Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan lehet azt összehozni,...

Hogyan lehet azt összehozni, hogy ne fájjon annyira?

Figyelt kérdés

Ami annyira fáj, az az, hogy a munka mellett alig jut idő arra, amit igazán szeretnék csinálni. És itt nem arra kell gondolni, hogy hobbiszinten űzni akarok valamit, hanem arra, hogy pl. a szeretteimmel legyek, annyi időt tudjak velük tölteni, amennyit szeretnék. De már ott tartok, hogy az alap dolgokat, amik az egészség, jó közérzet fenntartásához szükségesek, azokat sem tudom megadni magamnak. Gondolok itt egy finom vacsora elkészítésére, vagy egy jóleső forró fürdőre esténként. Mert válogatnom kell, hogy most akkor vagy ezt, vagy azt. Vagy a párommal töltöm az időmet (azt a 4 órát ami a napból erre maradt), viszont akkor nem tudok normálisat kajálni, nem is tudok fürdeni; vagy akkor magamra szánok időt, és akkor meg azért érzem rosszul magam, mert tőle kerülök távol. De a szüleimet sincs időm meglátogatni minden hétvégén, pedig nagyon hiányoznak. Alkalmazott vagyok és úgy érzem, elrabolja az összes időmet az, hogy egy másik embernek tömöm a pénzt a zsebébe, ahelyett, hogy én érezném jól magam. És persze a munkahelyen elvárják, hogy 100%-osan legyél ott, ne is legyenek emberi érzéseid, ne legyen sose rossz kedved, mert azt hagyd meg otthonra, arra a kevés időre ami jutott neked, hogy kihasználd. De persze sportolj, legyen társasági életed, étkezz egészségesen, aludd ki magad, legyél stresszmentes, legyenek gyerekeid, mert az fontos, hogy tovább örökítsd a génjeid, de te legyél 100%-osan toppon. Ezeket egyszerűen nem lehet összehozni, a hétvége kevés erre. És ezt mégis hogy várhatják el? Ott tartunk, hogy egyre több munkáltató várja el, hogy túlórázz, mert erősen ajánlott, de már eleve is rohadt sok időt töltesz bent a munkahelyen, hogy termeld nekik a profitot. Megmondják mikor mehetsz szabadságra, nézd azt, hogy ki mikorra írta be magát szabira, neked meg jut ami marad. Én ezzel egyszerűen nem tudok azonosulni, mégis azt látom az emberek arcán, hogy érdektelenek, és azt mondják "hát ez mindig is így volt, ez van, nem tudunk mit csinálni"... sőt, valaki már annyira azonosul ezzel, hogy szívén viseli ha a cég elesik pár forinttól, mert valaki hibázott. Uramisten! "Mert dolgozni kell".

Oké, én ezt értem, én szívesen dolgozok, ha tudom, hogy van értelme annak amit csinálok. De akárhová kerülök, mindenhol leszarják hogy hogyan tanulsz be. Bedobnak a mélyvízbe, oldd meg magad, de ettől függetlenül illeszkedj be, meg legyen kedved ott lenni napi 10 órát minimum, éhbérért dolgozni és ehhez persze vágj vigyorgó pofát.

Hogyan lehet ezt elfogadni? Vagy érdemes egyáltalán elfogadni?

Én próbálkozok pozitív lenni, de amikor arra jutok, hogy a 30 forinttal olcsóbb kávét vegyem-e meg vagy most megengedhetem-e magamnak a luxust, akkor rájövök, hogy én ezt az egész szart nem is akarom csinálni, ekkora szenvedés árán. Amikor így szart sem kapok azért, amiért dolgozok.


2017. szept. 30. 12:50
 1/4 nrobi11 válasza:
Én váltottam.Havi 250 óra után 170re és van időm szinte mindenre.És 4 hónap után sikerült beilleszkedni.3 hónapos gyerek mellett elkezdtem gitározni és mellette focizok stb.És gagyi fizetésből építkeztünk.17 év után megérdemeltem..Robi
2017. szept. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyetértek veled. És nem tudom hogyan lehetne összehozni. De én is gyűlölöm ezt! Az élettől is elment már a kedvem emiatt, az ember nem robot, nem azért él, hogy dolgozzon, hanem azért dolgozik, hogy éljen! Miért nem látják ezt az emberek????
2017. szept. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Na én is pont ezen gondolkoztam el a mai nap...nincs időm "feltöltődni", kikapcsolódni egy igazit. :( Pedig rám férne.
2017. szept. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én nekem is úgy alakult az élet, hogy sajnos számomra nem igen profitálható munkákat kell csináljak. Bár én azért különbözöm a te helyzetedtől, de mivel jártam ebben a cipőben is, ezért tudom milyen. Valahogyan meg kell találjad a középutat, és elhatározni magadat hogy FEJLŐDJ tovább, hogy ne legyen ilyen helyzet, hogy ne tudjon semmi ilyesmi előfordulni, soha a büdös életben. Sajnos szomorú a sors, de valamikor hiába a sok visítás, szomorúság, ha az ember bizony, azt kapja, amit megérdemel, még ha nem is ismeri el.


Küzdeni kell ellene, de ez a küzdés garantálom hogy nem feltétlenül lesz élvezetes és vidám dolog. :(

2017. szept. 30. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!