Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Önéletrajzba jelenlegi munkám...

Önéletrajzba jelenlegi munkám beleírjam?

Figyelt kérdés

20 évet dolgoztam az egyik multicégnél, majd eljöttem a rossz légkör és a 3 műszak miatt. 10 hónappal ezelőtt kijöttem Olaszországba dolgozni és nyelvet tanulni, mert korábban is ezt a nyelvet tanultam. Itt viszont nem pont "karrier" munkát csinálok, házvezetőnő vagyok.

Úgy gondoltam ismét pályázni fogok Mo-i állásokra. Az öneletrajzba beírjam, hogy jelenleg külföldön vagyok és milyen munkát végzek?



2017. szept. 1. 14:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Karrier céljából elhanyagolható, de ha szükséges hozza a ny3lv, akkor mindenképpen ird bele.
2017. szept. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez attól függ, milyen munkát szeretnél otthon megpályázni, és milyen készségek kellenek hozzá. Azért házvezetőnőnek lenni sem szégyen, és simán beleírhatod úgy egy önéletrajzba, hogy abból jól jöjj ki, ha arra helyezed a hangsúlyt, hogy milyen képességeid fejlődtek ezáltal stb.

Én mindenképpen feltüntetném valamilyen módon, hogy jelenleg külföldön tartózkodom, itt tanulom a nyelvet stb., ha nem is az önéletrajzban, akkor egy motivációs levelet írnék mellé.

2017. szept. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

" Körítés nem mindegy. Honvágyra is hivatkozhatsz. ( motívációs levél ) És az gyanítom igaz is ".

2017. szept. 2. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

MINDENKÉPP!

minden fontos, de minden.

minden munkánál megvannak a szükséges igények, és bizony sokszor jól jön, ha kitűnik az önéletrajzodból, hogy te milyen vagy.

az is te vagy, hogy nekivágsz a nagyvilágnak, külföldre elmész, és bevállalsz egy jó kemény feladatot!

nem szégyellnivaló a házvezetőnő! nem szégyellnivaló hogy külföldön keresel lehetőséget.

SŐT!

én nagyra értékelném ezt a merészséget, ha beosztottat keresnék, ha lenne cégem, ahol olyan embert keresnék, aki nem fél az ismeretlentől. mert azért külföldön, idegen nyelvterületen, távol az otthontól nem mindenki tud és mer dolgozni, élni...


nagyon dicséretes a kalandvágy, az, hogy háttér nélkül kezd valamibe valaki.


és sok mindent feltételez a te munkád - az alkalmazkodó képességet, a jó kommunikációt, a rátermettséget... stb.


egyébként is, sose ez alapján mérik a pályázókat, egy pályázó esetén azt nézik

- megvan-e a végzettsége, képzettsége, szakmai előélete, iskolai tudása, szakmai tudása

- van-e stressztűrő képessége (bizonyos munkakörök, bizonyos cégek, bizonyos poziciók)

- tud-e idegen nyelvet... (naja aki külföldön dolgozott már, annak csak van valami) :)

- van-e protekciója, ajánlása, van-e benne potenciál.


mindenképp írd be, a láblógatás ugyanis a leginkább rossz pont, ha valaki egy ideig semmit nem csinál (vagy sose csinált semmi effektívet...) az a legrosszabb!


ha külföldön dolgoztál, úgyse tudnak referenciát kérni, ezért még kozmetikázhatsz is...

pl. így fogalmazz: Olaszországi családi vállakozásban dolgoztam, ahol lehetőségem volt a nyelvtudásomat is kamatoztatni :) :) :)


ez előny, hatalmas nagy gyakorlat! :)

2017. szept. 3. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, értem.

Mèg amiatt aggódom, ha látják, hogy jelenleg is külföldön vagyok, félreteszik az oneletrajzom, mert nem tudok 1-2 napon belül beszaladni egy interjúra. Illetve egy interjú miatt nem érdemes hazamenni és várni az ertesitest hogy engem választanak-e majd. Interjú utan küldenek ertesitest egyáltalán ha nem engem választanak?

2017. szept. 3. 08:30
 6/7 anonim ***** válasza:
Kérdező, mi történt azóta?
2017. okt. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Úgy gondoltam, értékes ötleteket, tanácsokat kaptam itt, ezert beírtam az öneletrajzomba.

Néhány helyről érkezett visszajelzés, de szinte mindegyik "holnapra" akart behívni interjúra, amit nem tudtam teljesíteni. Így valószínűleg találtak valaki mást :(.

Szóval nehezíti a helyzetemet, hogy külföldön vagyok, hiába kertem a Skype interjú lehetőséget.

2017. okt. 16. 11:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!