Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tennél, ha a munkád már...

Mit tennél, ha a munkád már veszélyeztetné a családi életed, a párkapcsolatod, barátságaid?

Figyelt kérdés
Anyukámhoz eddig sem jártam sűrűn, mert nem igazán szereti, ha ott lebzsel nála valaki, plusz nagyjából soha nincs otthon, éli a kis mozgalmas nyugdíjas életét,vagy elmegy hetekre tesómékhoz, hozzájuk pedig nem megyek. Ünnepekkor (szülinapok, karácsony, szilveszter) anyum több hetet tölt nálam is. 1,5 éve dolgozom egy büfében. Messziről álommunkának tűnhet-nincs nagy hajtás, napi szinten 2-3 ezer forint a jatt, az alapfizetés pedig 8000/nap. Két egységre hárman vagyunk, 2 állandós, a 3. heti 2 napot dolgozik. És itt a bibi. A másik állandós kolléganőnek MINDEN hétvégéje szabad. Gyakran hétköznapokat is kér, így nekem 2-3 hetente van 1 szabadnapom, ráadásul most lett párom 1 hónapja, akihez néha szeretnék ellátogatni, illetve anyukámhoz is gyakrabban, mert a pénz most nem jelent akadályt. Jelenleg úgy néz ki, hogy legközelebb október első hetében lesz szabadnapom... Tavaly nyáron 42 napot is jöttem zsinórban. Mit tegyek? Reggeltől estig tartunk nyitva, konkrétan a boltba se tudok elmenni, ha valami nagyon fontos, reggel megveszem ha időm engedi, mindig korán kelek, későn fekszem és ez így fárasztó. Már gondolkodom ezen, hogy felmondok inkább. Ha a másik kolléganőnek lehet szabad hétvégéje, nekem miért nem? Nekem miért kell állandóan dolgozni? A főnökömmel nem lehet beszélni. Ha szabadnapot kérek, annyit mond, minek az nekem? Majd tereli a témát. Teljesen kiborultam. Mit tegyek?

2017. szept. 17. 10:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd ott! Ez embertelen, és teljesen szabálytalan.
2017. szept. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Plusz a főnököm a párkapcsolatomba is bele akart szólni, hogy néz már ki a srác, miért kellett olyan aki 200 km-re lakik, stb stb...nem ez az első eset...tavaly nyáron pont oda jött a barátaival, ahol randim volt egy sráccal, és nyíltan a fiú előtt beszólt, hogy nem hozzám való, minek foglalkozom vele... A srác ott is hagyott és többet nem beszélt velem...
2017. szept. 17. 11:00
 3/16 A kérdező kommentje:
Amúgy nem írtam, 24 éves lány vagyok, lassan családot is szeretnék már, de ha ki derülne, hogy teherbe estem, kirúgna, hogy semmilyen gyermekágyi támogatásba ne kelljen beszállnia, és nem is venne vissza dolgozni.
2017. szept. 17. 11:01
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
A helyedben azonnal felmondanék. Vagyis már rég felmondtam volna.
2017. szept. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Választanod kell. Azt válaszd, amelyik neked a fontosabb.
2017. szept. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Azt az időt, amit elvesz az életedből a főnök, soha sennivel nem pótolhatod! Jó dolog a pénz, de nem minden! Próbálj határozottabb lenni a szabadnapok kapcsán, a randevúd helyét, idejét ne kösd az orrára! Ne terelje a témát, ne mondja, hogy minek neked szabadnap: EZ JÁR!

Ha nem tudsz változtatni a főnök hozzáállásán, menj máshová dolgozni kevesebbért akár, de több pihenőidővel.

Van egy olyan érzésem, hogy a kolléganőd "természetben fizet" a sok szabadidőért...

2017. szept. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Kicsit azért félek lépni, hogy esetleg más helyen kirúgnak, vagy valami...De meg kell tennem, akkor is, ha az albérletem is bánja :( nem akarok idegösszeomlást kapni...
2017. szept. 17. 11:48
 8/16 anonim ***** válasza:
Keress másik melót. Egyébként meg a kismamák a terhesség 3. hónaptól védettek, nem lehet őket kirúgni, ha itt maradnál, addig titkolnád, és ha kirúg, megmondhatod neki, hogy a törvény szerint nem tehet semmit.
2017. szept. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Olvasgasd a Munka Törvénykönyvet.

Írd a valódi jelenlétiívet, és harcold ki magadnak a szabadnapokat, szabad hétvégéket. Keress egy munkajogászt, vannak ingyenesen, és kicsit nézz utána a törvénynek. Meg fogsz lepődni, mi minden járna neked.

Nyilván nem tartják be mindenhol, de azért legyél tisztába a jogaiddal.

Nem kell mindennap dolgoznod, ezt törvény tiltja.

2017. szept. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
A helyedben odaállnék a főnök elé, és kerek-perec megmondanám, hogy vagy ugyanolyan feltételekkel dolgozol, mint a másik munkatársad, vagy sehogy, el lehet rajta gondolkozni. Az meg, hogy azt mondja, minek az neked, akkor meg megmondanám, hogy semmi köze hozzá. Sokat nem veszítesz.
2017. szept. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!