Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért nem tudják elfogadni a...

Miért nem tudják elfogadni a szüleim, hogy jó a munkahelyem?

Figyelt kérdés
Fizikai munkát végzek, de csomószor megkapom, hogy sokkal többre vihetném, ha tanulnék. Tudni kell rólam, hogy nem szeretek tanulni, mert úgy érzem semmi sem érdekel amiből mások karriert csinálnak. Szeretem a munkám, mert úgy érzem hasznos vagyok és jó vagyok benne, dicséretet is kapok a munkahelyemen, szeretek dolgozni járni. A fizetés nem túl magas de nem is alacsony(netto kb 170ezer ft), én megvagyok vele elégedve, persze lehetne több is, elismerem nem túl sok és aki többet tanul az valószínű a dupláját is megkeresi másik munkahelyen. A kérdésem nem csak a szüleimre vonatkozik, sok emberen azt érzem, hogy lenéznek, attól függetlenül, hogy szívesen végzem a munkám és én azokra sem haragszom akik lenéznek amiért nem tanulok tovább, hiszen belőlük élek tulajdonképpen, csak nem értem egyesek miért vannak ilyen véleménnyel.
2017. nov. 21. 17:08
 1/7 anonim válasza:
100%

Sokan két kezüket össze tennék, ha nem kellene mindennap gyomorgörccsel indulniuk a munkába. A legfontosabb, hogy te jól érzed magad, kiegyensúlyozott vagy. Mindenkinek sosem fogsz tudni megfelelni, mindig lesz valaki, aki nem ért egyet a döntéseiddel, de ez a te életed. Magadnak akarj megfelelni, ne a szüleidnek. Hidd el, végső soron nekik is az a legfontosabb, hogy boldog légy.

Egyébként az írásodból az tükröződik, hogy nagyon is értelmes vagy.

Ha úgy érzed, hogy lenéznek, nézd vissza őket! :D

2017. nov. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Bihar Valatonon ***** válasza:
Ez így van, hogy sokkal fontosabb az ember szeresse amit csinál, mint hogy másnak tetszen...
2017. nov. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Amíg te ebből meg tudsz élni, addig nem foglalkozz azzal, mit mondanak. Ők másképp képzelték el a jövődet, majd megszokják. Persze, ha nem jössz ki a pénzből és állandóan kuncsorogsz, az más, akkor van okuk problémázni. Nem tudom a pontos szituációt.
2017. nov. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen, jó hogy ilyen a munkahely, remélem nem fog változni ez a hozzáállásom :D nyilván azért vannak nehézségek is de alapvetően szeretem.
2017. nov. 21. 19:47
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem szoktam tőlük kérni sosem pénzt, pedig még azt is megtehetnék, hogy támogassanak, de a családban nekem erről a szülői támogatásról csak az a tapasztalatom hogy utána csak felhánytorgatják, így igazából nem is fogadnék el szívesen semmit.
2017. nov. 21. 19:52
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem meg jó fizetésed van, fizikai munka, nem tanultál vele tovább. Bár fizikai-fizikai között is van különbség. A szülők már csak ilyenek, mindig többet szeretnének, mint amit a gyerek. Nem tudsz mit kezdeni velük, hagyd rájuk vagy mondj annyit, hogy nekem ez így jó.


Saját példám, én tovább tanultam, de rájöttem, hogy minek? Felesleges volt, nem a szakmámban dolgozom, ezt a melót pedig jobban szeretem, ehhez felesleges volt annyi évet a padban ülni. Nem kell mindig a gyereknek megvalósítania azt, ami a szülőnek kimaradt.


A testvérem is tanul még szülői hatással, olyat, ami nem érdekli, nehezen is megy neki, bár hagyná már a csudába, menne dolgozni, de hát a szülők... Ha ilyen lennék, akkor inkább ne is legyek szülő, komolyan mondom...


Akik lenéznek, azokkal sem tudsz mit kezdeni. Ők lehet, hogy gyomorideggel, pirulával járnak dolgozni, Te pedig nem. Kinek mi éri meg. Lehet, hogy van presztízsük, de milyen áron?

2017. nov. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Egyszerűen ne törődj velük.

De azt hozzátenném, hogy érdemes akár csak egy OKJ-s képzést is elvégezni. Az jól fog jönni ha valamiért romlik a fizikai állapotod, és a jelenlegi munkád nem tudod elvégezni.

2017. nov. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!