Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Van értelme egy cégnek újra...

Van értelme egy cégnek újra és újra beküldeni az önéletrajzodat, ha folyamatosan hirdetnek?

Figyelt kérdés
Vagy a HR egy idő után letiltja az e-mail címedet, nem nézik jó szemmel ha folyamatosan beküldözgeted magadat?
2017. nov. 11. 15:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én ilyen céget komolytalannak tartanék és nem küldözgetném többet az önéletrajzomat, amennyiben a hirdetett kritériumoknak megfelelsz és mégsem hívnak, de hirdetnek.

Amellett nem lehet leányálom az a cég, akinek örökös munkaerő gondja van, ez tapasztalat.

2017. nov. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Amelyik cég folyamatosan hirdet, ott 2 eset lehetséges.

Vagy beindítottak egy fejlesztést, van egy rakás támogatásuk rá, és folyamatosan veszik fel az új embereket erre és bővülnek, ez látszik is kifelé általában, új telephely, új raktár, új iroda... stb.

Vagy - sajnos ezt látom gyakoribbnak - gáz van a cégnél, és az emberek folyamatosan lépnek lefele valamiért, nem tudják utolérni magukat, kétségbeesetten próbálnak kapálózni, hogy kifelé ne tűnjön fel a partnereknek, ügyfeleknek, vevőknek... stb. Ilyen esetben nem látszik érdemi bővülés kifelé, esetleg költöznek, de kevésbé jó helyre.

2017. nov. 12. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Régi kérdés, de még az is lehet, hogy a cég nem is keres embert, csak hallatni akar magáról a munkaerő piacon.

Egyébként, úgy tudom, a HR-en nem olvasnak el minden beérkező pályázatot, ha 10 pályázót kell 200 beérkezettből első körben kiválasztani, az első 10 alkalmas megtalálásánál abbahagyják a válogatást, a többinek megy (ha megy egyáltalán) az udvarias elutasítás.

Manapság meg van ahol számítógépes algoritmusokkal keresnek kulcsszavakat az önéletrajzokban, nem emberi erővel.

Egyébként, engem még akkor sem tiltottak le, amikor valszeg nemkívánatos voltam egy cégnél, mégis pályáztam éveken át.

2023. máj. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!