Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkáltató felülbírálhatja az...

Munkáltató felülbírálhatja az orvos által előírt lábadozási időt?

Figyelt kérdés

Ha engem megműtenek a műtét utána adott napig konkrétan kórházban fekszem ekkor fel se merül hogy bemenjek dolgozni.

De amint kiengednek az se jelenti hogy maunkaképes vagyok otthon is hetekig épülök lábadozok gondozásra szorulok. Ennek van egy orvos által előírt min ideje, ami kvázi kötelező, a többi meg a személyes adottságtól függ gyógyulási ütem kondíció.

A munkáltató ezt felülbírálhatja amit az orvos mond? Ha nekem műtét után 1 hét kórház majd orvos legalább 3-4 hetes szigorú otthoni épülst sőt fekvést ír elő-a munkáltató mondhatja erre hogy nem érdekli kijöttem a kórházból hát nyomás melózni?


Adhat „ultimátumot“? Jövő hét hétfőn itt legyél vagy kirúglak?

És ha ad akkor mit léphetek erre? Nem leszek ott nem jövő héten, még 3 hét múlva se nagyon!


2017. okt. 24. 14:15
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Sajnos ez azon ritka helyek egyike amit nem érint a munkaerőhiány. Itt még mindig a "10en a helyedre" képlet áll fenn (szekus cég)
2017. okt. 24. 14:18
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Legyen rá TP igazolásod és nem lesz hiba. Azt nem bírálhatja felül. De ha szemét "üzletember vagyok" típusú a főnököd akkor úgyis ki fog rúgni, csak kb 1 hónappal később.
2017. okt. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

"csak kb 1 hónappal később."


Igazolásom van/lesz de volt itt olyan bőven akit orvosi papír ide vagy oda kivágtak papírral együtt.

2017. okt. 24. 14:37
 4/21 anonim ***** válasza:
Nem bírálhatja felül, de azt simán megteheti, hogy szóban tájékoztat, hogy elvárja, hogy jövő héttől kezdve már dolgozz, ha pedig te erre nem mondasz rögtön igent, hanem lobogtatod az orvosi papírodat, akkor keres valami más indokot és arra hivatkozva rúg ki.
2017. okt. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

" akkor keres valami más indokot és arra hivatkozva rúg ki."


De azt jól tudom hogy ELVILEG a jog szerint kirúghat de csak a betegállomény TP utáni első munkában töltött nappal?

És akkor még mindig ott a 30 napos felmondási idő?


Vagyis ha én orvosi papírral 4 hónapig monjuk tp-n vagyok ő ezalatt kirúghat ugyan de a felmondás majd csak a 4 hónap utáni első munkanapon "élesedik"?

És akkor még jön a 30 nap pluszban?


Ezt jól tudom?


vagyis elvileg olyan nem történhet hogy tp alatt kapok egy levelet hogy kirúgtak és többet be se kell menni?

2017. okt. 24. 14:42
 6/21 anonim ***** válasza:
Pontosan úgy értem, ahogy a 4. válaszoló írja.
2017. okt. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Tehát akkor summa summarum mi marad nekem ? kuss és meló betegen? Ha nem akarom elbukni az állást?

Aztán vagy beledöglök vagy nem?

Pl belső be nem gyógyult műtéti varrat felszakad belső vérzés mire mentő kijön már halott vagyok pl?

Mondjuk?

2017. okt. 24. 14:44
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pont így volt, amit írtál, szép szabályszerűen rúgtak ki a kartörésem után, amikor visszamentem táppénzről. Kamu indokkal. Nem tudom, ezen mi éri meg nekik, de valami biztos, mert sokan így csinálják.
2017. okt. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Törvényileg nem rúghat ki, gyakorlatilag valóban meg szokták oldani avval, hogy az első hivatalos, "gyógyult" munkanapodon repülsz.

Nyilván igazad van, de ebben az országban mint látod, a munkáltató bármit megtehet...

Én biztos, hogy nem mennék be lábadozás alatt, de én megtehetem, hogy válogatok. A helyedben nem tudom, mit tennék... lehet jobb lenne kicsit szétnézni más munkáltatók háza táján :(

2017. okt. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Nem bírálhatja felül, de azt megteheti, hogy nem alkalmaz tovább. Különben ha ilyennek ismered a főnöködet, akkor jobban jársz, ha más munka után nézel, én sem szívesen dolgozom olyan helyen, ahol betegen is gürizni kell. A munkáltató érdeke is, hogy egészségesen dolgozzanak az alkalmazottai (vagyis ne dolgozz sérülten, mert nem tudsz olyan hatékony lenni, mint egészségesen, és ne dolgozz fertőző betegként a kollégák között, mert összefertőzöd a céget).
2017. okt. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!