Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » 18 éve dolgozom egy multinál....

18 éve dolgozom egy multinál. Lassan haladtam előre a ranglétrán. A jelenlegi munkakörömet pályázattal nyertem. Ezután jött egy új csoportvezető és egyik napról a másikra leváltott. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Szerintetek mit tehetek most? Állítása szerint meg van elégedve a munkámmal, de valami külsős srácot tesz be helyettem, mert hogy ő keni vágja az angolt. Legalábbis jobban mint én. Viszont szakmai tudása kb. 0 hozzám képest. Végzettsége sincs. Kétségbe vagyok esve hogy most mi lesz. Már lassan kezd rámenni a családi életem is. Sajnos elég lelkis típus vagyok. Mit javasoltok? Aláírjam az áthelyezésem meg a bércsökkentést? Vagy beszéljek a nagyfőnökkel? Járt már valaki hasonlóan?

2017. okt. 13. 20:56
 1/6 anonim ***** válasza:
91%

Beszélj a főnököddel, de sajnos erős a gyanúm, hogy az illető valakinek a valakije.

Max jogi útra terelheted a dolgot, de ne nagyon reménykedj

2017. okt. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én pont így jártam. Felmondtam, és nem bántam meg.
2017. okt. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kell a csókosnak a helyed, ennyi.

Az a kérdés, hogy az új csoportvezető csókosa e a nagyfőnöknek.Ha igen, nem tehetsz semmit.

Igazából nulla hozzáértéssel csak x ideig lesz ott bár ha dolgozol helyette kevesebbért és másik asztal mögött....szokás ezt is tenni...ocsmány cég az ilyen.


Kevesebb munka, kevesebb pénz, de több szabadidő...hol itt a baj:)

2017. okt. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
hiába helyeznek át, jogszerűen nem csökkenthetik a béred
2017. okt. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Őszintén szólva, azon gondolkodtam én is, hogy beszélek a nagyfőnökkel, bár úgy hallottam, hogy ő nem akart beleszólni a csoportvezető döntésébe. Annak ellenére, hogy anno engem pont a nagyfőnök nevezett ki. Szóval akármit is csinálok, tuti szarul jövök majd ki belőle. Viszont lehet, hogy nyugodtabban alszok majd...
2017. okt. 13. 21:30
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván a nagyobb főnök döntése volt, hogy csoportvezetőnek külsőst nevezett ki. Gondolom te is megpályáztad a csoportvezetői helyed, így természetes hogy az új csoportvezető téged konkurenciának érez, le akar nyomni. Ilyenkor nem a céges etikai kódexek szép humanista elvei érvényesülnek, hanem a vadon törvényei.


Ha nagyon versenyképesnek érzed magad, akkor nyílt sisakkal mondd nagyfőnöknek azt, hogy inkább rúgjanak ki és fizessék a végkielégítést. Ez lehet hogy meglepi őket, mert kellenél nekik balekként kevesebb pénzért.


Ha úgy érzed, hogy annyira nem ugrálhatsz, akkor ne terítsd ki a lapjaidat. Próbáld elérni, hogy másik csoporthoz áthelyezzenek, ha nem sikerül, akkor fogadd el az új csoportvezető alatt is az alacsonyabb beosztást. Keress közben új munkahelyet, a céges know-how adatvagyont és ügyfél adatbázist diszkréten vidd magaddal. Alkati kérdés hogy tudsz-e szemét lenni, vagy sem, én ilyen helyzetben tudnék...:)

2017. okt. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!