Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti sokat szoktatok beszélgetni...

Ti sokat szoktatok beszélgetni a kollégáitokkal a munkahelyen?

Figyelt kérdés
Fél éve dolgozom egy cégnél és múltkor megszóltak, hogy milyen magamnak való vagyok, hogy sose beszélgetek senkivel. Nagyon rosszul esett... Eleinte próbálkoztam vele, de úgy éreztem, nem kíváncsiak rám, így feladtam és teljesen elvoltam a saját világomban, nekem nem lételemem, hogy állandóan beszélhessek valakihez, elvégre dolgozni járok oda, nem barátkozni. Ha nincs közös téma, nem alakul ki magától, hogy jóban legyünk, nem szeretem eröltetni, mert minek? Ez tényleg ekkora probléma lenne?
2017. nov. 15. 15:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Elvileg én is úgy voltam, mint te, de mivel elvárás, hogy valamennyire legyen privát beszélgetés is, ezért én rászoktam, hogy megkérezem, ki mit föz, és mit fözök (föleg, ha nem megszokott kaja, de nálam ez nem ritka), illetve a szobanövényekröl, kertröl kérdezgetek. A legtöbben úgyis beszélni akarnak magukról, és nem az érdekli öket, hogy más mit csinál - ha meg véletlen mégis, arra ott van a mit föztem, mit olvastam, mit láttam a TV-ben/moziban - szóval nem személyes dolgok, de mégis valami.
2017. nov. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is magamnak való vagyok, ellennék egy szó nélkül is, de az is igaz, hogy egy kollektíva akkor működik jól, ha ismerik egymást a tagjai - azaz ha beszélgetnek néha... Ezt az arany középutat ha sikerül megtalálni, akkor szuper. Nálunk pont az ellenkezője van, mert minden kolléga közlési kényszerben szenved, és minden magánéleti problémát itt akarnak kibeszélni magukból, és ez engem kissé befordított.
2017. nov. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nálunk is SZINTE mindenki közlési kényszerben szenved... :D Én annyira nem vagyok ilyen, nekem bőven elég, ha megbeszélem a dolgaimat a barátnőimmel, a barátommal vagy a szüleimmel, valahogy nincs szükségem rá, hogy szinte idegen embereknek is állandóan meséljem a dolgaimat, főleg, ha azt látom, hogy abszolút nem is érdekli őket.
2017. nov. 15. 15:45
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi nem dolgozunk sokan a helyen, így muszáj ha össze vagytok zárva, persze ígyis van olyan akit napi tíz percre látok. Komolyabban csak egy emberrel szoktam beszélni, de vele sokat, kedveljük egymást, egyel erőltetett, mert nem sok közös van bennünk, szóval csak a napi kötelező "jó reggelt, hogy vagy? Én is. Szép az idő. Szerintem is". Egyikük csendes, vele csak akkor ha munkával kapcsolatos, a néhány aki maradt, velük kölcsönösen nem szeretjük egymást, ezáltal a "jó reggelt! Viszlát"-on kívül semmi interakció nincs közöttünk.

Nem sok emberrel beszélek, de nem bánom. Engem is megszóltak, de minek jópofizzak olyanokkal, akikkel nem kedveljük egymást illetve nincs közös téma? Legyen meg az egészséges légkör, ne keverjük a sz.rt egymás háta mögött, ez a fontos. Mindenki a munkán kívüli életére koncentrál.

2017. nov. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon függ a munkahely jellegétől, hogy miképp bánnak a csendesebb, zárkózottabb személlyel. Más egy gyár vagy segédmunka, és megint más egy iroda.
2017. nov. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem mert csak pénz miatt járok be mint sokan és aki meg beszél általában azzal van valami probléma.Mert normális ember otthon éli az életét nem a munkahelyen. Aki meg unatkozik a mai világba azon nem nagyon lehet segíteni amikor bárki tanulhat bármit ami érdekli.
2017. nov. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Változó. Eleinte én is szótlanabb vagyok minden új helyen, a neveket sem tudom azonnal megjegyezni, idő kell, de ezt még sehol nem vették rossz néven.
2017. nov. 16. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!