Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » 6 hónapos próbaidő alatt...

6 hónapos próbaidő alatt felmondhatok a munkahelyen? (Postán) Többi lent.

Figyelt kérdés

Elkezdtem dolgozni a postán úgy, hogy 3 hónapig betanítanak. Abból 2 hetet a városomban, a többi 2 és fél hónapot pedig kispostán. Mivel minden nap korán kell kellnem a busz miatt, és későn érnék haza, így nem vàllalnám. Sokan ott hagyják a kispostát az utazgatás miatt,és a falvak nincsenek közel. Felmondhatok 6 hónap próbaidő alatt? 1 hetet dolgoztam (vagyis 1 hete kezdtem el betanulni) eddig.


20/L



2017. szept. 17. 11:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
próbaidő alatt bármikor indoklás nélkül felmondhatsz, valamint ha te nem felelsz meg a munkáltatónak, akkor ő is indoklás nélkül kitehet téged. erre való a próbaidő :) de téged nem tájékoztattak a munka jellegéről, amikor jelentkeztél? Ha tájékoztattak, akkor nem értem min lepődtél meg
2017. szept. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Bármikor felmondhatsz. Csak a próbaidő után már kerhetnek, felmondasi időt. Tájekozodj, keresgelj a megfelelő helyen a Munkatörvénykonyveben.
2017. szept. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Elolvastad, megértetted a munkaszerződésed mielőtt aláirtad?

Ha igen, akkor a választ is tudod.

2017. szept. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Próbaidő alatt bármikor (akár nap közben is) indoklás nélkül felmondhatsz minden további következmény nélkül.

Természetesen írásban. Kb. két sor az egész.

2017. szept. 18. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nagyon gáz, hogy csak 1 hete vagyok ott?
2017. szept. 18. 19:16
 6/9 anonim ***** válasza:

Mindenféleképpen. :)


Miért lenne gáz? A próbaidő erről szól, ezt a munkáltató is tudja.

Az mennyivel kellemesebb, ha végigdolgozod mondjuk a maximális 6 hónapnyi próbaidőt, és az utolsó nap jelzik, hogy holnap nem kell jönnöd úgy, hogy semmi nem utalt arra, nincsenek megelégedve a munkáddal? Na az lelkileg a pofára esés. Mégsem jogellenes.


Szaladj, ha nem tetszik, hisz még próbaidőn vagy, megteheted. :)

2017. szept. 19. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok, ahogy már mindenki leírta, pont ez a próbaidő lényege. ..hogy megismerd a munkád és ha nem tetszik akkor a próbaidő alatt bármikor felmondasz..gondolom a postán kérik írásban. ahol én dolgoztam, csak megmondtam a főnöknek (2 év munka után tehát nem próbaidőben) hogy szeretnék saját vállalkozásba kezdeni, még 1 hónapot maradok önszántamból "felmondási idő" gyanánt, hogy keressenek a helyemre embert.
2017. szept. 19. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A munkahelyemen volt olyan ember, aki a második nap reggelén telefonált be, hogy akkor kösz, de mégsem. Sőt, az egyik haver még 18-19 éves kora körül elvállalt egy olyan melót, hogy reggel 5-re kellett volna járnia. Az első napján bement hajnalban, elnézést kért, de neki ez túl durva, majd hazament aludni.

Az egy hét utáni felmondás egyáltalán nem kirívó eset.

2017. nov. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Akinek esze van, a postát elkerüli nagy ívben.
2020. jún. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!