Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Üzemorvosi/foglalkozásegészség...

Üzemorvosi/foglalkozásegészségügyi vizsgálaton mire kell számítsak?

Figyelt kérdés
Munkábalépés előtti (fizikai munka) üzemorvosit kell csináltatni. Ilyenkor van valamiféle vetkőzős vizsgálat? Ha igen, mennyire? Vagy csak kitölt, lepecsétel és ennyi? Kérem, hogy hülyeségeket ne írjatok. Tapasztalattal rendelkezőket illetve üzemorvosokat kérdeznék.

2017. dec. 4. 18:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a következő volt: diktálja be magasságát, súlyát, utána vérnyomás mérés, aztán szív hallgatás, utána látás vizsgálat. Plusz elküldött vérvételre aminek vissza kellett menni az eredményével. Ez volt belépéskor, ha jól emlékszem. Lehet más is,de ezekre emlékszem. Az évesen már vizelet vizsgálat is volt-veszélyes anyagokkal dolgozom.
2017. dec. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
tüdőszűrő papír is kell ha olyan helyen dolgozol
2017. dec. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen munkára mész. Anyukám tanít, neki pl. a rendszeres tüdőszűrés is kötelező. Én irodában vagyok, nekem csak a papírt töltötték ki magasság, súly, betegségek, milyen dioptriás szemüveget hordok (mivel van szemüvegem), vérnyomás mérés, látásvizsgálat és ennyi.
2017. dec. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem pont ma volt: ki kellett tölteni ilyeneket, hogy magasság súly stb, aztán a vizsgálat kimerült egy vérnyomásmérésben, meg megtapogatta azzal az izével a hasam és a hátam. Szóval semmi extra :)
2017. dec. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
nálam ez volt: vizeletminta és megnézték a látásom :D
2017. dec. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Több orvosi vizsgálaton voltam már, ami mindig volt: szemvizsgálat, vérnyomás mérés, magasság és súly mérés (vagy bediktálás), megkérdezték, hogy van-e a családban öröklődő betegség, szedek-e valamilyen gyógyszert állandó jelleggel.

Ami nem mindenhol volt: vizeletvizsgálat.

2017. dec. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Az orvostól függ. Illetve attól is, hogy milyen munkára jelentkezel.


Én többféle helyen voltam már.


A leglazább olyan volt, hogy bementem, az orvos bent sem volt (!), csak az asszisztensnő, aki végig kérdezett egy rakás dolgot, hogy szedek-e gyógyszert, vannak-e ilyen-olyan betegségeim v. a családban másnak-e, jó-e a szemem, a fogaim, milyen magas vagyok, hány kiló, stb. Ezeket mind csak kérdezte, semmit nem vizsgált, sőt fel sem nézett a papírjából! Mindent felírt. A legvégére jött csak be a doktor, aki meghallgatta a szívverésem és aztán aláírta a papírt, és mehettem is! Gyakorlatilag a szívverés meghallgatásán kívül semmilyen vizsgálat nem történt!


A legalaposabb meg olyan volt, hogy megvizsgálták a látásomat (a számos táblát kellett olvasni messziről + egy könyvet közelről), felfektettek egy asztalra, végignyomkodta a hasfalam az orvosnő. Megmérte a vérnyomást, meghallgatta a szívverést, tüdőt. Fél lábra kellett állni, meg kinyújtott kézzel állni meg csukott szemmel sétálni (egyensúly gyakorlatok). Kért vizelet mintát is ott helyben.


Mindkettő sima irodai munkához kellett, számítógép előtt ülős, pötyögős meló. Tehát igazából az orvoson múlik leginkább, hogy mennyire alapos.


Egyszer jelentkeztem fizikai munkára is, könnyű fizikai meló volt, ott is csak kérdések voltak, meg szemvizsgálat meg vérnyomásmérés. A szemüvegem régi volt és már nem láttam vele, szinte nem is láttam semmit a táblából, de aláírta a nő a papírt így is, mivel fizikai munkára kellett, nem szellemire, ezért mondta, hogy oda nem kell, hogy lássak. :DDD Ha irodai munka lett volna, akkor nem írja alá. :D

2017. dec. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a valaszt. És menynire kellett vetkőzni,? (A szívhallgatáshoz illetve az egyensúlyhoz
2017. dec. 7. 17:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!