Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A bevásárlóközpontokban/plázák...

A bevásárlóközpontokban/plázákban miért nem éjszaka dolgoznak a takarítók?

Figyelt kérdés

Azért merült fel bennem ez a dolog, mert szoktam látni, hogy nappal takarítanak szinte minden forgalmas helyen. Miért nem éjszaka, amikor üres az egész épület? (Már amelyik nem éjjel-nappali.) Szerintem logikusabb lenne, ha a takarítók mondjuk este 10-re járnának dolgozni, reggel 6-ig. Nappal be lenne osztva mondjuk egy, "ügyeletben", ha esetleg kiömlene valami, vagy történne valami "rendkívüli", sürgős dolog. A többiek pedig jönnének éjszakára, "nagytakarításra".


Egyébként semmi bajom a mostani rendszerrel, csak nem értem mi a logika abban, hogy nappal dolgoznak.



2017. szept. 10. 20:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert ha nappal nem takarítanának folyamatosan, nyitás után egy órával az épület teljes területe katasztrófa sújtotta övezetként nézne ki.

Gondolj bele, mi lenne egy tescoban, ha az árufeltöltők nem dolgoznának nyitvatartási időben, csak nyitás előtt és után töltenék fel a polcokat? Te sem örülnél, ha nem találnál kenyeret meg tejet a polcokon délután kettőkor, ahogy annak sem, ha kilenctől zárásig térdig kellene gázolnod a szemétben.

Azt már meg se említsük, hogy a takarítók általában egy-két órával korában kezdenek és ugyanennyivel tovább dolgoznak, hogy mikor belépsz költekezni, lásd a tükörképed a padlón.

2017. szept. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Igazad van, erre nem gondoltam.
2017. szept. 10. 21:01
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Van igazság az 1 válaszba. Kell a napközbeni takarítás.

Egyéb helyeken bizony a műszak végén kellene takarítani.

És 1 ügyeletes... ha gáz van.

2017. szept. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
És az éjszakai műszakért többet kellene fizetnie a munkáltatónak, amit pedig nem szeret.
2017. szept. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

1. mert ha nappal nem dolgoznának a takarítok, a kukából a sok szemét kifolyna és a wc is hogy nézne ki...

2. éjszaka sokkal megterhelőbb dolgozni!!

2017. okt. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!