Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért van sok ember azon a...

Miért van sok ember azon a véleményen, hogy jobban megéri gyógyszerésznek, mint orvosnak tanulni?

Figyelt kérdés
Jelenleg gyógyszerésztudományi egyetemen vagyok elsőéves, orvosira szerettem volna menni, de egy pont híján nem vettek fel. A környezetemben minden ember azt hajtogatja, hogy mennyivel jobb gyógyszerésznek tanulni és az Isten jelzése, hogy 1 pont miatt ide kerültem. Eddig a zh-im mind 90 % körüliek, a latin és angol szócetlim 100 % lett mindkettő, és igazából lennék is gyógyszerész, meg nem is. Az biztos, hogy háziorvos 1000-szer jobban szeretnék lenni, de mindenki le akar beszélni, hogy újraérettségizzek kémiából és hátha felvennének orvosira. Tudom, hogy baromira nagyon nehéz az orvosi egyetem, a bejutás csak kis jelképes valami a vizsgákhoz viszonyítva. Megkérdeztem 5 embert, aki már elvégezte az orvosi egyetemet, hogy újra ezt választaná-e. Eléggé szomorú, hogy az 5 emberből 1 orvos mondta azt, hogy mégegyszer az orvosi pályát választaná. Én ennek ellenére ezt szeretném csinálni, de a családom valamiért nem támgatja, ők szószerint örültek is neki, hogy gytk-ra vettek fel.. annyira erős meggyőződésük, hogy a gyógyszerészi hivatás jobban megéri. Állandóan azzal érvelnek, hogy 6 év helyett 5 év az egyetem, magasabbak a kezdő fizetések, kevesebb stressz, nincs ügyelet, szerintük az orvosok csak rabszolgák. Eléggé megromlott már a kapcsolatom emiatt a családdal, nincs is kedvem hétvégente hazautazni. Szívem szerint el sem kezdtem volna a gyógyszeréstudományi egyetemet, de megmondták, hogy akkr mehetek, amerre látok.. Ti hogyan győznétek meg őket, hogy engedjék eg hogy kémiából érettségizzek újra?
2017. okt. 9. 23:30
 1/8 A kérdező kommentje:

Ja és nagyon kedvesek... Eddig állandóan azzal bántottak, hogy nem fognak felvenni orvosira.. Igazuk is lett, bárcsak 417 helyett 418 pontom lett volna. Még a fogorvos is szívesebben lennék, mint gyógyszerész. Oda felvettek volna, de nem jelentkeztem.

Most pedig azzal csesztetnek, hogy nem tudo elvégezni az egyetemet úgy sem, jobb lett volna, ha agrárra megyek vagy tanárnak. Igen, ilyen ötleteik vannak, hogy megyek agráregyetemre, ha nem bírom a gyógyszerészt..

Tudom, hogy a legnagyobb hibás én vagyok a történetben, mert elszúrtam az emeltszintű kémiát, pedig tényle sokat készültem rá, ennek ellenére nem a várt eredményt értem el.

2017. okt. 9. 23:35
 2/8 anonim ***** válasza:
78%

Ha ennyire minden vágyad az, hogy orvos legyél, akkor miért nem jelentkeztél Pécsre is? Ott csak 416 volt a ponthatár, bár gondolom ezt te is tudod.

Szerintem felesleges az idődet gyógyszerészeten vesztegetned, ha nincs hozzá kedved.

Egyébként meg tény, hogy a gyógyszerészek kezdőként többet keresnek, kevesebb ideig tart az egyetem és kevesebb stresszel járó hivatás, mint az orvosi, de ha te tényleg orvos szeretnél lenni, akkor téged ez nem kell, hogy érdekeljen, másoknak meg felesleges megmagyarázni.

A helyedben én egyébként nem kérném a családom áldását, hanem szépen magamtól mennék, és újraérettségiznék kémiából. Nem is muszáj megtudniuk. Annyi pénzt gondolom valahogy csak összeszednél, hogy ki tudd fizetni az árát. Amúgy meg keress munkát és albérletet (szobát), a szüleidnek még csak azt sem muszáj megtudniuk, hogy kiiratkozol az egyetemről, ha már ennyire nem támogatnak az álmaidban.

Orvosin pedig rengetegen vannak, akiknek nem sikerült elsőre bejutniuk, nem kell hibásnak érezned magad. Én most vagyok elsőéves orvosin, kb. a csoportom fele nem idén érettségizett először, de 30+ és 40+ éves évfolyamtársaim is vannak. Ha ezt szeretnéd csinálni, akkor hajrá, ne add fel!

2017. okt. 9. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Igazad van, most Pécsen lehetnék Debrecen helyett, de ez is a családom szele volt. Debrecen közelebb van és itt van a keresztszülem lakása, ahol az unokatestvéremmel lakunk ketten.

De tényleg nem tudom, hogy mit csináltam rosszul.. minden energiámmal azon voltam 12-ben, hogy a legjobban teljesítsek és felvegyenek. Egyébkén az összes tanár nagyon meglepődött, amikor megkaptuk az emelt eredményeit. A tanár, aki tanította, azt mondta, hogy 15 %-kal jobbat várt volna tőlem..

Gondolom megoldom valahogy akár titokban is az újraérettségizést, de nagyon nem jó ez így, hogy ennyire nem hisznek bennem. Eddig az volt a terítéken a szüleimnél, hogy nem vesznek fel orvosira/ gytk-ra, most pedig az, hogy nincs szerintük annyi tehetségem, hogy elvégezzem, ezért kellett volna könnyebbet választanom.

Eddig szerintem nem rossz, amilyen eredményeket elértem egyetemen. rengeteg embernek meg sem lett az a zh, ami nekem 90 %-ra sikerült.

2017. okt. 10. 00:02
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha orvos akarsz lenni akkor ne pazarold a féléveidet feleslegesen. Éretségizz újra és jelentkezz jövőre.

Egyébként hamár agráregyetem, akkor ott az állatorvosi :D

2017. okt. 10. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem is jobb a gyógyszerész, sokkal többet kereshetsz vele, és végülis az is egészségügy. Háziorvos biztosan nem lenénk, hogy az öregek kínjait hallgassam naphosszat.
2017. okt. 10. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Váltani barmikor lehet,de ha te tudod, érzed,hogy mit szeretnél akkor minél előbb kövesd az almaidat.Ha olyasvalamit tanulsz amit nem szeretsz fennáll a lehetősége annak is mégha most jól is haladsz,hogy idovel az elegedetlenseg miatt kiégsz.
2017. okt. 10. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
54%

Hát ha nem akarsz minden erőddel gyógyszerész lenni , és nem csinálod emiatt az egyetemet szívvel-lélekkel , nem fogod tudni elvégezni. Az , hogy most a zh-k jól sikerültek nem jelent semmit , az első félév móka és kacagás. Na de ami azután következik....

Szóval ha nem akarod akkor hagyd abba , mert ezt akarat nélkül tényleg nem lehet megcsinálni.

Üdv.: Egy V. éves gyógyszerészhallgató Debrecenből.

2017. okt. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Végül, hogy döntöttél?
2021. ápr. 14. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!