Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az a tendencia, hogy egy hét...

Az a tendencia, hogy egy hét alatt munkát találnak az emberek?

Figyelt kérdés

Még ki sem pihentem az előző munkát, még el sem kezdtem munkát keresni, de már azt kérdezgetik, hogy van-e már új munkám.

Retteneteden bosszant. Én gondolkozom rosszul?


2017. szept. 30. 06:43
 1/9 A kérdező kommentje:

Tegnap volt az utolsó munkanapon, igaz két hete tudom hogy ez lesz, de még akkor sem itt tartanak a gondolataim.

Szeretném átgondolni merre tovább.

Ez olyan rossz lenne??

Azt érzem hülyének néznek miatta.

2017. szept. 30. 06:45
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

nem mindenki teheti meg, hogy kihagy egy két hónapot és egyáltalán nem dolgozik ezidő alatt, biztosan ezért kérdezgetnek... általában az ember úgy hagyja ott a munkáját, hogy már felvették máshová.

De ha te megteheted, akkor miért ne tennéd meg?


Egyébként hiányszakmák esetén 1-2 hónap az új munka esélye. Túlképzettség vagy tömegszakma esetén inkább fél év, vagy több.

2017. szept. 30. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én direkt úgy terveztem, hogy tudtam a felmondás után pár hónapig nem fogok dolgozni, hogy "regenerálódjak". 4 hónapig voltam otthon az új munkahely előtt.

Ha úgy gondolod, hogy szükséged van időre, akkor ne izgasd magad a dolgon :)

2017. szept. 30. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%
Én is azt mondom , h jó a dolgokat átgondolni és erre idöt szakitani , föleg kipihenni ami volt , h jobb döntéseket hozhassunk
2017. szept. 30. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én eléggé mobil személyiség vagyok, szóval ha valami nem tetszik, amivel nem tudok megbarátkozni vagy nem tudok rajta változtatni, akkor minden további nélkül akár másnap kilépek.

Az sem zavar ha elkell költözzek egy másik városba vagy hasonló.


Így a leghosszabb munkakeresésem, 2 hét volt.


Amúgy azért kérdezgetik, mert ez egy olyan szakasz, amitől sokan rettegnek. A munka pénz, a pénz meg az élet. Ha nincs munkád, akkor nem lesz mit enni, stb.

Egy szinten féltenek és kíváncsiskodók is.

2017. szept. 30. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés hogy megteheted-e, hogy otthon pihengess heteket-hónapokat. Ha igen, nyugodtan mondd meg az ismerőseidnek, hogy foglalkozzanak a maguk dolgával, majd te tudod szépen, mikor lesz másik munkád.

Ha nem kerestél még másik helyet, nyilván nem fenyeget se téged, se a családodat az éhenhalás meg a víz-gáz-villany kikapcsolása, innentől magánügy.

2017. szept. 30. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem az a tendencia, hogy egy hét alatt munkát talál az ember, hanem az, hogy addig nem mond fel az előző munkahelyén, amíg nincs egy biztos második, ahol azonnal tud kezdeni. Az emberek legnagyobb része nem engedheti meg, hogy munka nélkül maradjon egy-két napra sem, nemhogy hetekre vagy hónapokra, ezért nem szoktak addig otthagyni egy állást, amíg nem írtak alá máshol egy új szerződést.
2017. szept. 30. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
66%

A tendencia inkább az, hogy ha valaki felmond, tudja hogy váltani fog, akkor előre keres munkahelyet.


Na meg ki hogy áll hozzá. Van aki meg sem teheti hogy nem dolgozik, mert a fizetése éppen elég arra hogy ne haljon éhen. Ha meg többet keresel akkor munka nélkül többet is buksz.


Például én 350 felett keresek, minden egyes le nem dolgozott hónappal ennyi pénzt buknék el. 1 hónapnyi pénzem fedezi fél évre az albérleti szobám árát. Vagy egy baromi jó új gép árát. Vagy egy iPhone árát. 3-4 havi fizum már egy 1-1,5 millió közti kompakt autó ára.


Viszont pont a munka körforgása és darálása miatt meg tudom érteni hogy az ember szabadságra is vágyik. Én is tuti hagynék magamnak egy kis időt regenerálódásra, kikapcsolódásra egy hosszabb munka után.

2017. szept. 30. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Lehet találni akár másnapra is munkát, nem nehéz. De az nagyrészt alja munka. Árufeltöltés, kasszázás, gyorsétterem meg hasonlók minimálbérért.

Normális munkát találni, az nehéz!

Addig pedig el lehet dönteni mennyire van szükség a pénzre hogy míg normális helyet nem talál az ember addig munkakeresés mellett elmenjen ezekre a fentebb említett munkákra.

2017. szept. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!