Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Megéri a következőre váltani?

Megéri a következőre váltani?

Figyelt kérdés

Van valaki, aki:

jelenleg adminisztrációs feladatokat lát el, megkap kb. 160-at, a környezetét nem érdekli a munkája, az adott csapatba majdhogynem kívülálló, csak ott van. A főnöke viszont megbízható, lehet rá számítani. A munkahelye kb. 2km.-re van.


A másik lehetőség, ahová menni szeretne, ott is admin feladatokat látna el számára egy teljesen új területen (tehát betanulás szükséges), jóval kevesebbért, de érezhetően jobb munkahelyi környezetben és egy fogadókész főnökkel. Az új munkahelye kb. 6.5 km.-re lenne.



2017. aug. 18. 07:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia, ez szó szerint az én sztorim. De nálam első szempont a pénz, kevesebbért még jobb környezetbe sem mennék, ugyanis még ez a 160 is kevés arra, hogy valamire jussak. Addig is tűrök, és keresek tovább, a minimum összeg amiért váltanék, az plusz nettó 20ezer.

De az is igaz, hogy a rossz hangulat, a kívülállóság pusztítóan hat az egészségre, szóval ezt neked kell mérlegelni, mi éri meg.

2017. aug. 18. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kevesebb pénzért ne menj sehová.
2017. aug. 18. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én elmentem kevesebb pénzért messzebbre dolgozni, csak hogy szabaduljak a munkahelyi környezetemtől. A másik helyen a társaság nagyon jó volt, csak a munka nem volt számomra kielégítő. Kb. fél évet voltam ott, aztán kaptam egy lehetőséget közelebb, majdnem dupla annyi pénzért, úgyhogy most itt vagyok :)


Szóval szerintem nem kell megijedni a változástól, mert jól is kijöhetsz belőle. Az anyagi helyzetedet te ismered, én anno meghatároztam egy összeget, ami alatt nem vállaltam volna munkát, ezt mondtam az interjún, persze 1Ft-al se kaptam többet, de így is jó volt.


Esetleg a másik helyen nem lehet kicsit több pénzt kérni?

2017. aug. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ameddig ifjú vagy, addig a pénz motivál s elviselsz minden vackot, de amikor értelmesebb leszel, akkor rájössz, hogy a pénz annyira nem fontosabb a napi nyugis melónál és nyugodt-kiegyensúlyozott élethez.

Normális munkatársak, normális légkör már az egészség egyik pillére.

2017. aug. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Attol függ mennyire érzi magát rosszul az illető a jelenlegi munkahelyén. Ha már nagyon utál ott lenni és/vagy az egészséget is veszélyezteti (pl állandó stressz, bunkó kollégák, rossz környezet, stb), akkor erősen megfontolnám.. Anyagi helyzettől is függhet, hogy mennyire befolyásolja az ember életet a kevesebb bevétel. Az utazási távolság nem tűnik annyira számottevőnek ez esetben, de ez is egyedi elbírálás, hogy okoz vagy nem okoz problémát a bejárás. Egyik kolléganőm 50 km-re dolgozik lakhelyetol, 2 iskolás gyereke van Gondot mégsem okoz, mert autóval jár dolgozni, van segítsége ha szükséges.
2017. aug. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Elvállalnám akár kevesebbért is.

És sose tudhatod, ott kivel hoz össze a sors. Írták : hogy váltott, és kis idő múlva ( xy idő ), megint váltott, és dupla fizuért.

Új kihívás, másik kollégák, én mennék. És lássukcsak mit tartogat a jövő a számunkra. Ma már nem ciki váltogatni a melóhelyet, régebben volt sok ember akinek 1 melóhelye volt csak a nyugdíjig...


( takarításra váltottam. darabbér is elég gázos, ha nem tudja megcsinálni. megy a szurka piszka, nem lehetne iparkodni??!! Takarításnál vannak érdekes dolgok... De a " magam ura vagyok ". megvan a terület mindkét műszakba. De ha valamit mégse tudsz megcsinálni, a fejedet nem szedik le. sokat nem válogathatok, de ez nekem közel, és majdnem " nyugdíjas állás ". pedig addig minimum 10 évem még van. lett volna uez a melo több órába, 1 műszak, és közelebb. de a határozott idejű szerződést nem lehet vsak úgy felmondani ).


Ez az én véleményem, persze " Te " döntesz... illetve az érintett...

2017. aug. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!