Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi a véleményetek az olyan...

Mi a véleményetek az olyan főnökről, aki betiltja a munka közbeni rádióhallgatást?

Figyelt kérdés
Velem eddig egy helyen esett meg. Szálloda éttermében éjszakás konyhatakarító voltam. Egyedül végzendő munka volt. Eleinte volt ott egy rádió, ami szólt, és egész jól orvosolta a monotonitást. Aztán egyszer csak eltűnt. A recepciós srác mondja, hogy a főnök megtiltotta, mondván, munkahelyre dolgozni jön az ember, nem szórakozni. Ez mégis milyen mentalitás? Pláne, hogy ha valami, hát ez nem olyan munka volt, amibe belezavarna. Az ilyenek a hatalmukat akarják fitogtatni efféle módon? Veletek volt már hasonló?
2017. szept. 20. 21:34
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
96%

1. Ha tényleg nem hallja a rádiót senki más, csak egyetlen ember, akkor hallgassa tőlem.


2. Ami viszont a gyakoribb: valaki hallgatja a rádiót folyamatosan ezzel "szórakoztatva" a munkatársait, akik gyűlölik a rádióból ömlő mocsokzenét és szeretnének inkább csöndet. Ebben az esetben nagyon helyes, ha betiltják.

2017. szept. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés mennyire hallatszik ki, mennyire rontja az étterem hírnevét. Egy szállodánál azért nem jó pont ha a vendégnek a takarító rádiójának óbégatását kell hallgatnia. Másrészt a munkatársakat is simán zavarhatja.


Amúgy van egy jó megoldás: FÜLHALLGATÓ.


Én csak azt használom, nekem f..szom tele van az emberekkel akik mobilról bőgetik a tüc-tüc meg sáválé "zenét".

2017. szept. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
59%
Ha más nem hallja a rádiót, akkor nem jogos a megtiltása, senkinek semmi köze ahhoz, hogy valaki saját magával mit csinál, még a főnöknek sem.
2017. szept. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
2: Ott egyáltalán nem hallatszott ki a konyhából. A fejhallgató pedig szerintem azért nem jó, mert esetleg nem hallok meg valamit, amit meg kellene.
2017. szept. 20. 21:54
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha a munka rovására megy a rádióhallgatás, akkor jogos.

Nekünk van egy rádiós óránk, de tök süket. -2. szint. :D

Viszont kaptunk Bluetooth-os hangszórót. Telefonról nyugodtan szólhat a tuc-tuc. Igaz megfelelő hangerővel. Ha pedig a +3 +4-es szinten vagyunk, akkor fülhallgatóval hallgathatnánk, de azt nem tesszük. Zavarna minket. Ha valaki odajönne kérdezne valamit, akkor nem hallanánk.

2017. szept. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Bárhogy is nézzük, az általam írt esetben egyértelműen hatalmaskodásról volt szó. Mert mi az, hogy nem szórakozni jár be az ember? Vagy ha tényleg azt hiszi, hogy majd attól lassabban megy a konyha csutakolása, hogy szól valami a háttérben, akkor az igencsak megkérdőjelezi az elmeállapotát. Azóta bárhol dolgoztam konyhán, szinte mindenütt tolerálták a rádió vagy zenehallgatást.
2017. szept. 21. 08:28
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Egy ilyen helyem volt, egy autóalkatrész-raktár, ott azért nem lehetett rádiót hallgatni, se zenét fülessel, mert balesetveszélyes, ha esetleg nem hallod meg, hogy zuhan rád a nyolc méter magas polc. Ez szerintem teljesen korrekt.

Most egy irodában dolgozom, az a szabály, hogy a szobában lévő összes embernek bele kell egyeznie, hogy szólhat a zene hangosan; ha valaki csendet akar, akkor fülhallgatózunk. De szerintem ezt fölösleges szabályba foglalni, normális munkatársaim vannak, sosem volt még hiszti abból, hogy valaki csendet akart, és megkérte a többieket, hogy kapcsoljuk ki: tudomásul vettük. A főnök meg meg van róla győződve, hogy ha meghagyja a dolgozóknak ezeket az apró örömforrásokat, akkor jobban megy a munka.

2017. szept. 21. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
68%

Értem a kérdést, a reakciót NEM.

Mellesleg a füllhallgatót nem kell mind2t a fülbe dugni. Így hallani ha netán valami " veszély " közeleg.

Írta valaki, rádzuhan egy polc. Annak vannak többnyire előzetes hangjai.

2017. szept. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
51%
venni kell egy saját rádiót, azt nem tudják sutyiban elvenni.
2017. okt. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
9: Az a rádió is valakié volt, úgy emlékszem. És nem elveszik, hanem megtiltják a használatát. Teszem azt, kirúgással fenyegetnek.
2017. okt. 6. 02:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!