka.

Egységben az erő;)

2017. aug. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Ez a cég látványosan a csőd szélén áll, tehát ha most nem léped meg, később kell. 😐
2017. aug. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
88%

Én ezért hagytam ott az előző munkahelyemet.

Évekig ugyanazért a bérért egyre több és több munkát hoztak, a főnökség a megkérdezésünk nélkül bevállalt minden melót, a droidok majd úgyis megcsinálják címszóval. Bért nem csökkentettek, de idő közben az egyéb juttatásokat szépen lassan elvették.

Nem én voltam az egyedüli, aki felállt, és ahogy hallottam, nem is az utolsó, mert szépen elcsordogáltak a régi emberek a cégtől. Akiket meg újonnan felvettek, azok vagy bénák, mert nincs meg az az 5-10 év tapasztalatuk, ami nekünk volt, vagy nem is találnak új embert, mert nincs aki annyi pénzért elmenne oda dolgozni, mint amennyit ajánlanak. Úgyhogy szarban vannak, lassan széthullanak, ahogy hallottam, de ők akarták.

2017. aug. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

" Úgyhogy szarban vannak, lassan széthullanak, ahogy hallottam, de ők akarták.

"


Na most ha te eljöttél onnan akkor 1) honnan tudod mi van ott most? 2) voltaképp miért is érdekel ez?


Hát ha én eljövök innen ahol vagyok onnantól fogva csődbe is mehet másnap tőlem. Nem érdekel. Addig érdkel mi van míg itt vagyok.

2017. aug. 13. 08:36
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

A volt kollègákkal tartom a kapcsolatot, már akik mèg ott maradtak, onnan tudom.

Igazából ők èrdekelnek, hogy mi van velük, mert csak ledolgoztunk pár èvet együtt, de úgyis mindig elmesèlik, mi a helyzet a munkahelyen.

2017. aug. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Sürgősen új munkahelyet keresnék. Lehet szarabb munkakörben, de ha több pénzt ad, mint a jelenlegi akkor mindenképp váltanék.
2017. aug. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

na ja de mi van akkor ha amit találnál az szarabb is és még ennyit SE fizet....

mert amit eddig találtam az még ennyit se adna...

lehet ott nem vernének át, csak itt még átveréssel is többet kapok mint máshol átverés nélkül!


Azért ez megbonyolítja a döntést nem?

2017. aug. 13. 12:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!