Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Felmondás menete próbaidősként?

Felmondás menete próbaidősként?

Figyelt kérdés

Kereken egy hónapja dolgozom egy cégnél, de nagyon nem jött be, sok a konfliktus is, és van már másik (sokkal jobb) lehetőségem, tehát szeretnék minél hamarabb szabadulni.

Nyilván még bőven próbaidőn vagyok.


Hogyan zajlik a felmondás? Lesz-e nekem felmondási időm, illetve elég-e szóban közölni a főnökkel, hogy mennék, vagy előtte kellene írnom valamit? Indokot kell-e adnom, ha igen, az igazat mondjam vagy találjak ki valami súlyosabbat? Nem a legjobb a főnökkel a viszony, de szerintem nem bánná ő sem ha befejezném náluk.


A fizetésem pénteken (tizedikén) lenne esedékes. Ha én holnap (kilencedikén) felmondok, akkor a fizetésemet milyen módon kapom meg?



2017. nov. 8. 11:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Probaido alatt nincs felmondasi ido es indokolni sem kell senkinek semmit. Forditott esetben sem. Gyakorlatilag amint felmondasz, aviszonlatasra'
2017. nov. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Rendben, és a fizetéssel mi lesz? Várjam meg, hogy a számlámon legyen, és utána mondjak fel, vagy ezt mindenképpen kötelező elutalniuk?
2017. nov. 8. 11:57
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Próbaidő alatt indokolás nélkül bármikor felmondhatsz.

Jobb, ha írásban adod le, úgy formális.


A fizetésed elutalják 10-én, legalábbis az októberit.

Ezt a fent maradó pár napot később fogják, megnézik van-e tartozásod, ilyen alapdolgok, és utána elutalják. Mindenképpen kifizetnek, ha ez egy cég, nem pedig maszek meló.


Aztán várhatod postán a papírokat, van, ami azok közül kell az új munkahelyednek. Ilyen a tartozásos lap, illetve az ún. "harmónika", amiben leírják, hogy mikortól meddig létesíttél munkaviszonyt. Plusz megkapod az adóalapos lapod is, és még álláskeresési járadék megállapításáról szóló dokumentumot is. Ha tuti lesz munkád, utóbbira nincs szükség, de, ha a munkaügyre elmennél, kellene, hogy magaddal vidd.

2017. nov. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Azt tanuld meg, hogy mindig írásban mondunk fel! Mindig!

Próbaidő alatti felmondást nem vagy köteles indokolni. Ha nem vagy köteles, akkor ne is indokold meg! A próbaidő alatti felmondás azonnali, tehát a következő percben már mehetsz is utadra, ha szabályszerűen átadtad a munkakörödet.


Nem írtad, hogy mennyi a próbaidőd. Jó, ha tudod, próbaidő csak akkor van, ha a munkaszerződés azt tartalmazza. Ha nincs benne próbaidő kikötve, akkor nem vagy próbaidőn.


Az október havi fizetésed november 10-ig esedékes, a november havi fizetésed pedig az utolsó munkában töltött napot követő 5. munkanapig ki kell fizessék, és a leszámolási papírokat is biztosítaniuk kell addig. Ha nem mész be érte személyesen, akkor ajánlottan köteles a lakcímedre elpostázni, a béredet bankszámlára utalni, vagy ha nem utalással kaptad, akkor azt is postai úton továbbítani Neked.

2017. nov. 9. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!