Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ciki vissza menni?

Ciki vissza menni?

Figyelt kérdés
Felmondtam a munkahelyemen egy hete. Adódott egy lehetőség ami miatt azt hittem hogy megéri váltani, de átvertek és jó pár dologban nem azt kaptam az új helyen amit ígértek. Ha ezt tudom, nem jövök el. Még nem vettek fel helyettem senkit és nagyon meg voltak elágedve a munkámmal az előző helyen, sajnálták hogy ott hagyom őket. Kellemetlen helyzet, de vajon gáz is?

2017. okt. 28. 16:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem haraggal mentél el, akkor érdemes megpróbálni hátha visszavesznek. Bár sok kolléga cikisnek fogja tartani, de nem kell vele foglalkozni.
2017. okt. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%
Az , te leszel a a cég lekötelezettje , ott bármilyen jogtalanság érne ezek után maradhatsz szinte örökre csöndben . Rossz alku pozíció , inkább keress mást . Kellemetlen de rosszabb ha vissza vesznek mintha visszautasítanak mert nem vagy megbízható és aki lelépett az megfogja később is tenni . Ezt sokáig benned marad és azt mondod tényleg jobb ha nem jöttem volna vissza . Egy kapcsolat ha lezárul bajok miatt felesleges újraindítani mert a hiányzik a múltbéli jó stb ...
2017. okt. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

2-esnek igaza van, nem csak arról van szó, hogy ciki vagy sem, hanem szó szerint a lekötelezettjük leszel. Ez nem jelenti azt, hogy vissza is élnek majd vele, viszont ha mégis, nem sok mindent tudsz majd tenni, vagy tűrsz csendben, vagy elmész - ismételten, hónapokig jó kis beszédtémát adva mindenkinek. Plusz lehet, hogy vissza se vennének, arra hivatkozva, hogy egyáltalán nem vagy elkötelezett irányukba, az első jó(nak tűnő) lehetőséggel el lehet csábítani, ami egyrészt igaz a részükről, neked viszont szerintem elég megalázó lenne egy ilyen visszautasítás.

Úgyhogy összességében szerintem több szól ellene, inkább keress mást. Aztán esetleg 1 vagy 2 év elteltével, ha nagyon nem akarnak jól alakulni a dolgok, esetleg gondolkozz majd ismét el rajta, akkor már teljesen más, ha megpróbálsz majd visszamenni.

2017. okt. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
ne menj vissza, ez igy mar nagyon gaz.
2017. okt. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Még alá sem írtam a kilépős papírjaimat, a mostani helyemen is csak most kezdtem el dolgozni egy hete, de már nagyon megbántam hogy eljöttem onnan. Annyira friss a dolog hogy még "ki sem hűlt" a helyem. Talán ha ennyire gyorsan visszalépek akkor nem lesz annyira gáz.


Arra gondolok, hogy ha vissza vesznek akkor nincs min szégyenkezni, hiszen nekik is szükségük volt rám. Ha viszont vissza utasítanak, akkor meg már úgyis mindegy ki mit gondol, végleg tovább lépek máshová.

Ez hibás gondolat menet, vagy korrekt érvelés?

2017. okt. 28. 16:48
 6/13 anonim ***** válasza:
ne menj vissza mert minden csicska munkát neked adnak majd
2017. okt. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A te életed, te tudod mi van ott, ezt a kívülálló ember nem fogja tudni úgysem megítélni és döntést hozni helyetted.


Az tudom, hogy egyszer voltam én is ilyen helyzetben ,valahova visszamentem, de nekem az arcomba is mondták a kollégák, ha a helyembe lennének a bőr sülne le a pofájukról. Mikor volt legközelebb és megint otthagytam helyet, akkor meg úgy de úgy alám tett a vezetőség, hogy azóta is iszom a levét. Alám tettek úgy , hogy az egész életemet agyonravágták.

2017. okt. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ebből nem jössz ki jól de a helyedben jövő héten bemennék a főnöködhöz azzal a szöveggel hogy nem tudsz a helytől elszakadni, nagyon hiányoznak a kollégák, főnököd és a munkád. A kollégák tényleg ferde szemmel néznek fél évig de ne foglalkozz vele, gyorsan elmúlik. :)
2017. okt. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ahol egyszer király voltál, ne.menj vissza verébnek!

Hidd el, higy nem olyan lesz már.

2017. okt. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ha egyáltalán visszavesznek :)

Páromék munkahelyén pl. fél évre tiltólistára kerülsz, ha beadtad a felmondásod... teljesen mindegy, milyen pozícióra jelentkeznél, egyszerűen elutasítanak.

2017. okt. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!