Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Negatív dolog az ha valakinek...

Negatív dolog az ha valakinek egész életében csak egy munkahelye lesz?

Figyelt kérdés
Felvettek egy helyre elég régóta 10 éve ott vagyok és úgy érzem hogy én innen szeretnék nyugdíjba menni. Ez egy negatív dolog?
2017. szept. 23. 16:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mitől lenne az ?! Fizetés , társaság ,munka megfelelő? Szereted ? Tudod valamikor ez így működött ,az inas odament szakmunkás vizsgát követően dolgozni, onnan ment nyugdíjba. Ha neked jó ,ne érdekeljen mi a trend.
2017. szept. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Több tényezőtől függ, elsőként a fizetés, ha kiemelkedő fizetést adnak 200 felett, határ a csillagos ég, és akkor még jönnek a juttatások, akkor el lehet lenni egy helyen.

Leginkább olyanok dolgoznak 5-10-15 évnél több időt az adott cégnél, akik elégedettek, közép/felsővezetők, átlagos alkalmazottak de jó körülmények között.



A másik dolog amikor valaki élete során 4-5 helyen is dolgozik huzamosabb ideig, de váltania kell mert nem mindegy hogy eddig 140-ért dolgozott, ezután pedig fix 160-170ért.

2017. szept. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem negatív. 30 éve még ez volt a normális a szüleink idejében.

Én mondjuk iszonyúan unnék egész életemben ugyanott melózni, de az emberek mások, ha te jól érzed ott magad, akkor miért lenne ciki vagy kínos?

2017. szept. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha jól érzed magad, akkor ez iszonyú mázli!
2017. szept. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem negatív. Van egy kollégám, aki -- kapaszkodjatok meg -- 65 éve, 1952-óta dolgozik itt. Immár rég nyugdíjas, de így is heti legalább háromszor bejár. 50-60 éve itt dolgozó kollégák többen is vannak. Nagyon tisztelem őket. Sőt azt gondolom, hogy sok nehéz pillanatban ezek az emberek tartották működőképesen az intézetet. Nekik meg a munkájuk az -- egyik -- hobbijuk is egyben. Gyerekeiknek családja van, sőt általában az unokák is nagyok már. A munkában hasznos elfoglatságot találnak. A szakmai tapasztalatuk meg felbecsültehetlen a fiatalabb kollégák számára is.
2017. szept. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Miert lenne negativ? Orulj hogy jo melod van ezek szerint, sokan a keves fizetes vagy pocsek munkatars/fonok miatt valtanak allandoan.

En is a 11-ik evemet huzom ugyanannal a "cegnel".

2017. szept. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Igazából nem értem a kérdést.


Ha most azt mondanánk hogy igen, negatív, akkor ott hagyod?


Amúgy szerintem tök jó az ha valakinek az élete része a munkahelye. Én mindig szívesen hallgatom olyan emberek történeteit, akik egy életet leéltek egy munkahelyen. Például beszéltem idősebb bácsival aki a Csepel teherautó gyárban dolgozott, gyakorlatilag élőben látta a történelem egy részét. Vagy régi Malév pilóták, vasutasok is folyamatosan tudnak sztorizni. De még egy szimpla gyári munkás is akár.


De sajt munkatársaim nagy része 10-20 éve van a cégnél. A többségük gyakorlatilag a kezdetek óta.

2017. szept. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
83%
ez egy jó dolog, azt jelenti megtaláltad a helyed, jól érzed magad stb. van egy jogász csaj ismerősöm, két éve végzett, már a hatodik munkahelyénél tart, na ez az ami elgondolkodtató és nemnormális dolog szerintem. hisz ha jó munkaerő lenne megkellene állnia az első helyen a helyét.
2017. szept. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!