Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Introvertáltként tolmácsként...

Introvertáltként tolmácsként dolgozni?

Figyelt kérdés

Elképzelhető egy zárkózott, magának való, kettőt nem szól egyénről, hogy tudná ezt a munkát csinálni?

Szimultánt tolmácsolásra gondolok mondjuk bíróságon, konferenciákon, tárgyalásokon...


2017. szept. 13. 15:09
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Hacsak nem valami bantu nyelvet beszelsz, itt nem azzal lesz baj h introvertalt vagy hanem azzal hogy senkinek nem lesz szuksege tolmacsra
2017. szept. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 TR75 ***** válasza:
Mivel nincs közvetlen kontaktus más emberekkel (vagy korlátozott), szerintem a szimultán tolmácsolás még elmegy.
2017. szept. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
92%

#1: ne viccelj, hogyne lenne szükség tolmácsra? Magyarországon az emberek többsége még mindig nem beszél normálisan egyetlen idegen nyelvet sem.

Én azt gondolom, hogy ha ez érdekel, ezt szeretnéd, akkor menni fog. Introvertált vagyok én is, de ha olyan a helyzet, akkor tudok beszélni is. A környezetedtől és a lelkiállapotodtól is függ, mennyire vagy zárkózott, nem? Márpedig ha jól érzed magad, és szereted, amit csinálsz, az oldani fogja a gátlásaidat. Mi a véleményed?

2017. szept. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
simán. hiszen ez csak fordítás. Nem kell locsi-fecsizned bájcseverészni, hanem csak lefordítani, amit mások mondanak.
2017. szept. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A locsifecsizés a munka megszerzéséhez kell. Maga a feladat szerintem nem igényel kifejezetten extrovertált egyént. Bár én nem csinálnám, én is introvertált vagyok és nagyon leszívja az agyam, ezért csak fordítást vállalok.
2017. szept. 14. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!