Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Várólistás műtétre nem engedne...

Várólistás műtétre nem engednek el a munkahelyen megtehetik?

Figyelt kérdés

Olyan műtére várok immáron 18 hónapja ami nagyon fontos lenne és egyre fontosabb minél később műtik annál rosszabb az egész (veseproblémák). Halálra rémültem mikor meghallottam hogy akár 2 év is lehet a várólista addig meg a vesefájdalmakat viseljem el gyógyszerekkel... ahogy tudom.

Megjött az értesítés várólistában rám került a sor, mehetek a műtére. Munkahelyemen szóltam erre közölték nem mehetek el ne is gondoljak rá hogy majd műtét miatt hiányzok ha nem megyek be kirúgnak senkit se érdekel a műtét senkit se érdekel az orvosi papír.

Ezt megtehetik?

Koellgám (volt kollega) pár hónapja lábát törte betelefonált hoyg ez van még aznap ment neki a levél hogy ki van rúgva. Nem próbaidős volt én se vagyok az.


2017. szept. 15. 08:01
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tom hogy vagy vele de az ilyen szar munkahelyért nem is nagyon kár ha kirúgnak, ha olyan szakterületen vagy ahol könnyű munkát találni akkor szerintem szarj a fejükre, undorító egy munkahelyed van a leírás alapján.

Tudom ez nem válasz a kérdésre, de jogszabályokhoz nem értek.

2017. szept. 15. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Jogilag nem tehetik meg, gyakorlatilag meg igen.
2017. szept. 15. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

"ha olyan szakterületen vagy ahol könnyű munkát találni akkor szerintem szarj a fejükre,"


LOL LOL!!! te se tudsz gondokodni...

Hát gondolhatod ha olyan területen lennék hogy könnyen találok mást fel se tenném a kérdést. Akkor leszarnám rúgjanak ki majd lesz más.

De nem ez a helyzet örülhetek hogy ez is van és el se tudom képzelni hol találok bármit is ha kirúgnak-

De azért meghalni se kívánnék veseleállás miatt mert ez is benne van a pakliban ha húzom a műtétet.

2017. szept. 15. 08:33
 4/26 anonim ***** válasza:
82%
Milyen hely ez? Rabszolgák vagytok vagy mi? Szigorú helyen én is dolgoztam, de azért ennyire nem voltak hülyék. Kezdj el most új állást keresni. Komolyan nem értem miért dolgozol még mindig ott. Mi pontosan a foglalkozásod?
2017. szept. 15. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Milyen hely? Gyári sormeló.

Ne mondd hogy menjek máshova. Kis település egyetlen lehetőség más nincs költözni se pénzem se erőm meg aztán fiatal se vagyok.

Ez van. vagy ez vagy a semmi.

2017. szept. 15. 08:40
 6/26 anonim ***** válasza:
Szabadságra sem mehetsz el?
2017. szept. 15. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
93%
Igazad van, de a szabadságok nagy részével a munkáltató rendelkezik, ha elfogytak a te saját idős szabadnapjaid akkor igen, megteheti.
2017. szept. 15. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

akkor az alábbit gondold végig:

nem tudom mennyire súlyos a vesebajod (esetleg halálos lehet-e ha nem kezelteted). Hajtod a verklit egy retkes, kapitalista, f@$$zopó bandának, akik annyira szarnak az embereikre, hogy az se érdekli őket, hogy egészségileg rendben legyenek, csak húzzák az igát, elviseled a fájdalmakat, szenvedsz mint disznó a jégen, stb, vagy inkább egészségileg rendbe rakatod magad, egy erős "Ha nem tetszik, kapjátok be a f@$zomat" kijelentéssel elmész a munkahelyről a műtétre (ami ugye szükséges), és maximum utána hónapokig keresgélsz melót, de legalább az egészséged rendben van.

Amúgy nyugodtan vedd fel a beszélgetést telefonnal (elrejted a zsebedben) amikor elkérnéd magad egy fontos műtétre. Ne szólj róla semmit a főnöködnek, és ha kirúg a műtét miatt, akkor a felvétellel a kezedben sok évnyi fizetésedet gombolhatod le róla. Nem is kell megfenyegetni (mert ugye amelyik kutya ugat...), szimplán csak feljelented, a nagygórét meg hadd érje csak hideg zuhanyként egy idézés. Ne legyél tesze-tosza, a főnökök se tehetnek meg bármit. Aki főnökként így áll a dolgokhoz az csak egy kispöc$ű csicska, akit régen elnyomtak, majd hatalmat kapott/szerzett magának, és pattog mint kecskeszar a deszkán, na meg az élet császárának hiszi magát. Épp kijár neki egy pofon (persze átvitt értelemben). A normális főnök az nem itt kezdődik.

2017. szept. 15. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg mindig inkabb az egeszseg (sot az ELET) fontosabb, mint egy szaros munkahely. Menj el a mutetre, aztan majd lesz valami, de legalabb meggyogyulsz. Most avval mire mesz, ha lesz munkahelyed, de csak szenvedes az eleted a betegseg miatt vagy esetleg meg meg is halsz? A sirban mar nem dolgozik senki...
2017. szept. 15. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképp se mondd el emiatt a műtétet.

Ha ilyenért kirúgnak, akkor mehetsz a munkaügyi bíróságra.

2017. szept. 15. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!