Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ruhaüzleti alkalmazottak/eladó...

Ruhaüzleti alkalmazottak/eladók, mesélnétek nekem a munkátokról?

Figyelt kérdés

Sziasztok


Jelenleg egy multinál dolgozom árufeltöltőként de nem igazán tetszik a dolog, azért vállaltam el mert mindenhonnan elutasítottak amiért nem tudtam kasszázni, itt viszont azt mondták megtanítanak. Viszont nem találom kellemesnek a légkört, szeretnék váltani.


Idáig Mcdonaldsban dolgoztam le 1 évet, most váltottam árufeltöltőre. Viszont egy ruha/cipőüzlet sokkal szimpatikusabbnak tűnik nekem. Mivel kicsit "lazábbnak" tűnik (persze elhiszem hogy az is tud stresszes lenni), ha más miatt nem akkor azért mert ruhát vásárolni mégse akkora kapkodással megy az ember mint mikor gyorsan elugrik bevásárolni és türelmetlenkedik a kasszánál. Plusz egy ruhaüzletben azért nem romlandó semmi (remélhetőleg :DD), míg a mostani munkámban folyton nekem kell lesni a gyümölcsöket/zöldségeket.



Tehát: Aki nem a kasszában van egy ruhaüzletben, az mit csinál? Mennyire nehéz megtanulni ott a kasszát, kell e esetleg valami végzettség hozzá? Most kezdtem az egyetemet, csak érettségim van.

Ha nincs kasszás tapasztalatom akkor kapásból elutasítanak?



Bármilyen a témához kapcsolódó tapasztalatokat szívesen várok, köszönöm előre!!


20/F


2017. szept. 8. 18:33
 1/5 A kérdező kommentje:

Lehet kicsit félreérthető lett:

Tehát a mostani munkahelyemen 1 hete kezdtem, kasszázni egyelőre nem tanítanak be, csak később. A mekiben pedig konyhán voltam, így kasszás tapasztalatom az minden téren 0.

2017. szept. 8. 18:34
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Kvaszar!!!


Bírtam 2 hónapot kereskedői végzettséggel, pályakezdőként..

Benyomtak 12 órába, egy jó régi összeszokott csapatba.. (Igaz interjún nem erről volt szó.) Amíg ők pletyóztak, addig velem csináltattak mindent - ruharendezés, percenként újrahajtogatás, méretberakás, visszatenni a vevők által a próbafülkébe hányt vissza se fordított ruhákat a helyükre, takarítani az üzletet, kibontani az árut, árakat ellenőrizni stb stb. Sokszor volt, hogy bár tudták hogy pályakezdőként vesznek fel, (és ugye a suliban tanultak köszönőviszonyban nincs a gyakorlattal) nem mondtak el semmit, csak odaküldtek hogy csináljam, magamra hagytak, megcsináltam de természetesen nem volt jó. Ezután mondta el hogy kellett volna és különben is mit képzelek hogy emiatt pluszmunkát adok a többieknek. Sokszor sírtam a bánásmód miatt is.

Folyamatosan szemétkedtek velem, megaláztak, lenéztek, ha ezt csináltam nem volt jó, ha azt csináltam megint nem volt jó. Soha egy kibszott dicséretet nem kaptam. De lecseszést mindig.

Minimálbért talán megkaptam. 12 óráért, volt hogy 1 héten 1 darab szabadnappal, gci kollégákkal, trehány és ostoba vevőkkel... Nemhogy az életemet megutáltam és komolyan gondolkodtam az öngyilkosságon, azóta nem vettem egy ruhadarabot sem (lányként:D) sem ott sem máshol, sőt, már boltba is csak akkor megyek ha nagyon muszáj, de az emberekre is máshogy nézek. Sokkal jobban utálom őket :D Szerencsére vége lett. De az volt eddigi életem legsötétebb, legdepressziósabb 2,5 hónapja.


Kasszázás: nem vészes, ne félj tőle. Nem olyan nehéz, mint amilyennek látszik. De nagyon ott kell lenni. Különböző kuponok, akciók, fizetőeszközök, cserék, reklamációk... Ahol én voltam ott még csupa felesleges szarság is volt, csakhogy még véletlenül se menjen gyorsan: blokkmásolások, minden vagy 5 példányban, irányítószám kunyerálás...

Ja és ahol én voltam egy rohadt szék nem volt a kasszában, egész nap álltam mögötte. Azért ez sem elhanyagolható szempont. Volt, aki hagyott borravalót, azt szigorúan adományozó perselybe kellett dobni, ha többlet volt lecsesztek, ha hiány volt lecsesztek.

Ünnepek, sulikezdés előtt a bolt másik végében áll a sor..

Persze szívesebben vesznek fel végzettséggel rendelkezőt, de sokan kasszáznak olyanok akiknek nincs. Ebből a szempontból érdemes megpróbálni.


Én soha a büdös életben nem akarok még egyszer multinak dolgozni, emberszámba nem vesznek, hazudnak, az életről is lehoznak. Undorító, ahogy az emberek mindent szétszórnak, otthagyják a fülkében, mint kutya a szarát, esküszöm, mintha valami utolsó helyről jött neveletlen parasztok lennének. Volt hogy egy odakent fikát kellett a tükörről lesikálnom. Csalódás volt az egész, pedig én is azt hittem hogy könnyű. Hát nem.


22 L

2017. szept. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!


Szerencsére én nem Magyarországon tervezem ezt, hanem Ausztriában (a mekis munkaviszony is innen van). Itt nem engedik meg maguknak a munkáltatók azért azt, ami otthon megy (gondolok itt a túlórákra stb.). Persze itt is tudják szivatni az embert, csak itt könnyebb továbbállni, mert mindig akad máshol is munka, ezért nem kell hagynod, hogy kihasználjanak.


Akkor azt mondod, hogy maga a munka nem egy olyan vészes/megterhelő dolog ugye? Már gondolok a hajtogatásra, árubontásra stb. A kassza persze tudom szellemileg megterhelő lehet, de az egész napos állással ott nem lenne problémám (mekiben is ugyanez volt 10 órában, előtte meg kukoricaföldön dolgoztam címerezést, tehát ilyen tekintetben szívós vagyok). És nekem csak 25 óráról lenne szó. Akkor szerinted érdemes végzettség nélkül is megpróbálnom beadni ide oda?


Mert a legtöbb helyen azt tapasztaltam, hogy valóban azért küldik el az embert, mert nem tud kasszázni. De ha sehol se alkalmaznak mert nem tudsz, akkor hogy kéne megtanulnom? Ezért nehézkes.

2017. szept. 8. 20:14
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem megterhelő, csak baromi unalmas. Nyugodtan próbáld meg, betanítanak. Ha meg elküldenek is... mi van akkor? Írtad hogy ott találni más munkát is :))
2017. szept. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem is hasonló tapasztalatom van. Beraktak egy jól összeszokott csapatba. Volt, hogy ők leültek a bolt előtti padra beszélgetni, cigizgetni óránként. Vagy épp a boltban beálltak egy helyre mind, és pletykáltak. A vevőkhöz nem szóltak, még csak nem is köszöntek nekik.

Ez előtt sose dolgoztam kereskedelemben, a kasszához én se értettem. Mindig ment a rinya, hogy miért nem megyek be a kasszába, nem igaz, hogy azt is nekik kell csinálni ( 1-2 cigi elszívás közt igen megterhelő lehetett). Mondtam, hogy megcsinálom, csak mutassák meg hogyan kell használni. Mi volt a válasz? Mély hallgatás és témaváltás.

Utána elmentem egy élelmiszer boltba, ott viszont normálisak voltak, meg is mutatták hogyan kell kasszázni. Nem volt nehéz, a bankkártyés fizetés menetét kellett 2x megkérdeznem, mert elfelejtettem...de amúgy ment minden.

2017. szept. 9. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!