Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy munkahely hogy meri...

Egy munkahely hogy meri megtenni azt hogy soha nem fizet időben? Itt sosincs külső ellenőrzés?

Figyelt kérdés

Hogy van az egy munkahelyen hogy 10-e a fizetési határnap, de soha senkinek nem fizet akkor hanemn csúszik mindig mindenkor napokat heteket akár...


én 6 éve vagyok itt a 6 év alatt még soha egyzer se kaptam meg a pénzen 10-ig. Soha. Se én se senki itt.


Az ilyen helyeken sosincs munkaügyi ellenőrzés?

És azért más is van itt bőven amit lehetne találni én pl szabis nyilvántartást se láttam még mióta itt vagyok.-


2017. nov. 15. 08:40
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Van egy olyan opció, hogy munkaúgyi biróság.

Ha a szerződésben 10.-e a határidő, és bem kapod meg addig a oénzt, én kötbérezném a céget... bár nem vagyok ügyvéd, és hogy hohyan lehetne, de én sem mondhatom pl. Gázszolgáltatónak, higy nem tudok fizetni, mert nem kaptam fizetést....



De ha évek óta ez megy, akkor miert csak most kezdett el zavarni?

2017. nov. 15. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

"Ha a szerződésben 10.-e a határidő, "


A szerződésben semmiféle határidő nincs. És ha ott nincs akkor az az érvényes ami az Mt-ben van.


Bíróság? Ja. És ha ma bíróságra megyek és holnap kivágnak mondvacsinált indokkal mert bíróságra mentem?

2017. nov. 15. 08:49
 3/21 A kérdező kommentje:

"én kötbérezném a céget."



LOL és azt mégis hogy? Írsz egy levelet hogy nem kaptad meg időben ezért ennyi ft-tal kompezáljanak?


És ha ők erre kiröhögnek a leveled meg kuka akkor mi van...

2017. nov. 15. 08:50
 4/21 anonim ***** válasza:
75%
Ha a szerződésben nincs leírva, hogy mikor van fizetésnap akkor a céged nem hibàzik, ugyanis fizethet a hó végéig bàrmikor. Ha sok minden zavar a cégnél akkor 2 dolgot tehetsz nyafogàs helyett. Az egyik, hogy az összes kollegàt ràbeszéled, hogy közösen együttes erővel menjetek a munkaügyi bírósàgra, mert sok dologban a cég nem jàr el helyesen,. Persze előtte nem àrt egy ügyvéd aki képben van. A másik, hogy keresel egy új munkahelyet. Tied a vàlasztàs, ami jobb mint a nayafogàs.
2017. nov. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
94%

Szokásos munkaügyes kérdés :D

Semmilyen válasz nem lesz jó neki.

2017. nov. 15. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Azért teheti meg, mert te meg a hozzád hasonlók nem szólnak semmit elenne, mert ilyen a hozzáállásod: "ha ma bíróságra megyek és holnap kivágnak mondvacsinált indokkal mert bíróságra mentem" - ez adja nekik a lehetöséget, mert te csak itt hözöngsz, és tenni semmit nem akarsz.


"Írsz egy levelet hogy nem kaptad meg időben ezért ennyi ft-tal kompezáljanak?


És ha ők erre kiröhögnek a leveled meg kuka akkor mi van..."


Tényleg ennyire osotba vagy? Ha levelet akarsz írni, akkor elöször is hivatalos formában teszed - azaz nem nyafogsz, hanem törvényekre hivatkozva fogalmazod meg, másrészt ajánlottad küldöd el nekik és akkor nincs olyan, hogy " a leveled meg kuka", hanem hivatalos választ kell rá adni, amivel mehetsz a bíróságra, ha ellenkezik a szerzödéssel vagy jogaszbályjal.

2017. nov. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Na de várjál, megkapod a pénzed, nem? Vagy volt már olyan, hogy nem fizettek ki? Ha a szerződésben nincs határidő, és rendszeresen megkapod minden hónapra, akkor nincs semmiféle szabálysértés.
2017. nov. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

"Ha a szerződésben nincs határidő, és rendszeresen megkapod minden hónapra, akkor nincs semmiféle szabálysértés."


Na ezek miatt szeretek ide járni. Az ilyen földrengető sehol másutt nem olvasható baromságok miatt.....



Ennyi ésszel és tájékozottsággal és még hozzá is szólsz...


de ha ennyire nem értesz hozzá akkor minek?????



Olvass:


A bér kifizetésének ideje



A munkabér kifizetésének szabályai



A munkabért a tárgyhónapot követő hónap 10. napjáig ki kell fizetni.


A bérfizetés határideje és módja

Az Mt. 157. § alapján a munkabért a tárgyhónapot követő hónap tízedik napjáig ki kell fizetni. Ha a munkabért bankszámlára történő utalással fizeti a munkáltató, az Mt. szerint a munkavállalónak munkabérével a bérfizetési napon rendelkeznie kell.”


[link]

2017. nov. 15. 10:44
 9/21 A kérdező kommentje:

" hanem hivatalos választ kell rá adni,"


Újra megkérdezem: (komolyan nem is értem az ilyeneket...) választ KELL ADNIA??? hm... s ha nem ad.... akkor mi van???

Hova mehetek panaszra?

Helybe? Oda ahol eleve nem adtak választ? HM?

2017. nov. 15. 10:45
 10/21 A kérdező kommentje:

"kamutroll."


Khm. A kamutroll az nem olyan troll aki kamuzik (kamu troll) hanem olyan valaki aki nem is troll (ezért KAMU...troll) vagyis nem troll.

És ha nem troll.... akkor igaz is lehet nemde?


Ellenvetés?

Tanuljunk meg legalább magyarul....

2017. nov. 15. 11:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!