Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit lehet tenni, ha rossz...

Mit lehet tenni, ha rossz viszonyban váltam el az előző munkahelyemen a főnöktől, de az új helyen kérnék a referenciát?

Figyelt kérdés

Rákérdeznek általában az előző munkahelyre és én viszont nem tudom megadni az előző főnököm tel.számát. Nem történt semmi rendkívüli,vagy tettlegesség, hasonlók,csak egyszerűen nem egyeztek az elképzeléseink a munkáról, úgy éreztem igazságtalanok velem és túldolgoztatnak.

Mit lehet ilyenkor tenni?



2017. szept. 27. 14:41
 1/8 anonim ***** válasza:
61%

Nem tudom a telefonszámát. Kitöröltem az összes volt kolléga / főnök számát.

Vagy egyszerüen a telom " önállósította magát " kitörlődőttek a számok. ( az ördög sose alszik. bármilyen hihetetlen törlődött ki nekem is valamiért a listámból )

Előzö melohely papírjaidat vinned kell, illetva azon a bizonyos rózsaszínű könyvecskében, ott a pecspét. Nem lehet letagadni hol is voltál.

Biztos hogy kérnek " referenciát "??

2017. szept. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha van HR a cégnél, az ő email címüket/telefonszámukat kell megadni. A legtöbb cég csak a dátumokat és a pozíciót igazolja vissza, semmi mást.
2017. szept. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A rózsaszín könyvben ott van minden ahogy írták. :( Nem tagadhatom le. Nem sokáig voltam ott, próbaidő alatt mentem el egyébként. Önéletrajzba pedig nem akartam beírni. Referenciát nem biztos hogy majd kérnek, csak hallottam hogy valakitől kérnek, valakitől nem. A lényeg, hogy ilyen kevés ideig voltam csak ott és ez hátrányt okoz.
2017. szept. 27. 16:08
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezért jó külföldön élni. Itt nincs ez a rózsaszínkönyves, kilépő papíros hülyeség, meg hogy informáld le a munkahelyedet, hogy hova mész át dolgozni. Én egyik melóhelyen összebalhéztam a főnökkel, ami végül az elküldésemhez vezetett. Soha semelyik későbbi munkahelyemnek nem jutott tudomására. Pedig egyszer, mivel akkor még nem volt más, referenciának is beírtam.
2017. szept. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ezt a referenciát sem értem, mert őszintén bárkinek a telefonszámát megadhatjuk, nem hinném hogy a legtöbb munkahely azt lekövetni hogy kivel is beszél. Meg abban az esetben is a munkavállaló tűnhet hátrányos helyzetűnek,ha nem is az ő hibájából veszítette el az állását. Lehet egy hónap alatt úgy kicsinálta a főnök próbaidő alatt, hogy tesztelje mondjuk a sztressztűrését, hogy elüldözték. Ilyenkor az új helyen vagy elhiszik vagy nem.
2017. szept. 27. 17:41
 6/8 anonim ***** válasza:

4-es, boztos vagy benne?


Svájcban MINDENHOVÁ (nagyobb cég) kötelező a referencia, anélkül szóba sem állnak veled.

2017. szept. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
6: Én Hollandban élek. Azt nem tettem hozzá, hogy mosogató-takarítómunkákat végzek. De én tényleg így tapasztaltam. Mindazonáltal Svájc nem EU-tag, tehát érthető ha ott másképp van, meg eleve letelepedni is nehezebb, ha jól tudom.
2017. szept. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja, és még hadd tegyem hozzá, hogy itt - ha rendesen bejelentve dolgozol-, marhára nem tehetik meg azt, hogy azért kirúgnak, mert megbetegszel. Mert ez esetben olyan pert, majd bírságot kapnának, hogy attól koldulnak.
2017. szept. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!