Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hova tuntek emberek? Miert...

Hova tuntek emberek? Miert nem szeretnenek dolgozni?

Figyelt kérdés

Nehany hete osztottam meg azt,hogy szuksegunk lenne cukraszra itt Ausztriaban. Nyilvan nyelvtudassal. Es senki az eg egyadta vilagon nem jelentkezett,sot akiket megkerdeztem ok is mind momdtak,hogy nem erdekli oket.

Hmm, ez azt jelenti nincs munkanelkuliseg?vagy nincsen ember?



2017. szept. 14. 14:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudnak osztrákul.
2017. szept. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
17%
Sajnos mindenki klimatizált irodában szeretne dolgozni, azt vettem észre, fiatalok menekülnek a kétkezi munka elől, persze vannak kivételek
2017. szept. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
65%

- nem tudok németül

- semmit nem értek a cukrászathoz

2017. szept. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Csak ez olyan meglepo szamomra. Kaja ,szallas adjak. Fizut ha nem akarja nem kolti el, lehet angolul is ervenyesulni nem kell nemet. Igen jo es megsem. Nyilvan nem kenyelmes melo,de na.. Valamit valamiert szerintem...
2017. szept. 14. 14:57
 5/14 anonim ***** válasza:
Szakember és a munkanélküliség már nem járnak együtt! Hatalmas a munkaerőHIÁNY!! Nyugat-eu-ban is jelen van, pont a te példád jó erre. Képzelheted mi van itthon, meg egész közép-kelet-eu-ban, ha az összes épkézláb szaki már nyugaton melózik... Nincs ember semmilyen munkára, amire képzett szakmával rendelkező ember kellene.
2017. szept. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Azaz erdekes ide sem jelentkeznek, aki meg eljon az vagy katasztrofa vagy mondja ez sok neki.. Basszus annyi ember van EU ban...

Nyilvan eljottem otthonrol, ha mar ilyen szerencses helyzetben vagyunk egyenlore, hogy egy ket ev alatt egy otthoni csaladi haz arat,nyilvan kemeny munka es sporolas utjan,de ossze lehet szedni. Nemetek,franciak, stb max egy kocsitudnak annyi penzbol venni 😂

2017. szept. 14. 15:10
 7/14 anonim ***** válasza:
49%

Én simán dolgoznék németben kétkezű munkát, csak a bajom az hogy gyenge a nyelvtudásom és 0 tőkém van hozzá jelenleg. A másik meg az, hogy ugyan ismerek embereket, akiknek van szakmájuk de kimennek betanított/kisegítő munkát csinálni külföldre jó pénzért. A szálláshely meg a fene se tudja milyen, ugye, mert általában csak azt látja az ember hogy ingyen meg van, de kép nincs, megérkezik és a látványtól általában eldobja az agyát, 4-6-8 ember per szoba és már mindjárt az 50 fős nyitott barakkban leszünk elég hamar vagy annál rosszabban.


Megnyugtatlak, ember anyag van, csak a milyen már más kérdés. A cukrász szakmáról és a cukrász képzésről semmit nem tudok nyilatkozni, még annyit se hogy ez egy gyakori szakma vagy egy hiányszakma, vagy kihaló szakma.


A fizikai/betanított/kisegítő munkáknál egyébként a probléma nem az szokott lenni, hogy az illető teljesítő képessége 0, hanem az, hogy akik általában ilyen munkaköröket töltenek be, azoknak a viselkedésük és tudások nem igen terjed tovább. (Értsd: dodzsemezés, fúrás, beszólogatás, élősködés a másik munkatársakkal szemben, stb). Legalább is én ezt tapasztaltam itthon ezekben a munkakörökben, bár szerintem a germán vagy a labanc nem fog kérni érettségit vagy diplomát a mosogatótól, szóval az a leves csak azért jobb, mert gazdagabb.(Jobb fizetés, multikulturalizmus, színesebb.)

2017. szept. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Aki tehette már régen kiment. Aki maradt, az pedig nem ugrálhat nyugodtan. :(

1, tud németül, de nem akar / tud cukrászkodni.

2, ért a cukrászathoz, de ismerve a magyar nyelvoktatás színvonalát annyit tud max, hogy "ich bin Gábor"

3, családja ideköti

4, nem köti ide semmi, elvan valami munkával és nem is hallott a lehetőségről.

5, tényleg olyan tróger, hogy 1 perc alatt hazazavarnák.


Cukrászathoz nem értek, de én is keresnék szívesen olyan melót, ahol forintba átszámolva 300, 350-et keresek havonta és abból 100-150-et félre tudnék tenni a költségek, megélhetés után... Szóval legyen inkább 500 az a fizu...

2017. szept. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Igen, sajnos otthponi tapasztalatbol sokan m mernek elindulni sem es ha erdwklodnek azzal vannak,hogy atveres. Ami nyilvan megesik,de mivel mas a mentalitas itt tenyleg meg akarjak tartani a munmkasokat. Ezt, kenyelmes szallassal, 3// szori ingyen kajaval, fizetessel, megbecsulessel probaljak. Itt is van berminimum,amitol nem fizethetnek kevesebbet a szakmunkasnak. Persze nem egyertelmuen fekete vagy feher a dolog.

De sok ismeros panaszkodik,hpgy hozzajuk is szukseg lenne emberre nem csupan vendeglatasban es nincsen.

2017. szept. 14. 17:53
 10/14 anonim ***** válasza:
57%

-Nem tudnak németül

Sokan tanulnak németül az iskolában, de elfelejtik..nincs kivel gyakorolni. Újra megtanulni bele telne egy kis időbe.

-Nincs cukrász végzettségük

-Nem akar cukrászkodni, nem tetszik neki ez a szakma még ennyi pénzért sem

-Nincs pénzük a kiutazásra

-Nem akarnak/tudnak kiutazni (egészségügyi, családi okok, egyetem, stb)

2017. szept. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!