Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Próbaidőn belüli felmondásomró...

Próbaidőn belüli felmondásomról hogyan tudnék írni úgy a főnökömnek (e-mailt), hogy abba ne lehessen belekötni? Hogyha elkezd majd idegeskedni, meg tudjam magam védeni?

Figyelt kérdés

Határozatlan idejű munkaszerződésemnél 3 hónap próbaidő lett kikötve. Bár nincs vastagbetűsen feltüntetve, nincs pontos dátum a próbaidő lejártára megadva, írva van, hogy "a felek próbaidőt kötnek ki", s hogy ez 3 hónap.

A szerződésem dátuma Jún. 23, a munkábalépés feltüntetett dátuma 26.-a.


Ezek szerint a próbaidő még tart, ezalatt pedig tudtommal visszamaradt kötelezettség nélkül felmondhatok. Azt írták, hogy még felmondó nyilatkozatot/szerződésbontásról papírt se kell bevigyek, bár ebben még nem vagyok biztos.


Viszont az a gond, hogy a főnökömmel szemben szinte kezdettől fogva rossz viszonyban vagyok. Úgy érzem nincsenek azok tartva, amiket megbeszéltünk, teljesen eltér minden attól, amik "ígérve" lettek.

A főnököm szinte végig szidott, számtalanszor kiabált, káromkodott, fenyegetőzött velem szemben, szó szerint botránnyal zsarolt, fizetésmegvonással riogatott....


A munka meg egyébként számomra már botrányos. Lehet, hogy másnak jobb lenne, de nekem ez így pokol.


A főnök viszont mivel hiába fenyegetőzött már káromkodásokkal vastagon megtűzdelve -többek között - kirúgással, nem tette meg.

Hiába nem jó ez így még neki se - bár (sajnos) jobb, mintha nem lenne neki senki se a helyembe -, nem teszi meg.

Egyértelmű, hogy nekem kell megtennem, amíg kötelezettség, komolyabb felelősség nélkül ezt megtehetem.


Tegnap, utolsó nap is ordítozott, fenyegetőzött, mindennek elhordott; viszont úgy gondolom, ezt használhatnám arra is, hogy erre IS hivatkozva kifejtem neki, hogy nem én vagyok neki a jó ember.


Ma este szeretnék neki a céges levelezőrendszerben (ezt sűrűn figyeli Ő is) e-mailt írni, hogy tovább nem tudom folytatni, legyen szíves a próbaidő aktualitását nézve a szerződést érvényteleníteni.

Ugyanakkor őt ismerve, számolnom kell azzal, hogy nekiáll balhézni (akár rögtön telefonba), hogy minden a nyakába szakad, semmit se csináltam meg, ezt így nem csinálhatom, nem érvényes, botrányt csinál, stb.


Valamennyire talán meg tudom védeni magam, ugyanakkor a kilépő papírjaimat még meg kell majd valahogy szerezzem, így szeretném előre úgy megírni (jelezni) a "felmondásomat", hogy minél nehezebb legyen neki belekötni, minél kevesebb támadható felületet hagyjak.


Ti hogy fogalmaznátok meg ebben a szituációban a próbaidős felmondásotokat?

Vagy ha már volt ilyen, hogyan mondtatok fel próbaidő alatt?


Előre is köszönöm az útmutatást!



2017. szept. 16. 17:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, ne írj már ki újabb és újabb kérdéseket a már megválaszolt problémáddal kapcsolatban.
2017. szept. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Miért kell e-mailben felmondani?


Innen letöltöd:

[link]


kitöltöd, kinyomtatod, aláírod, beszkenneled, elküldöd.

2017. szept. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Torma András!


Szigorúan véve nem ugyanaz a probléma.

Az előző kérdésemben arra kérdeztem rá, hogy kell-e aláírt nyomtatványt bevigyek.

A többség azt írja, hogy igen, tehát megkeresem, kinyomtatom, kitöltöm, s majd beviszem.


Ugyanakkor nem úgy akarom átadni, hogy néznek rám, mint a hülyére, hogy most mi van...

Ha előre tudja a hétvégén, hogy erre számítson, akkor máris kisebb lesz a vita.


De ez a kérdésem most nem erről szól.

2017. szept. 16. 17:36
 4/16 A kérdező kommentje:

"Miért kell e-mailben felmondani?"


Azért, hogy ne azon pattogjon majd hétfőn, hogy mi ez az orra alá tolt papír.

Említést tettem róla, hogy úm. milyen vérmérsékletű. Az ilyen embernél sajnos erre is készülni kell.

2017. szept. 16. 17:38
 5/16 A kérdező kommentje:
Amúgy ha szerint vesszük, e-mailben nem "felmondok", hanem jelzem előre a hétfői felmondásomat.
2017. szept. 16. 17:39
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Engem hidegen hagyna, hogy pattog. Azért van a próbaidő, hogy bármelyik fél felmondhasson következmények nélkül.

Semmilyen kötelezettséged nincs, még csak indokolnod se kell. Azért azt elmondhatod, hogy mi nem tetszik, ha jólesik a lelkednek, de egy értetlen emberrel teljesen fölösleges belemenni ilyesmibe.

Én biztos nem cicomáznám.

2017. szept. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

"Azért azt elmondhatod, hogy mi nem tetszik, ha jólesik"


Ezt önmagamtól nem valószínű, hogy megtenném. Úgy láttam, hogy ha nem is egészében, részben most ütnek neki vissza azok, amikkel velem is kiszúrt, vagy szabálytalanok/jogszabályszegések (pl. illegális alvállalkozásként való működés, kiküldetés) voltak részéről?


Ha úm. kiprovokálja, akkor viszont megteszem, hogy tudjam magamat védeni.

2017. szept. 16. 17:53
 8/16 anonim ***** válasza:

Mi a frász vagy te, lelkész???

Hétfőn reggel besétálsz és felmondasz az arcába s kéred a papírjaidat.Ha üvölt, akkor üvöltsd le.Nincs méltóságod még felmondásnál sem???

Mindjárt leüvöltöm a fejedet, hogy ilyen tunya vagy:DDD

Legyél már ember és ne egy béna nyuszi kocka!

2017. szept. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Köszi utolsó! :D

Adtál egy kis jótékony hatású pofont. :)

2017. szept. 16. 21:11
 10/16 A kérdező kommentje:

"

Kedves ......!


A vállalatnál töltött közel három hónap próbaidőt a mostani hétvége alatt számbavéve, számtalan a gyakorlati feladataim során felmerült szakmai hiányosságomat figyelembe véve, meglátásomnak megfelelően úgy döntöttem, hogy hosszú távon én nem lennék megfelelő ember az informatikai részleg alkalmazásában.


A próbaidőm alatt igyekezetem ellenére is számos, s jobbára igen fajsúlyos problémát (pl.: FailOver rendszer replikációs hibájának elhárítása, szervertelepítés. Ferro informatikai rendszerének hibái, ISP-Config hibáinak felderítése, javítása, ...) nem, vagy nem elégségesen sikerült megoldanom, így határozottan úgy látom, hogy alkalmazásom folytatása a vállalat számára előnytelen, szakmailag kedvezőtlen s indokolatlan lenne.


Ennek megfeleően hétfői (Szept. 18.-i) nappal, amint az részedről lehetséges s alkalmas, azonnali hatályú felmondásomat szeretném írásban átadni, nálam levő céges eszközök (laptop, mobiltelefon) visszaadásával, munkajegyzeteim letételével együtt.


A letöltött próbaidő alatt elvégzett munkáim elégtelennek, avagy alkalmatlannak bizonyulását sajnálom, ugyanakkor őszintén kívánom s remélem, hogy e munkakörre mielőbb megtaláld az arra való kompetens s jó szaktudású alkalmazottad.


Üdvözlettel:

<... ...>

"


No, majd holnapra kiderül, mi lesz a vége! ... ;)

2017. szept. 17. 00:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!