Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hazudni az önéletrajzban?

Hazudni az önéletrajzban?

Figyelt kérdés

Nem szívesen csinálom, de nemigen látok jobb megoldást.

Befejeztem a gépészmérnöki főiskolát, viszont a szakmába nem dolgoztam, mivel nem tudtam elhelyezkedni mint gépészménök.

Most Németországban vagyok, és itt szinte csak tapasztalt mérnököket keresnek. Én még gyakornoki munkát is elvállalnám, de arra sem jelentkeztek, igaz, nem 100 CV-t küldtem el, hanem kb 4-et 5-öt, most mint raktáros dolgozom, nyilván csak addig, amíg a szakmámba nem vesznek fel.

Szerintetek írjak be valami hazugságot, hogy 1 évig itt dolgoztam, mint konstruktőr (valami CAD programban), vagy inkább küldözgessem az önéletrajzot így, hogy nincs szakmai tapasztalatom? Előbb utóbb így is felvennének, tapasztalat nélkül?


2017. aug. 27. 12:41
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
Jobb ha hazudsz. A lényeg, olyan céget írj be ami nem fellelhető és ha kérdik akkor már megszűnt felszámolták stb.
2017. aug. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ird, az úgy is hamar kiderül, hogy kamuztál.....

Testvérem is kamuzott a tapasztalattal, aztán amikor megkapta az első projectjét, csak nézett mint hal a szatyorban...

vettek fel a helyére egy ilyan embert akinek valoban volt tapasztalata...

Tehát minden kamu ki fog derülni, döntsd el Te....

2017. aug. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A 4-5 az lofasz...

A hazugsagrol meg: megkerdezik interjun, hogy pontosan mit csinaltal, milyen technologiakkal dolgoztal, aztan szakmailag kicsit belekerdeznek...hamar lebuksz

2017. aug. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt valami gyakorlatod akár iskola alatt, vagy bármilyen projekt, amiben benne voltál? Az is tapasztalatnak számít.

Vagy szakmai tapasztalat helyett beírhatod a skill-ekhez, hogy milyen területekhez értesz különösen, módszerek, tervező programok, mittomén (nem vagyok mérnök, csak tippelek). Az is jó pontnak számít.

2017. aug. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Van tapasztalatod a CAD programok kezelésével?


Tudsz olyan területröl tapaszatalatokat bemutatni, ha rákérdeznek?


Mert nehogy azt hidd, hogy bárki is elhiszi neked bizonyítékok nélkül, de minimum egy próbamunkát azért meg kell csinálni, mielött alkalmaznak bárhol is.


Mellesleg ha Németországban a mérnöki diplomáddal csak raktárosi munkát kapsz, akkor valami nagyon nem stimmel veled, ha más nem, a nyelvtudásod nem elég.

2017. aug. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Két hete jöttem ki. Egy pár helyre elküdtem a CV-t, de még megbeszélésre sem hívtak. Közben elküdtem pár raktáros melóra is, ahova felvettek, (dolgozni azért csak kell). A német nyelvtudásom kb b1-b2.

Gyakornokként nem dolgoztam, Vajdaságban erre nem volt lehetőség, voltak közös projectek a fősulin, de az l*f+sz. SolidEdge-t tanultuk, és én mellette a Solidworks-ot is megtanultam, illetve a Catia-t kezdtem, de az nagyon alapszinten megy. Egyébként minden gépész tud valamilyen CAD programot használni, szal ezzel nem sokra megyek. Nyelvet most jövőhéttől akarom tovább fejleszteni.

Egyébként testvérem ugyanígy volt mint én, fél évig raktároskodott, csak ő talált egy barátnőt, akinek a testvére eltudta helyezni a cégbe, ahol ő is dolgozik.

2017. aug. 27. 13:24
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Angolul beszélsz azért? Mert a b1 b2 szint nem túl magas, a szakmai nyelvet beszéled?

Szerintem előbb utóbb úgyis behívnak interjúra, és inkább mutatkozz tapasztalat nélküli, de lelkes, tanulni vágyó kezdónek, mint már a kezdetben hazudozónak. Hidd el, nem csak az interjún kell majd hazudnod, utána is, belezavarodsz. Egy megszűnt, leinformálhatatlan volt- munkahely pedig egyenlő a nullával.

2017. aug. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!