Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy lesz egy sima munkásból...

Hogy lesz egy sima munkásból csoportvezető?

Figyelt kérdés
A munkahelyemen két olyan ember is van aki sima aruosszekeszitokent kezdte megis az egyikbol ket ev utan csoportvezeto lett mert ugy lattak jol dolgozik es tobbet a tobbinel,a masikbol meg muszakvezeto.. A fonok, csoportvezeto,muszakvezeto szerint nagyon jol dolgozok az alapjan mondtak,hogy sokszor ossze szamoltak hany boltnak keszitettem ossze a megrendeleset,a tobbiekhez kepest,belolem meg se lett mas beosztasu ember..De sokan azt mondjak,hogy a legjobb dolgozot hulye lenne a fonok kivenni a tobbi kozul hisz nem menne olyan jol a munka...Megis a legtobb ismerosombol ugy lett magasabb beosztasu,hogy sokkal jobban dolgozott a tobbinel....
2017. okt. 5. 10:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
65%
Jobban dolgozik, bem lògja el a munkaidőt, stb. Tudod, a 15 percenkènt dohànyozni meg Wc-re jaròk nevezik őket csòkosnak. Van, aki dolgozni jàr be. Na ez az ami hiànyzik sok emberből.
2017. okt. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

En nem szoktam ellogni a munka idot de meg a szunetemrol is elobb bejovok vagy meg se tartom a megjaro szunetem

.

2017. okt. 5. 10:20
 3/12 A kérdező kommentje:

Engem megtanitottak olyanra ami nem az en munkakorom,nem kene h megtudjam csinalni... A tobbiekkel ezt nem jatszottak ezt el

.

2017. okt. 5. 10:28
 4/12 anonim ***** válasza:
34%
Sehogy a műszakvezető túl hitetlen 2 év után biztos ismeretség meg ha így neveznek ki embert jövője nem lesz a cégnek híd el .
2017. okt. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Engem anno 5 hónap után neveztek ki, mert megüresedett egy hely, aztán egy év után még eggyel feljebb léptem, mert ott is lett egy hely.

Szóval szerintem először is kell, hogy legyen egy üres pozíció, ahová ki tudnak nevezni. Gondolom, ha lesz ilyen a te neved fog szóba kerülni, ha ennyire elégedettek veled :)

2017. okt. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

A kérdezővel, meg a többi hozzászólóval is egyetértek, én is megtettem mindent, de azért essék szó a seggnyalókról is, 8 általánossal műszakot vezet... Jah.

Mondjuk én jóval később kerültem a céghez, de a legnagyobb bajom ezzel kapcsolatban, hogy egy hót buta ember ha hatalomhoz jut, a mezei dolgozókkal ott cseszik ki, ahol csak tud. Járt a szája, állandóan ordibált, mindenkit lealázott, intelligenciája egyenlő volt a nullával. Biztosan van ellenkező példa is, de sajna ezt tapasztaltam. Aztán letörték a szarvát, el is húzott. Hogy tanult-e belőle, azt nem tudom, de a lényeget remélem, érthetően le tudtam írni.

2017. okt. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én azért is irtam hogy, lehetetlen mert nekem is ez a tapasztalatom ismertem ilyen müszakvezető és el is mentem onnan.Nem értet semmihez azután az emberkéit rakta be magasab pozicioba akik szintén alkalmatlanok voltak.De vicc a cég külföldi volt és nagyon örült hogy, szolga lehetet 8 általános is viheti ha külföldön mindent ki dolgoznak ide csak olcso munkás miatt jönnek.De kint az ajtónál elkülték volna mert van komonista rendszer barátot rakunk az üzletbe mert nem versenyképes.
2017. okt. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
1: Ebben tévedsz. Csókosoknak azokat nevezik, akik direktbe benyalták magukat a főnöknél, a többi dolgozóval ellentétben nekik minden el van nézve az egyórás késéstől a fél műszak átlazsálásáig. És rendszerint spicliskednek is a többi dolgozóról a mélyen tisztelt főnöknek.
2017. okt. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Én azt gondolom egy jó vezető ráérez, illetve tisztában van azzal, ha valaki csak nyal és azzal, ha valaki jó melós, párosuljon az akár nagyfokú szerénységgel, avagy hatalmas szájjal.

Vezető szerepre nem alkalmas mindenki. Ugyanannyira hátrány, ha valakinek nagy a szája az arcával együtt, mint az ha valaki szerényke és nem meri odamondani mi a helyzet. Tőlünk sorra dobják ki azokat a vezetőket, akik nagy pofával söprik a vállukról a "hülye kis melósok" problémáit. Hogy miért? Mert normál munkahely mára már eljutott odáig, hogy a dolgozókat nem lehet pénzzel megfogni többnyire, hiszen az azonos állások között igen kicsi fizetésbeli különbségeket lehet találni sokszor. Akinek van egy kis tejbe aprítani valója, az holnap után megpattan, ha nem normál emberhez méltó bánásmódban részesül.

Abszolút jó példa a mi munkahelyünk és a társcégünk. Ugyanazon munkakörökben, ott havi rendszerességgel hullanak ki emberek, mert a főnök főnök és nem vezető. Úgy beszél szerencsétlen emberekkel, mint akit a s*ggéből rángatott elő, pedig bármit is tett, ezt a hangnemet szerintem senki nem érdemli meg.

Nálunk 15-20-30 éves munkaviszonnyal dolgoznak emberek, akik azt mondják, hogy hülyék lennének elmenni nettó 20 ezer forinttal többért, amikor itt megbecsülést kapnak a munkájukért, nem kell könyörögniük szabiért, nincs letépve a fejük, ha késnek 10 percet, nem dől össze a világ, ha el kell szaladni a gyerekért, mert rosszul lett a suliban, stb. Igen, kell tudni dorgálni, el kell mondani a munkásoknak, ha valamit nem jól csináltak, mit okoztak ezzel stb., de ezt lehet normálisan is úgy, hogy megértse és el is gondolkozzon rajta, mégse érezze úgy, hogy nem mondhatja el őszintén ha hibázott.

Vagyis normál helyen úgy lehet egyszerű melósból vezető, ha jól dolgozik, megbízható, pontos, vannak vezetői ambíciói és illik a "cégképbe", vagy is jó vezető lenne belőle. Ezen felül pedig megüresedik egy hely és nincs több potenciális jelölt. Az sem árt, ha belső pótlásban gondolkodik a felsővezetés, nem teljesen új embert szeretnének felvenni az adott posztra.

A hozzászólásokra reagálva nálunk több 8 általánossal rendelkező csoportvezető van. Bizony "barnább" is... Még is jól csinálja a dolgát! Kivétel nélkül mindannyian a melósok közül lettek kiemelve.

2017. okt. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Úgy lesz, hogy ő van a legjobb barátságban azokkal, akik a kinevezéséről dönthetnek. Ennyi kell hozzá, nem több. Nálunk is legutóbb olyan emberből csináltak műszakvezető helyettest, aki 1 éve sincs ott, de a legjobb barátnője a mostani műszakvezetőnek. :D Szóval emiatt került oda protekcióval már eleve, és emiatt lett előléptetve is. Később odahozta a testvérét is, őt meg egy másik részleg műszakvezetőjének akarják berakni, pedig alig pár hónapja van ott. Szóval protekció kell hozzá, ugyanúgy, mint a felvételhez a legtöbb helyen.
2017. okt. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!